genotsiid Redaktors

Varbūt kāds zina konkrētas firmas un vārdus saistībā ar šo lietu? Pašam ir pāris aizdomās turamie. Raksts:

Aptur PVN shēmotājus - elektrotehnikas un spēļu konsoļu tirgotāju grupu / LSM.LV

Redzot šādus sludinājumus, rodas iespaids, ka visi nav savākti ciet. Varbūt maldos, bet man ir aizdomas, ka € 480 ir zem ienākošās cenas (pieņemot, ka tiek pierēķināts PVN). Vēl ir redzēta arī PS4 Pro par 350 eiro, kas ir tikpat absurdi. Šie smerdeļi bojā tirgu godīgiem pārdevējiem.

Vēl jautājums: vai uzņēmums drīkst tirgot jaunu preci, ja tas nav PVN maksātājs?

0 4
27.Decembris 2017 11:32

Un tas links no konsolēm, kuru iemeti - vai tad tā cena ir tik zema? Jo arī webshop One X var paņemt pa 380 eiro, un PS4 pro 1a.lv arī ir pa 359 eiro.
Iespējams kļūdos, bet šķiet, ka SIA drīkst tirgoties kā PVN nemaksātājs līdz kkādai noteiktai robežai apgrozījumā vai ienākumos (neatceros precīzi). Vismaz tā es sapratu, kad paziņa ņēmās ar papīriem..

27.Decembris 2017 11:44
genotsiid Redaktors

@Wreck Paldies par info! Tomēr tirgo arī tik lēti. Xbox One X salidzini.lv lētākais maksā € 473,96. PS4 Pro ir zem € 350, jā.

Vienalga aizdomīgi, ka kaut kādi indivīdi tirgo forumos vai caur savu kreiso uzņēmumu, kas nav PVN maksātājs, tik lēti. Saprotu, ka it kā var preci norakstīt, samaksāt 21% no ienākošās cenas, bet kāda jēga rauties, lai beigās nopelnītu pāris eiro? Ja ir liels apgrozījums, tad varbūt kaut kas beigās sakrājas, bet šaubos, ka viņi pārvieto tādu apjomu.

27.Decembris 2017 15:52

Privātpersonu grūti sasaistīt ar PVN shēmām. Trakākais, ko varētu piešūt, ir ienākuma nodokļa nemaksāšana. Ir jau jāpiesaista cilvēki, kāda jēga pirkt no rokas par puslīdz līdzīgu cenu, ja var nopirkt veikalā un ar lielāku garantiju, ka tas nav ķīniešu krāms ar metāla gabalu, lai radītu svara ilūziju?

28.Decembris 2017 10:16
goodman2576 Redaktors

@genotsiid Manuprāt no jaunā gada arī konsolēm (arī lielai daļai elektronikas) būs reversā PVN sistēma, kura jau saknē izslēdz krāpšanās iespējas.

Lai komentētu, nepieciešams ielogoties sistēmā!

Ielādējas..
{{item.name}} @ {{item.status}}
{{item.time}}
Ieraksts ir dzēsts

Lai piedalītos sarunā, ielogojies! Vai reģistrējies, tas aizņems pāris sec.