Ieskats pagātnē - LA Noire

Miljoniem dolāru un vairāku gadu smaga darba lai dotu pasaulei vēl nebijušu piedzīvojumu. Bet kā lielais milzis izskatās tagad ?

12.Maijs 2015 17:18
Svens

Drīz paies trīs gadi kopš vienas no Rockstar revolucionārāko spēļu relīzes. Inovatīvs, point n click un atvērtās pasaules action apvienojums, sulīga pēckara četrdesmito atmosfēra un vēl nebijuša seju animāciju kvalitāte. Miljoniem dolāru un vairāku gadu smaga darba lai dotu pasaulei vēl nebijušu piedzīvojumu. Bet kā lielais milzis izskatās tagad, kad ovācijas ir noklusušas un pasaule ir sagaidījusi GTA V uznācienu.

Noire tēma neapšaubāmi spēlē iederas gan vēsturiski, gan sižetiski. Otrais Pasaules karš ir beidzies, bet ikdienas problēmas nekur nav pazudušas. Neuzticība, mantkārība, cinisms un noziedzība Losandželosas ielas neatstāj ne mirkli. Kara veterāns Kouls Felpss nav muļķis ­ viņš zina, ka to novērst nevar, bet taisnīgi un pēc likuma atmaksāt ­ to gan jaunais detektīvs varētu. Cik veiksmīgi viņš to izdarīs, protams, noteiks spēlētājs.

Spēles gaita ­ apmeklēt dažādus noziegumam svarīgus punktus, meklēt pierādījumus, intervēt lieciniekus, dzenāt aizdomās turamos un darīt citas atbilstošas lietas ­ ir interesanta, bet ne visai plūstoša savā izpildījumā. Loģiski, protams, ka katra no šīm darbībām prasa savu, atsevišķu darbību komplektu, bet kaut kas viegli nedabiskajā interviju procesā un neretajās, asinskārajās šaušanas ainās neder kopā. Tas nenozīmē, ka LA Noire piedzīvojumi būtu garlaicīgi vai nogurdinoši. Nebūt ne. Katrs no atsevišķajiem elementiem spēlē ir interesants ­ gan pierādījumu meklēšana, gan intervijas, gan arī apšaudes. Bet spēja nopietni, emocionāli uztvert tajā esošos notikumus ir apgrūtināta, kad detektīvs Felpss pārmet savam partnerim solīduma un labsirdības trūkumu, kamēr pats ir pēdējā pusstundā netīšām notriecis vairākas miskastes, pārkāpis jebkādus satiksmes noteikumus un apšāvis vismaz duci nekārtībnieku. Lielā, grēcīgā Losandželosa ir dzīvelīga vieta. Ne tikai cilvēku stāsti tik tiešām ir interesanti ­ ambīcijas, sērijveida slepkavības un nāvju inscenēšana ­ arī dažādie sīkumi dod ļoti krāsainu spēles pasaules attēlu. Iedzīvotāju klusās un skaļās sarunas par sociālajām problēmām, it kā maznozīmīgu liecinieku lielie noslēpumi (piemēram, slēpta, nelegāla porno studija), avīžu raksti parāda ASV četrdesmito beigas kā vienu no iekšējo konfliktu pilnākajām desmitgadēm. Un tas ir nolāpīti lieliski.

No tehniskā viedokļa vērts uzsvērt tajā brīdī un joprojām neatkārtoto seju detalizāciju un animāciju. Ieraudzīt neskaitāmus aktierus, pazīstamus gan no Mad Men, gan Boardwalk Empire bija neliels pārsteigums, pat zinot par to iepriekš. Jā, arī animācijas ir tik tiešām glītas arī šodien, un aktierspēle ir lieliska. Protams, atskaitot intervijas, kurās, lai kalpotu mini spēlei ''atpazīsti melus'' tiem nākas rādīt gandrīz absurdi teatrālas sejas izteiksmes. Veids kā realizēta pierādījumu vākšana arī nereti šķiet kā savāds joks, kurā labākais veids veiksmei ir kā vājprātīgam izstaigāt katru stūrīti un kā morzes ābeci klikšķināt peles taustiņu, lai nepalaistu garām kādu nozīmīgu kabatas lakatiņu, aploksni vai kurpi ar noteikto izmēru.

Beigu beigās man šķiet, ka LA Noire vēsturē paliks kā interesants eksperiments ar milzīgu budžetu un ambiciozu ideju, bet nez vai ­ kā izcils piemērs, kura atrastajām idejām sekot. Pat ja kopā ar stilīgi ģērbtajiem LAPD ierēdņiem pavadītais laiks bija lielisks, tas neradīja to personīgo sajūtu, ko, šķiet, izstrādātāji vēlējās panākt. Grandiozas idejas ar grandioziem plāniem ne vienmēr dod grandiozus rezultātus, un šis varētu būt viens no tiem brīžiem. Bet vienalga ­ jautrs un spilgts brīdis.

1294 skatījumi 3 komenti kudos
7 komentāri The Crew spēles piedzīvojumi sākot ar betu
12.Maijs 2015 22:25
Marcisbee

3 Komentāri

14.Maijs 2015 01:50

L.A. lai gan neizgāju, bet noteikti ir viena no "must have" tipa spēlēm. Jā, braukāšana un mantu meklēšana brīžiem var apnikt, bet overall spēlējams gabals. Laiku pa laikam gribas uzspēlēt, tik diemžēl ne reizi neesmu uz akciju paķēris viņu Steam.

14.Maijs 2015 05:30
Marcisbee Dizaineris

Skatīsim, iespējams varēsim līdzēt svētdienas strīma laikā, ja būs kāda spēles kopija palikusi, ko dāvināt

25.Maijs 2015 18:37
goodman2576 Redaktors

Rinald, es arī neizgāju un arī uzskatu ka ir "must have". Mani notracināja mežonīgās prasības pret kompi un sliktā optimizācija. Tā ka tas bija sen un pirms iegādājos savu pēdējo datoru, tad vienkārši neesmu pie šīs spēles vēl atgriezies, bet domāju ka arī šodien uz daudzu citu spēļu fona nemaz neliksies zeme metama.

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!