Sonic Heroes

Ja esi zilā eža fans, tad gan jau zināsi šo spēli, bet ja nezini, tad it's a must game!

13.Maijs 2015 16:35
Starwave

Atceros, ka pirmā spēle manā dzīvē bija Sonic the Hedgehog uz tikko nopirktās Segas. Ak, šīs sajūtas! Taureņi vēderā par katru lēcienu, noskrieto cilpu un ripojošās olas superīgā izpildīšanu. Gadiem ejot, 3D spēles uz datoriem jau bija pavisam cita dziesma, bet nostaļģija prātā iespiežas dziļi.

Sonic Heroes savu dienas gaismu ieraudzīja 2004. gada 5. janvārī ASV (oriģināli iznākusi Japānā) un pēc kāda laika, nokļuva arī līdz mums. Ja esi frančīzes fans un vēlies to izbaudīt 3D vidē - this is it. Ir iznākušas arī jaunākas daļas, taču komūna tās novērtējusi zemu, bieži atsaucoties uz "kāpēc jaunās spēles nevarēja būt tikpat labas, kāda ir Sonic Heroes!"

Spēles stāsta pamatā Eggmans protams vēl aizvien ir ļauns diks, kas grib iekarot pasauli un pakļaut visu sev. Lai to izdarītu, viņam vajag trīs dienas, bet, protams, viņš izaicina Soniku viņu apturēt. Pēc lietotāja izvēles stāsts tiek spēlēts ar vienu no četrām komandām - Sonic, Rose, _Dark _vai Chaotix. Katra komanda sastāv no trīs varoņiem, kur katram ir savs speciālais uzbrukums. Katrs varonis simbolizē/apraksta noteiktu spēku - ātrums, lidošana un spēks. Respektīvi Sonika komandā - Soniks, _Tails _un Knuckles. Spēlētājs vada vienu no varoņiem un ar pogas spiedienu, var vadīt nākamo, kas ir nepieciešams vietās ar stratēģisku mīklu. Katram varonim ir savs personīgais spēka līmenis, minimums 0 un maksimums 3. Tos iegūst nogalinot ienaidnieku, iznīcinot priekšmetus vai atverot lādes/balonus. Jo lielāks spēka līmenis, jo stiprāks speciālais uzbrukums. Pastāv arī komandas speciālais uzbrukums.

Katrā līmenī ir paslēptas divas atslēgas - ja būsi acīgs un tās atradīsi, tad atvērsies "Special Stage", kur vari iegūt papildus dzīvības un _Chaos _kristālus.

Spēlējot ar katru komandu, līmeņi ir tie paši, taču tiem ir savas atšķirības, pieņemsim, Sonika komanda nevar iziet cauri durvīm, kurām priekšā ir lāzeri, bet _Chaotix _komandā ir nindzja Espio, kas to spēj. Atšķirās arī _cutscenes _un līmeņa uzbūve, tādēļ, spēli ejot ar citu komandu nešķitīs, ka ej vienu un to pašu vēlreiz. Līmeņi paši par sevi ir veidoti interesanti ar vairākiem veidiem kā sasniegt beigas. Netrūkst arī ienaidnieku variācijas.

Izejot līmeni, spēlētājam tiek iedota atzīme (A-E), kura tiek piešķirta atkarībā no punktu skaita, kuri savukārt tiek aprēķināti no killiem, varoņu līmeņiem un izpildes laika. Ja tiek iegūta atzīme A, tad tiek iegūta emblēma. Ik pa 20 emblēmām spēlētājs atbloķē jaunu 2D mini-spēli, kas ir daļa no Sonika vecajām _legacy _spēlēm.

Protams neiztiksim arī bez Super Sonika! Spēle sasniedz kulmināciju, kad visas četras komandas ir izgājušas visus līmeņus un notiek pēdējā cīņa ar Metāla Soniku. No spoilers!

Pēdējais ko pieminēt - mūzika ir vienreizēja, tā patiešām palīdz spēlētajam iemiesoties 3D vidē un izbaudīt katru krikumiņu. Kā arī spēli var spēlēt divi spēlētāji, labs izklaides gabals priekš draugiem. Šeit pielinkošu arī spēlēs "gameplay" video, lai Jums būtu labāka nojausma par to.

1278 skatījumi 3 komenti kudos

Raksta autors

9 komentāri Strike.lv videospēļu portāla atdzimšana
12.Maijs 2015 17:12
Marcisbee

3 Komentāri

13.Maijs 2015 16:22

Raksts diezgan labs. Agrāk arī biju uzspēlējis šāda tipa spēli, nebija ne vainas.

13.Maijs 2015 16:27
nice1 Resnis

Noteikti paskatīsim šo spēļuku..

13.Maijs 2015 18:28

Man gan Sonic laiks jau ir beidzies, spēlēju pēdējoreiz uz pirmā Pentiuma Visas versijas, kas jau ir 3D u.t.t., tas vairs nav tas. Tāpat ar Worms, Super Mario u.t.t.

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!