The Crew spēles piedzīvojumi sākot ar betu

Brauciens no Detroitas līdz Los Andželosai, pāri visai ASV, izmetot līkumu caur Miami un Las Vegasu. Tādas iespējas sniedz jaunā The Crew spēle.

12.Maijs 2015 22:25
Marcisbee

Brauciens no Detroitas līdz Los Andželosai, pāri visai ASV, izmetot līkumu caur Miami un Las Vegasu. Tādas iespējas sniedz jaunā The Crew spēle. Šādas reklāmas kampaņas dēļ arī es vēlējos izmēģināt šo atvērtās pasaules masīvā daudzspēlētāja online braukšanas spēli un atklāti sakot, esmu apmierināts ar sniegtajām iespējām un noformējumu.

Ideja spēlei ir diezgan vienkārša - spēlētājus piesaista ar grandiozu kampaņu, ka ir iespēja braukt cauri visai ASV teritorijai un pilsētām, kas patiesībā ir diezgan pareizi pateikts. Pirms spēle iznāca, saņēmām iespēju izmēģināt spēli beta stadijā gan uz PC, gan uz PS4, ko protams nepalaidām garām. Intensīvi tika testēta tieši ps4 versija, kur mērķis bija izbraukāt virtuālo pasauli cik vien daudz iespējams no A līdz Z, kas nebija fiziski iespējams, jo testēšanai dotais laiks bija 4 dienas un šo dienu laikā izceļot pār visu karti pat nesanāca (palika vietas, kurās netika sperts neviens pats solis).

Spēles sižets neliekas īpaši aizraujošs. Ir pāris nianses, kas izceļ spēli augstāk par citiem konkurientiem, kā piemēram ļoti labi nodrošināts savienojums ar citiem spēlētājiem un ideja par komandām "crews", no kurienes izcēlies arī spēles tiešais nosaukums. Komandas dod iespēju ar saviem čomiem pievienoties tām un ieņemt teritorijas sacenšoties ar citām komandām. Kad tiek ieņemta kāda teritorija, komandā esošie biedri ik dienu saņem grupas punktus, ar kuriem alternatīvi var veikt maksājumus iekš spēles, paralēli maksājumiem ar īstu naudu, kuru sauc par kredītu punktiem. Par šiem punktiem var iegādāties automašīnas vai to uzlabojumus.

Tiesa, ka spēles doma nav orģināla un it nekas jauns. Iepriekš startēja Electronic Arts ar šādu ideju, kur paņēma MMO spēļu galveno mugurkaulu un tās varoņus aizstāja ar eksotiskām mašīnām, kā rezultātā radās MMO braukšanas spēle, kas saucās Need for Speed World. Sākotnēji ideja likās fascinējoša un nebijusi, bet izpildījums bija bēdīgs un tik pat ātri vien viss noplauka un spēle nomira paātrinātā dabīgā nāvē. Automobīļi lēkāja no vienas ceļa malas uz otru, pārlēca uz priekšu, tad atpakaļ. Nespēlējamas bija pirmās dienas. Mācoties no šīs kļūdas, The Crew veidotāji veica vairākus beta testus, kur ielaida atlasītus spēlētājus serveros pirms spēles relīzes datuma. Rezultātā izveiroties no par spēles milzīgā hype zaudēšanas tā relīzes dienā.

Protams kā jau visas spēles, arī šī neizpalika ar dažādām smieklīgām kļūdām. Kad spēle iznāca, bija iespēja pienākt spēlei ar svaigu skatījumu, tad nu arī tika izbraukātas visas vietas, kurās uzturās visvairāk cilvēki - Detroita, Ņujorka un Las Vegasa un pie lidostas, Las Vegasas auto stāvvietā ir atrodams divstāvīgs civilais auto.

Pieskaroties spēles grafiskajam noformējumam, godīgi sakot neliekas īpaši mūsdienīgi nostrādāts, lai gan ir saprotami spēcīgie iemesli tam. Spēles pasaule ir tiešām iespaidīgi liela un tās izveidei ir nepieciešams velīt krietnu laiku un ņemot vērā, ka tehnoloģijas strauji attīstās, sanāk viena kartes daļa, kas tika veidota pirms gada, vairs nav šodien uztaisītās kartes daļas līmenī. Toties pie galveno varoņu mašīnu modeļiem un ķīlēšanas ir nostrādāts godam. Par to tad arī milzīgs prieks, jo tomēr tas ir galvenais uz ko būtu jāfokusējas šajā žanrā.

Kā jau iepriekš tika minēts, automašīnas ir iespējams arī modificēt (uztūnēt). Nomainīt bamperus, nokrāsot virsbūvi, uzlikt uzlīmi uz sāniem, lai visi čomi pa gabalu atpazīst Tavu auto un var ar lielu ātru tajā ienesties, lai tikai nokaitinātu Tevi. Šajā spēlē pie šīs modificēšanas ir strādāts ņemot vērā iepriekšējo gadu braukšanas spēles un piedāvātās iespējas ļoti atgādināja krietni novecojušo spēli Need For Speed Underground 2, kur varēja mainīt praktiski jebko un unikālās ārienes koeficients ir ļoti augsts. Tāpat arī The Crew.

Kopumā var teikt, ka spēle ir izdevusies attiecīgajai auditorijai - braukšanas žanra cienītājiem. Ja neesi auto videospēļu fans, tad šeit neko jaunu neatradīsi, kas varētu uzrunāt. Bet ja automašīnu spēles iet pie sirds, tad varētu būt diezgan jautra un interesanta braukšana, it īpaši, ja ASV ar savām acīm dzīvē nav redzēta un nav nekāds priekšstats par to kā tur izskatās. Ja ir kāds draugs ar kuru kopīgi izbraukt kopīgi no viena krasta līdz otram un aplūkot virtuālo ainavu un turpināt iekarot teritorijas ar savu komandu, tad pirkums būs izdevies.

1414 skatījumi 7 komenti kudos

Raksta autors

10 komentāri Ori and the Blind Forest
18.Maijs 2015 19:47
nice1

7 Komentāri

13.Maijs 2015 20:58
swizz Redaktors

Kā vispār ir, ja man reāli nav draugu kas šo spēli spēlēs, tur ir reāli savākt normālu komandu no svešiniekiem? Pirms iznākšanas biju domājis par šīs spēles iegādi, taču kaut kā tik pozitīvus vārdus vērtējot nebiju dzirdējis, tādēļ arī atjaunojās vēlme pēc šīs spēles.

13.Maijs 2015 21:33
Marcisbee Dizaineris

Komandu savākt bez pazīstamajiem būs diezgan sarežģīti, jo tur visi vēlas tieši pazīstamus, vai arī ja tev ir baigi augsts līmenis spēlē. Vairāk ieteiktu ar draugiem. Otrs mīnuss citiem spēlētājiem ir tāds, ka ir tādi, kas braukā pa pilsētām un traucē citiem, respektīvi manā gadījumā viens čalis mani pamanīja un sāka braukāt man līdzi, lai arī kur es brauktu, grūstībās, grūda nost no ceļa utt. Bet tas tāds trakākais gadījums, kas bijis.

14.Maijs 2015 09:16

Varbūt vari pamēģināt Redditā pameklēt komandu, pats gan neesmu spēlējis, bet parasti viņi veido kaut kādas savējās spēļu komandas.

14.Maijs 2015 10:17
swizz Redaktors

Būs jāskatās, nospļāvos un nopirku, tieši iespaidojoties no Mārča teiktā par spēli. Ārzemju apskatnieki pārāk daudz mīnusus vienmēr norādīja.

14.Maijs 2015 13:22
Marcisbee Dizaineris

Nu es esmu cilvēks, kuram īpaši patīk automašīnu spēļuki, tāpēc pret šīm spēlēm mans viedoklis vienmēr būs labāks, bet nu minēju arī mīnusus, ja tie netraucē, tad būs labs brauciens, ja interesē, varam uzkapāt kopīgi kādā brīdī

15.Maijs 2015 14:01

Pēc bildēm izskatās laba spēle.

25.Maijs 2015 19:10
goodman2576 Redaktors

Es arī noprovēju Beta versiju Kaut kā savādi, bet spēle aizrāva un bija interesanti. Noteikti fascinēja iespēja brīvi šķērsot visu kontinentu, lai arī samazinātā mērogā un tomēr. Man atgādināja tādu klasiku kā The Great American cross-country road race uz Commodore64.

Tomēr noteikti ne 40 eur vērta un pat tagad par Gamemafia.org piedāvato 22,43 eur vēl negribas ņemt. Drusku japagaida, kad būs ap 15 eur varēs ņemt ciet.

Ieraksts tika labots, 14.Jūlijs 2015 09:40

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!