Batman: Arkham Knight apskats

Rocksteady atvadās no Tumšā Bruņinieka

1.Jūlijs 2015 14:11
Mikonens

Piezīme: Kā jau zināms, tad pagaidām spēles PC versija ir diezgan drausmīgā stāvoklī, tādēļ man ir žēl, ka PC geimeri šo spēli nemaz nevar izmēģināt. Spēlēju uz PS4, tāpēc apskats ir veidots tikai no maniem spēles iespaidiem uz konsoles un gala rezultātu PC versijas esošais stāvoklis neietekmē. Cerams, ka PC situācija tiks drīz atrisināta. Shame on you, WB un Rocksteady.

Triloģijas ne vienmēr beidzas uz labas nots. Nereti oriģināls ir lielisks, tomēr mēdz gadīties, ka turpinājumam trūkst dzirksts, liekot šaubīties par noslēguma daļu. Arkham franšīze ir mazliet interesantāks gadījums – kamēr pirmās divas spēles, ko izstrādāja Rocksteady, bija lieliskas, WB Montreal izstrādātais produkts Arkham Origins jau daudziem lika šaubīties, vai spēles formula vēl ir efektīva. Pēc gandrīz 4 gadiem Rocksteady ir atgriezušies, lai pabeigtu savu uzsākto triloģiju ar Batman Arkham Knight, bet vai ar franšīzes aizsācējiem pietiek, lai novērstu visas šaubas?

Pēc jau pirmajām 5 spēles minūtēm uzreiz skaidrs, ka šis ir citādāks Betmens nekā iepriekšējie divi Rocksteady piedāvājumi. Skarbāks, drūmāks un psiholoģiski smagāks, spēles sižets beidzot analizē ne tikai situāciju vai pretinieku motīvus, bet gan pašu Betmenu – cilvēku, kas atrodas zem maskas. Šoreiz tas ir arī atbilstoši, jo Gotemas pilsētai uzbrūk Putnubiedēklis (Scarecrow), kas sola to pārvērst par Baiļu pilsētu ar savu jaunāko baiļu toksīna formulu. Pilsēta, protams, tiek evakuēta un tajā paliek galvenokārt noziedzinieki, policisti un pats Tumšais Bruņinieks. Problēmas saasina arī privāta militāra spēka ierašanās pilsēta, ko vada mīklā tītais Arkamas Bruņinieks (Arkham Knight), kam ir neizskaidrota saikne ar Betmenu un vēlās viņu nogalināt. Pats spēles sižets, kas ilgst aptuveni 12-15 stundas, ir pārsteigumu pilns, tādēļ nevēlos to izklāstīt vairāk. Sižetu, protams, visvairāk novērtēs paša Betmena fani, bet tas nemaz nenozīmē, ka citiem nav vērts to pieredzēt.

Galvenais spēles temats ir bailes. Kā jau augstāk minēts, spēles sižets analizē Betmenu, uzsvaru liekot uz viņa bailēm. Jā, arī viņš no kaut kā baidās un spēle nekad nebaidās to parādīt. Šāda baiļu analīze ir katram no spēles varoņiem, kas katru padara ne tikai interesantu, bet arī neaizsargātu. Katram ir ko zaudēt, katram ir kāds ļauns murgs, un jāpiemin, ka šīs bailes nav jēlības, pat ja nedaudz klišejiskas, kas vien norāda, cik ļoti Rocksteady pārzin avota materiālu. Runājot par avota materiālu, Rocksteady ļoti ilgi spēles intervijās uzsvēra, ka Arkamas Bruņinieks ir pavisam oriģināls personāžs izveidots šai spēlei. Viņi nemeloja par to, ka spēlei personāžs ir oriģināls un tik tiešām Arkamas Bruņinieks atrodams šajā spēlē, bet tie, kas jau seko Betmena piedzīvojumiem vairākus gadus, varētu būt mazliet vīlušies realitātē par šo personāžu.

Arkamas Trakonams ar savu vienkārši uztveramo, bet sarežģīto kaujas sistēmu visus pārsteidza, un Arkamas Pilsēta gandrīz šo sistēmu padarīja perfektu. Arkamas Bruņinieka kaujas sistēmu var uzskatīt par labāko, ko Rocksteady spēj piedāvāt – vairāk kombināciju, vairāk animāciju, vairāk iespēju, bet tas viss joprojām ir viegli uztverams. Spēlētāji, kas labi pārvalda Trakonamu un Pilsētu noteikti jutīsies kā zivis ūdenī ar šo spēli, jo pamats nav mainījies. Tā pati kaujas sistēma un tā pati plēsoņas veida lavīšanās ir tikpat lieliska kā tā bija iepriekš. Betmenam šoreiz palīgā nāk sīkrīki, kas ir parādījušies iepriekšējās spēlēs, gan arī jauni, piemēram, diktofons, kas var apmuļķot pretiniekus. Turpinot Arkamas Pilsētas tradīciju, katram sīkrīkam ir sava pogu kombināciju, ko var izmantot kaujas laikā, padarot tos efektīvus nolūkam, lai dabūtu pēc iespējas lielākas kombinācijas ciparus. Viens no Betmena jaunajiem gājieniem ir spēja izmantot pretinieka sitamos ieročus, piemēram, nūjas, vai arī izmantot apkārt esošajā vidē objektus, lai uzbruktu. Šī spēle iepazīstina ir daudz lielāku pretinieku dažādību, kā arī viņi ir kļuvuši gudrāki, spēdami atrast Betmenu gan pie griestiem, gan arī zem grīdas ventilācijā. Detektīvvīzija atgriežas, bet šoreiz ir pretinieki, kuri var atrast Betmenu, ja viņš to lieto pārāk ilgi, liekot to izslēgt, lai atrisinātu situāciju. Ar šīm visām iespējām kaujas sistēma ir noslīpēta gandrīz līdz perfektam rezultātam.

Lielākais jauninājums Betmena spēles formulai ir Betmobilis. Tomēr šis Betmobilis ir lietojams divos atšķirīgos veidos – pirmais ir ātrs un izveicīgs Lambordžini un tanka savienojums kā tas ir redzams Kristofera Nolana filmās par Tumšo Bruņinieku, un otrais ir vienkāršs tanks, lai tiktu galā ar citiem tankiem vai šķēršļiem. Diemžēl, Betmobilis nav tik lielisks kā vēlējāmies to redzēt. Ja ir viena lieta, ko Rocksteady nav spējuši izdarīt lieliski, tad tā ir baudāma auto vadāmība – Betmobilis savā pirmajā veidā liek domāt, ka tas konstanti atrodas uz ledus. Spēlē pastāv arī misijas, kurās vajag prast būt izveicīgam ar šo auto, bet tā vadāmība nav domāta, lai pa šaurām ielām varētu veiksmīgi manevrēt. Pie vadāmības var pierast, bet šis nav Gran Turismo vai Forza Motorsport. Betmobiļa tanka veids ir vairāk baudāms, kad nepieciešama vairāk taktiska pieeja, jo tad viens tanks cīnās pret vairākiem tankiem. Tas ir diezgan forši, kad ir pieejami vairāki ieroči, bet kopumā tanku kaujas ir diezgan nebetmenīgas lietas, ņemot vērā, ka viņš nekad netic šaujamieroču izmantošanā. Betmobilis tiek izmantots arī pāris spēles puzlēs, bet par laimi tas nenotiek pārāk bieži. Jāpiebilst, ka dažiem spēlētājiem uzsvars uz Betmobiļa pielietojumu sižeta misijās varētu šķist lieks, pat garlaicīgs, bet tas jau ir gaumes jautājums.

Tāpat kā Arkamas Pilsēta,arī šī spēle ir pilna ar papildus misijām. Gandrīz visas no tām ir interesantas un tikpat labi izstrādātas kā sižeta misijas. Betmenam nāksies apturēt ieroču piegādes, banku aplaupītājus, kā arī piedalīties citās aktivitātēs. Riddlera trofejas atkal atrodamas spēlē, bet mazāk nekā Arkamas Pilsētā – tikai 243. Viena papildus misija arī saistīta ar slepkavas atrašanu vai cita, kurā kāds vēlās kļūt par nākamo Betmenu. Šīs misijas ir interesantākas nekā papildus misijām ir atļauts būt, un tas ir tikai papildu plus šai jau ar saturu pildītajai spēlei.

Grafiski šī spēle ir, iespējams, vislabākā, kas nopērkama uz jaunajām konsolēm. Šī spēle arī ir labs konkurents visu laiku izskatīgākajai spēlei, kas jebkad iznākusi uz jebkuras konsoles. Pilsēta un visi personāži lieliski detalizēti, animācijas ir fantastiskas, lietus līst dabiskā veidā, apgaismojums tumšajā Gotemas pilsētā padara tās trīs spēlē pieejamās salas atpazīstamas. Lai patiesi novērtētu šīs spēles grafiskos sasniegumus, tas ir pašam jāredz, neviens Youtube video to precīzi neatveidos. Skaņas efekti ir tikpat fantastiski kā grafiskais sniegums, sākot ar Betmobiļa motora rūkoņu un driftošanu beidzot ar pretinieku kaulu lūšanu. Lidojot pāri pilsētai, nereti var citēt kā citi personāži pilsētas ielās sarunājās un gandrīz katru reizi viņi pateiks ko citu. Visa pilsēta skan it kā tā būtu dzīva vieta, ko nevar teikt par visām šādām open-world spēlēm. Kā jau vienmēr, varoņu balsu aktieri dara savu darbu godam, galvenokārt paša Betmena Kevins Konrojs (Kevin Conroy) un Putnubiedēkļa Džons Nobls (John Noble). Spēles prezentācija no visiem leņķiem ir lieliska, kurai ir grūti atrast kādu nepilnību.

Gadiem ejot, Betmens savos komiksos ir nobriedis un ar šo triloģijas pēdējo daļu Rocksteady arī parāda, cik ļoti viņu pašu Betmens ir izaudzis kopš 2009. gada. Spēle nav perfekta (skatos uz tevi, Betmobil) un kā jau daudzām lieliskām spēļu triloģijām, kuru otrā daļa nereti uzskatāma par vienu no visu laiku labākajām spēlēm, arī šī tiks salīdzināta ar savu priekšteci. Bet Rocksteady solījums ar to, ka spēlētājs varēs „būt Betmens” ir izpildīts. Šī ir triloģija, kas pabeigta uz augstas nots. Labākais Betmena simulators? Yup.

9/10

1673 skatījumi 7 komenti kudos

Raksta autors

13 komentāri Dodam prom 2 X Natural Selection 2 [noslēdzies]
19.Jūnijs 2015 20:15
Marcisbee

7 Komentāri

1.Jūlijs 2015 14:56
NecroBob Redaktors

Es liktu 8/ 10 - 2 betmobīļa dēļ

2.Jūlijs 2015 08:25
nice1 Resnis

OMG.. 30fps.. wat tu dū? nīd mai manī bak.. labi.. mans tosteris pat uz tiem 30 nevilktu..

2.Jūlijs 2015 08:34
Mikonens Redaktors

@nice1 Jā, jā, lasu komentārus par to, ka spēle ir slikta, jo tikai 30 fps. Man nav problēmu ar 30, ja tas ir vairāk vai mazāk stabils.

3.Jūlijs 2015 06:03
NecroBob Redaktors

@nice1 nu nez es nevienā brīdī neizjutu diskomfortu fps dēļ, uz PS4 izskatās un spēlējas lieliski

3.Jūlijs 2015 10:29
Marcisbee Dizaineris

Parādījās atkal interese uzspēlēt Batman Nevienu no daļām neesmu izgājis, pirmajā es tiku vistuvāk beigām vai arī pat izgāju

6.Jūlijs 2015 13:38
nice1 Resnis

es jau tikai iemetu komentāru ar domu pasmieties par tiem kas raud par tiem 30fps

15.Augusts 2015 19:26
Skhen Redaktors

Lielisks, kvalitatīvs apskats! Paldies Tev Mikonen Šķiet, ka šī spēle agrāk vai vēlāk būs jāiegādājas.

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!