Virtuālais ceļojums caur Vašingtonu.

Gruvešu kaudzes, radioaktīvais izstarojums un reti apdzīvotas nomentes - Tie ir tikai pāris no skatiem, kas sagaida Fallout 3 spēlētāju...

5.Jūnijs 2015 05:45
Antjello

Bethesda, Bethesda, Bethesda... ar šo kompāniju sastapusies lielākā daļa spēļu cienītāju. Tiesa, tas pāsvarā attiecināms uz kompānijas Elder Scrolls sēriju, bet par to gan citreiz... Šīs dienas temats mūs aizved tālajā 2277. gadā, Vašingtonā. Pilsētas vizuālais tēls itin nemaz nelīdzinās bildēm, kas novērojamas mūsdienu mēdiju saitos vai internetā, bet tas viss, protams, pieder pie spēles tematikas - post-apokaliptiskais šūteris ar "RPG" elementiem.

Tātad, kā jau minēts, Fallout 3 norisinās 200 gadus pēc nāvējoša kodolkara norises, kas izcēlās Ķīnas un ASV konflikta saasināšanās rezultātā. Iznākums - globāla iznīcība. Protams, kas gan būtu kodolkarš bez pazemes izrakumiem jeb "bunkuriem", kas mazai daļai cilvēces kalpotu kā patvērums? Lai padarītu spēles atmosfēru vēl interesantāku, daudzas no apkārt novērojamām lietām acīmredzami veidotas 1950. gadu stilā, neņemot vērā to, ka daudzas no spēlētājam pieejamajām tehnoloģijām ir attīstītākas par tehnoloģijām, kas mūsdienās mums pieejamas, tātad, zinātiskā fantastika satiek Frenku Sinatru, "swingu" un apokalipsi.

Jau kopš spēles ievada iziešanas spēletājs tiek apveltīts ar brīvu izvēli doties pasaulē pēc saviem ieskatiem un izdarīt brīvas izvēles, kas iespaidos spēles stāsta līniju atkarībā no izdarītajām izvēlēm. Augšā pievienotais attēls dod plašu ieskatu "virtuālās Vašingtonas" izmēros un apmeklējamo vietu daudzveidībā. Tās, protams, ir tikai kartē atzīmētās kartes, neņemot vērā pasaulē atrodamās vietas, mutācijas vai noslēpumus.

Pieejamo papilduzdevumu klāsts ir pārmērīgs un perfekcionisti ātri vien sapratīs, ka spēles pilnīgai caurspēlēšanai būs jāatvēl no 60 līdz 80 stundām sava brīvā laika... Nu, vai tas nav burvīgi? Lai padarītu spēlētājus vēl priecīgākus, Fallout 3 nekrīt muļķa lomā, ja tā ekipāžas vai apģērbu klāsts tiek pielīdzināts tā dziņa radiniekam - Elder Scrolls sērijāi. Šajā klāstā iekļauti enerģijas ieroči, granātmetēji, raķešu propelerētas granātas, triecienšautenes, medību bises, snaiperi, kā arī elektromagnētiskā pulsa granātas, tas pats attiecināms arī uz apģērbiem - metāla vai ādas bruņas, pašdarināti tērpi no apkārt atrodamajiem krāmiem vai valdības iemīļotie enerģijas darbinātie metāla tērpi.

Kā jau uz Elder Scrolls dziņa veidotai spēlei, uzdevumu izpilde, kā arī ienaidnieku nogalināšana galveno varoni apgādā ar mums pazīstamajiem pieredzes punktiem, kas, ja savākti pietiekamā daudzumā, apveltīs spēlētāju ar papildus līmeni. Ar katru jaunu līmeni spēlētājam tiek doti punkti, kurus var ieguldīt "talantu kokā" jeb spēlētājam pieejamos talantos. Šo talantu apgūšana mērojama no 100 punktu skalā, tātad, jo tuvāk attiecīgajā skalā esam pie skaitļa "100", jo labāk šī prasme spēlētājam padodas. Starp apgūstamajām prasmēm ir parocība ar maza kalibra ieročiem, liela kalibra ieročiem, tuvcīņas ieročiem, kā arī runas un pārliecināšanas prasmēm, kā arī daudz citi faktori, kas ietekmēs vai komplimentēs katra spēlētāja spēlēšanas stilu.

Spēlē sastopams plašs klāsts ar ienaidniekiem, sākot no vergu pakļāvējiem līdz mutantiem, valdības darbiniekiem, robotiem, savvaļas dzīvniekiem. Kā ar katru ienaidnieku tiek galā ir spēlētāja pilnās rokās - uzstādīt lamatas, "apbērt" pretiniekus ar ložu lavīnu, pielavīties no mugurpuses un padarīt pretinieku aukstu ar trulu objektu vai ievietot aktīvu granātu pretinieka kabatā un izbaudīt izrādi. Taktiskajiem spēlētājiem palīgā nāks "V.A.T.S." sistēma, kas apstādina laiku un ļauj izvēlēties mērķus un atsevišķas ķermeņa daļas pret kurām tiks raidīts nākamais uzbrukums. Spēlētājiem, kam ienaidnieku apkarošana izrādīsies pārāk sarezģīta, talkā nāks pārinieki jeb "kompanjoni", kurus iespējams satikt apkārtējā pasaulē. Šie pārinieki noder gan papildus smaguma pārnēsāšanai, gan kā papildspēks pārmērīgai ienaidnieku pieveikšanai.

Lai kā arī jāatzīst, ka papildus lejuplādējamo paku fans neesmu, Fallout 3 ir viena no retajām spēlēm, kuras papildpakas spēles procesu padara tikpat baudāmu kā pati spēle. Vēl jo vairāk - papildpaku garums ir pieklājīgs salīdzinot ar prasīto summu. Vai vecajiem Fallout sērijas faniem, teorētiski, trešā sērijas instalācija patīk - tas ir gaumes jautājums, tiesa, šī ir pirmā sērijas spēle, kas piedāvāta trīs dimensiju formātā un tās izbaudīšanu iesaku visiem.

1888 skatījumi 2 komenti kudos

Raksta autors

5 komentāri Džins, Svins un Toniks - nu jau tropu atmosfērā.
25.Maijs 2015 12:44
Antjello

2 Komentāri

5.Jūnijs 2015 06:33
Vito Redaktors

Virtuālais aliņš tev par rakstu, ļoti labi. Man gan tā arī nav sanācis pabeigt Fallout 3 dēļ dažādām tehniskām ķibelēm. New Vegasu gan kādas 4 reizes vismaz esmu pieveicis. Vegasas DLC gan man šķita nebaudāmi un monotoni.

5.Jūnijs 2015 06:50

Izlasot šo atmiņu pilno rakstu - sagribējās F3 izvilkt un uzspēlēt

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!