Pastāsti man Troņu Spēles

Alternatīvs piedzīvojums Džordža R.R. Martina radītajā pasaulē, izmantojot pasaules slavenā TV seriāla uzburto priekšstatu par šo pasauli.

29.Augusts 2015 20:52
goodman2576

Telltale games komanda kļuva plašāk atpazīstama pēc 2012.gadā izdotās piedzīvojumu spēles The Walking Dead. Piedzīvojumu žanra spēle, kura meistarīgi izmanto spēlētāju izvēles, lai veidotu sižetisko līniju. Patiesībā protams visas iespējamās sižeta kombinācijas jau iepriekš ir izstrādātas, tomēr tas nemazina izvēles brīvības sajūtu dialogos starp galvenajiem varoņiem. Arī Troņu spēles seriāla datorizētā stāsta versija ir uzbūvēta tāpat. Tas ir stāsts un piedzīvojums, kurā jums kā spēlētajam ir dota iespēja izvēlēties savas pareizās atbildes dialogos. Spēle savā būtībā balstās uz meistarīgu sižetisko līniju, kura vairāk vai mazāk mainās atkarībā no jūsu izvēlēm. Pārējās darbības spēlē neprasīs būtiskas prasmes, tomēr sagādās patīkamus pārsteigumus. Pārsteidzoši, lai arī sižets spēlē ir izveidots tā lai tieši neietekmētu autora radītās pasaules kārtību, tomēr meistarīgi iepīts tajā, izmantojot atsevišķus varoņus, kurus viegli atpazīsiet no TV seriāla, jo tie nepārprotami veidoti pēc aktieru līdzības.

Spēlē, jūsu vadītie varoņi dažādās Džordža R.R. Martina radītās pasaules malās, pārstāvēs Foresteru ģimeni, kura cieš no Westerosas Ziemeļu zemēs notiekošajām pārmaiņām, kad Starku ģimene tiek iznīcināta un Boltoni pārņem varu. Par sižetu turpmāk nestāstīšu, bet droši varu apgalvot, ka tas nav mazāk intriģējošs kā pasniegts seriālā (grāmatas neesmu lasījis, nevaru spriest).

Spēle līdzīgi kā citas Telltale spēles sadalītas vairākās epizodēs - sešās. Pēdējā vēl nav izdota un sagaidāma septembra otrajā pusē. Sižets izvēršas tik strauji un tā pavērsieni ir tik neprognozējami, ka ir grūti atrauties un vēlme uzzināt stāsta turpinājumu ir stiprāka par miegu. Katrā epizodē ir piecas ļoti būtiskas izvēles, kuras ietekmē sižeta attīstību. Katras sezonas beigās jūs uzziniet cik liela spēlētāju daļa visā pasaulē izdarījusi tādu pašu izvēli kā jūs. Atsevišķas atbildes dialogos ir būtiskas, dažas tikai nedaudz ietekmē notikumus, citām nav lielākas nozīmes, kā sižeta līnijas turpināšana. Kopumā jābūt uzmanīgiem izvēloties savu teikto dialogos, jo izvēlei atvēlēts noteikts laiks. Ja nepaspēsiet izdarīt izvēli - noklusēsiet, un tas arī var atstāt zināmu ietekmi uz sižeta attīstību.

Jāsaka, ka es personīgi esmu kļuvis par lielu Telltales spēļu fanu, jo lai arī spēles mehānisms nav revolucionārs, tomēr prasme izveidot stāstu un intriģējošu sižetu piedzīvojumu spēlēs ir būtiskāka par inovatīvu grafisko izpildījumu un citām "fīčām", kuras ir neatņemamas RPG vai ACTION spēļu sastāvdaļas.

Grafiski spēle neizceļas ar dažādu efektu izmantošanu, tomēr ir pietiekami detalizēta, lai viss ekrānā redzamais būtu acij tīkams un baudāms. Tekstūras man likās kā pasteļtoņos veidotas glezniņas, kas spēlei piešķir savu, neatkārtojamu, šarmu. Līdz ar to lai baudītu spēli visā tās krāšņumā nebūs nepieciešams ļoti jaudīgs dators un moderna videokarte.

Šī spēle ir iespēja izdzīvot brīnišķīgu un sirdi plosošu stāstu atpazīstamā universā.

1396 skatījumi 9 komenti kudos

Raksta autors

4 komentāri Žurnālu konkurss ar Postal 2 (2 uzvarētāji) [noslēdzies]
3.Septembris 2015 10:51
Marcisbee

9 Komentāri

29.Augusts 2015 21:48
NecroBob Redaktors

WOLF AMONG US bija baigi labs

30.Augusts 2015 07:39
goodman2576 Redaktors

@ NecroBob yep... tagad spēlēšu Tales from the Borderlands, ceru ka būs tikpat labs, ka visas iepriekšejās spēles...

30.Augusts 2015 10:57
Marcisbee Dizaineris

Vienmēr esmu metis aci uz šīm Telltale spēlēm un kārojies uzspēlēt, bet nezinu cik ļoti tas ietekmētu manu uztveri par pašu spēli/filmu/seriālu par ko tas ir. Piemēram, Game of Thrones seriālu es neesmu redzējis un skatījies, bet labprāt sāktu, tikai nevaru atrast laiku un saņemties. Vai būtu labi sākt šo spēli, ja neesmu redzējis neko no seriāla ?

30.Augusts 2015 11:23
goodman2576 Redaktors

@Marcisbee labāk sāc ar seriālu vismaz 1-2 sezonu, tad būs skaidrs apmēram kas notiek... Bet vari sākt arī ar The Walking Dead vai The Wolf among us, lai iegūtu priekšstatu par spēles principu.

Ieraksts tika labots, 30.Augusts 2015 11:28
30.Augusts 2015 16:36
edza Spameris

man tas seriāls pēdējās 2 sezonas sabesījies esmu .. 10 epas un atkal gadu jāgaida+ nekāds normāls storijs nebija un kā parasti kādu galveno personāžu nogalina nu i naf

30.Augusts 2015 19:01
goodman2576 Redaktors

@edza nu tā mūsdienu kvalitatīvu TV sēriju ražošana ir uzbūvēta. deviņus mēnešus ražo, Divos parāda, Vienu atpūšas . Tikko beidzās THE POWER un atkal jāgaida līdz nākamai vasarai... bet ir tikmēr citi seriāli kurus no jauna atklāt un kuriem citādāks ētera grafiks . Es tikko atklāju HANNIBAL .. lielisks, augstas kvalitātes seriāls... palēnām skatos..

30.Augusts 2015 19:02
Marcisbee Dizaineris

@goodman2576 es arī Hannibal skatījos, bet reāli tur kāds no producentiem ir kaut ko smagi pīpējis Sērija par sēnītēm it īpaši

30.Augusts 2015 19:38
NecroBob Redaktors

@Marcisbee njā sēņu sērija bija jauka

30.Augusts 2015 20:30
goodman2576 Redaktors

Jā sēnes bija izcilas... un pīpēta noteikti tiek kvalitatīva zāle ))))

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!