UNTIL DAWN

Spoki, mošķi un sērijveida slepkavas....

31.Augusts 2015 08:56
NecroBob

Ja godīgi uz šo gabalu skatījos ar diezgan lielu skepsi un biju domājis izlaist, bet ņemot vērā, ka PS4 digitālās spēles „šārēju” ar draugu un viņš šo bija paņēmis izdomāju paskatīties kas tas par zvēru īsti ir ….

Rezultātā 9h pie PS4 ar 20 min pārtraukumu un spēle ir pabeigta un ir lieliska. Ja kāds ir redzējis filmu "Cabin in the Woods" tad varu teikt, ka spēles sižets un noformējums ir diezgan līdzīgs. Desmit jaunieši dodas brīvdienās uz nomaļu māju kalnos, kur diezgan neveiksmīga joka rezultātā divas māsas iet bojā mīklainos apstākļos, tieši gadu pēc traģiskā notikuma mirušo meiteņu brālis uzaicina pārējos uz šo pašu māju, lai godinātu viņu piemiņu. Un tad sākas jautrība….. galvenais izdzīvot līdz rītausmai.

Attēla apraksts

Spēles mehānika ir ievērības cienīga. Progresējot spēlē mēs iejutīsim visu 8 personāžu ādā un ik uz soļa sastapsimies ar izvēlēm, kas ietekmēs tālāko spēli, tur arī slēpjas spēles burvība, katra izvēle ir no svara. Teiksim, mest vai nemest ar sniega piku sunim? Vienā no variantiem suns pārgrauzīs Jums rīkli. Līdz ar to mainīsies visas atlikušās spēles stāsts, savstarpējo tēlu attiecības utt. Tas nozīmē, ka vienreiz izejot spēli Jūs redzat tikai mazu daļu no tā ko spēle var piedāvāt. Vēl ik pa laikam, zemē var atrast totēmus, kurus paceļot var redzēt pāris sekunžu video ar to kas var notikt… Brīdī kad pacel šādu totēmu un redzi, ka varonim kuram esi pieķēries ar ripzāģi tiek izlaistas zarnas pārņem doma: „Hmm ko es varētu izdarīt ,lai tā nenotiktu”. Spēles izvēles kuras izstrādātāji ir nosaukuši par „Tauriņa efektu” ietekmē ne tikai stāstu, bet arī tēlu rakstura iezīmes un savstarpējās attiecības. Jāpiebilst, ka spēlē ir strikts „auto save” princips, katra izvēle ir galīga. Ja saproti, ka netīšām esi izdarījis ko tādu ko nevēlējies, tad "sorry" tā pat kā dzīvē ar šo izvēli nāksies sadzīvot visu spēli.

Attēla apraksts

Heavy Rain faniem spēles kontroles liksies ļoti pazīstamas, nesteidzīgā solī no trešās personas spēlētājs tiek virzīts cauri spēlei, meklējot pavedienus, lai saprastu ”kas pie velna notiek” un lai vienkārši izdzīvotu. Pati atmosfēra/ aura tiek uzturēta 90.gadu šausmeņu stilā, izstrādātāji veiksmīgi spēlējas ar gaismām,mūziku un apkārtējo vidi, lai atmosfēra spēlē būtu „creapy as fuck” noteikti palīdz arī tas, ka spēles scenāriju ir sarakstījis Grahams Reznicks (The Inkeepers) un visiem tēliem pamatā ir aktieri, kuri ir ne tikai ļoti kvalitatīvi ierunājuši tēlus, bet ir arī pilnībā nolasītas viņu sejas vaibsti, rezultātā animācijas ir lieliskas. Runājot par aktieriem redzēsim tādas sejas kā - Haydena Panettiere (Heroes), Peter Stormare ( Big Lebovski, 22 Jumpstreat, Fargo), Rami Malek (Mr.Robot, Need For Speed) u.c Atgriežoties pie biedēšanas spēle ik pa laikam mēģina noskaidrot, no kā spēlētājam ir visvairāk ir bail. Pāris reizes nokļūstam psihoterapeita kabinetā kurš uzdod dažādus jautājumus, ja atbild godīgi, tad sekas ir diezgan nepatīkamas.

Attēla apraksts

Spēlē ir tiešām lieliska, stāsts, atmosfēra, personāži, mūzika. Ja gribētu kaut kur piesieties, tā varētu būt stāsta otrā daļa, kurā pāris sižeta līnijas ir šūtas ar diezgan baltiem diegiem. Bet varu teikt, ka jau šovakar atgriezīšos pie šī stāsta un sākšu šo visu izdzīvot vēlreiz, bet nu jau ar citām izvēlēm 9/10 ( spēle ir ekskluzīva PS4 )

2161 skatījumi 8 komenti kudos

Raksta autors

9 komentāri Pastāsti man Troņu Spēles
29.Augusts 2015 20:52
goodman2576

8 Komentāri

31.Augusts 2015 10:02

Šo spēli arī labprāt gribētu uzspēlēt. Tikko bija atvēries YouTube Gaming, iegāju iekšā un tieši uzspiedās uz šīs spēles, kā viens džeks spēlē viņu.

Patika tas princips, ka var izvēlēties ko darīt, vienu vai otru, tādā ziņā to spēli varētu spēlēt 2x, lai redzētu, kas notiek otrā gadījumā

Nepatika tas, ka tās multenītes bija tik ilgas, varēja taisīt viņas īsākas un vairāk, nevis vienu garu. Viena ja nemaldos pat bija pie gandrīz 10 minūtēm.

31.Augusts 2015 10:29
NecroBob Redaktors

@Māris iznākumi (un ne tikai) tur ir krietni vairāk, jo izvēles miksējas kopā Par filmiņām man netraucē, vēl vairāk piedod "MOVIE" sajūtu

31.Augusts 2015 13:38

Varēji pieminēt ka spēle arī ir līdzīga Telltale veidojumiem.Spēlējot spēli,ik pa laikam Tu arī parādies tādā kā vizītē pie psihologa,kur tev ir jāatbild uz dažādiem jautājumiem...manuprāt tas arī ietekmē spēles stāstu un iznākumu,bet es tikai minu

31.Augusts 2015 13:42
NecroBob Redaktors

@Matejs Teletales nepieminēju, jo tas vairāk ir "click to go variants" ar "quick time eventiem" + tauriņa efekts Until Dawn ir krietnu soli priekšā Teletales +te tu tomēr vadi personāžu no 3 personas. Ja ar kko var salīdzināt tas ir HEAVY RAIN ! Par psihalogu vairāk neko neteicu, jo negribu spoilot stāstu

1.Septembris 2015 05:53

Psihologs ir džeks no Prison Break - Abrucī

2.Septembris 2015 04:33

Izskatās tik Awesome spēle.. Labprāt uzspēlētu..

2.Septembris 2015 16:27
Marcisbee Dizaineris

Tiešām izskatās awesome, tieši jau skatījos, ko vēl uz ps lai paņem

7.Septembris 2015 06:02

Necrobob varbūt kādu rakst par zirgu vārdošanu?

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!