Sony PlayStation Meeting 2016 jaunumi

PS4 Slim, PS4 Pro, 4K, HDR utt.

7.Septembris 2016 20:46
genotsiid

Tik tikko, 2016. gada 7. septembrī, Ņujorkā notikušajā PlayStation Meeting 2016 preses konferencē Sony korporācija beidzot apstiprināja PlayStation 4 notievinātā modeļa eksistenci un cenu, kā arī atklāja informāciju par PS4 jaudīgāko modifikāciju PS4 Pro. Regulāri dzirdējām jēdzienus 4K un HDR. Tikām uzjautrināti arī ar dažādām apkaunojošām tehniskajām problēmām. Tātad...

PS4 Slim jeb turpmāk vienkārši PS4, ticiet vai ne, tik tiešām pastāv. Pārdošanā konsole parādīsies 15.09.2016. un maksās € 299, tātad nedaudz lētāk par veco versiju, kuru tā aizstās. Kā jau iepriekš tika ziņots, aparāts ir mazāks un energoefektīvāks. Sony šos faktus neminēja, taču ir zināms, ka cieto disku nomainīt ir daudz vienkāršāk, ieslēgšanas un Blu-Ray izņemšanas pogas ir fiziskas, un vairs nav optiskās audio izejas. Nedaudz mainīts ir arī kontrolieris – pogas ir klasiski pelēkas (nevis melnas), LED gaismas strīpa ir pārvietota un tagad ir skaidri redzama spēlētājam, savukārt, pieslēdzot pulti ar vadu, visa informācija “skrien” pa kabeli, nevis pa gaisu (pluss Fighting turnīros). Jaunā vadierīce ir saderīga arī ar veco PS4.

1. attēls

Turpretī PS4 Pro (nevis Neo), kā jau baumots, ir Sony mājas konsoles jaudīgākā versija. Lai neviens neapvainotos, tai nebūs ekskluzīvu spēļu – visas būs iepriekšsaderīgas ar vecajām modifikācijām –, toties tās varēs izmantot tādas iespējas kā augstāku izšķirtspēju vai kadru skaitu. Pilna tehniskā specifikācija netika sniegta, taču teica, ka grafiskais procesors ir 2x jaudīgāks, ir palielināta CPU takts frekvence un operatīvās atmiņas caurlaidība, cietā diska ietilpība – 1 TB.

Cik varēja noprast pēc PS4 konsoles arhitekta Marka Sērnija (Mark Cerny) teiktā, spēles netiks renderētas pilnā 4K izšķirtspējā, bet gan interpolētas no zemāka pikseļu skaita, izmantojot gudras malu nolīdzināšanas metodes. Ļoti daudz tika runāts par HDR (High Dynamic Range) krāsu atbalstu, ko ar programmatūras atjauninājumu saņems visi PS4 modeļi. Pirmie produkti, kas izmantos 4K un / vai HDR priekšrocības būs, piemēram, Marvel Spider-Man, For Honour, Deus Ex: Mankind Divided, Rise of the Tomb Raider, Watch Dogs 2, Killing Floor 2, Days Gone, Uncharted 4, Call of Duty u. c. Ja arī jums nav 4K ekrāna (netīrie plebeji), PS4 Pro to redzēs un nereti piedāvās palielinātu detalizāciju 1080p formātā. Piemēri tam ir Paragon, Shadow of Mordor un For Honour.

Protams, konferencē neiztikām bez Activision un Electronic Arts pārstāvju iejaukšanās, izrādot video materiālus par gaidāmo Call of Duty: Infinite Warfare un Mass Effect: Andromeda.

Jebkura vecāka spēle varēs izmantot pievienoto jaudu, ja izstrādātāji izlaidīs atbilstošu “paču”. Nekas netika minēts par 4K Blu-Ray atbalstu, taču jaunās Netflix un YouTube lietotnes piedāvās daudz superaugstas izšķirtspējas satura. PS4 Pro pārdošanā parādīsies 10.11.2016. un maksās € 399. Izmērs un svars pagaidām nav zināms, taču konsole izskatās pēc PS4 notievinātā modeļa ar vēl vienu pievienotu stāvu, kā kūka.

Kopumā Sony PlayStation Meeting 2016 nekas jauns netika atklāts, ja sekojām līdzi iepriekš noplūdinātajai informācijai. Cerēju, ka tiks izpausts vairāk detaļu, piemēram, Pro tehniskā specifikācija, bet to laikam atstās vēlākam.

Ko domājat par Sony preses konferenci un tajā atklātajām konsolēm un spēlēm? Vai pagaidām neliekas pāragri iegādāties 4K televizoru?

1668 skatījumi 3 komenti kudos

Raksta autors

1 komentārs Apskats: Unturned
7.Septembris 2016 09:54
Komūnistiskie Mednieki

3 Komentāri

8.Septembris 2016 00:19

Ja kādu intresē rekur var noskatīties visu:

8.Septembris 2016 18:00

Izskatās ka man patastais PS4 paliks vakants jo migrēšu uz PRO

9.Septembris 2016 20:51
genotsiid Redaktors

@TrancaMaans Būtu interesanti dzirdēt iespaidus salīdzinājumā ar veco modeli. Man savukārt ļoti patīk Slim – pēc Digital Foundry pirmajiem iespaidiem izklausās visnotaļ pozitīvi.

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!