€ 200 portatīvie un spēles

Ko sagaidīt no šī brīža lētākajiem laptopiem

10.Septembris 2016 20:30
genotsiid

Daudziem ir nepieciešams vienkāršs dators darbam, mācībām un / vai izklaidei. Cilvēki ir sapratuši, ka, lai ko arī nestāstītu mārketinga speciālisti, Android un iOS planšetes nopietniem uzdevumiem neder – vajag gan fiziskus taustiņus, gan grafisko vidi ar vairākiem logiem. Domājams, lielai daļai pievilcīgi liekas portatīvie, kas maksā ap diviem trim simtiem, ir aprīkoti ar Windows 10 operētājsistēmu un bez grūtībām ietilpst parastā mugursomā. Patīkams sīkums ir arī pilnīgi klusā darbība ventilatora trūkuma dēļ.

Lielākā daļa šādu aparātu ir aprīkoti ar Intel Celeron vai Pentium sērijas procesoriem, galvenokārt Braswell paaudzes (modeļa numuri N3050, N3060, N3700 un N3710), 2 GB RAM, 32 GB eMMC zibatmiņu, 2 USB ligzdām un 11,6–15,6 collu TN LCD tipa ekrāniem. Jārēķinās, ka CPU, neskatoties uz to nosaukumu, ir vien tie paši planšetēs izmantotie Atom, bet ar augstāku TDP un spēju palaist standarta Linux distribūcijas. Pirms iegādes noteikti ir vērts pārliecināties, vai var palielināt operatīvās atmiņas apjomu un ielikt SSD.

Nesen nopirku šādu portatīvo darbam un izklaidei. Izvēlējos pieticīgo Acer Aspire ES1-131, kas par € 219 bija lētākais 11,6” laptops, ko vietējos veikalos varēja atrast. Garuma un platuma ziņā dators ir aptuveni A4 formāta lapas lielumā un sver ap 1,25 kg. Tastatūra ir diezgan ērta, materiālu kvalitāte – pieņemama un Wi-Fi uztver labi. Ja ar kādu kopā skatāties filmu, tad gan pārliecinieties, ka ar blakussēdētāju esat vairāk nekā tikai draugi, jo matētā ekrāna efektīvie skata leņķi ir apkaunojoši. Toties veiktspējas ziņā ar Celeron N3050 aprīkotais dators nav nemaz tik slikts.

1. attēls Ekrāns parasti ir budžeta laptopu 1. kompromiss

Pēc tam, kad ir atslēgti visi Microsoft piedāvātie telemetrijas un izspiegošanas pakalpojumi, ar pāris gudriem trikiem esam atbrīvojušies no Windows Update, kā arī atinstalējuši ražotāja uzlikto drazu, laptops bez lielām grūtībām tiek galā ar ikdienas uzdevumiem. Rakstot dokumentus programmā LibreOffice Writer, teksts parādās uzreiz, un saprātīgas izšķirtspējas attēlu rediģēšana GIMP ir nesāpīgs process. Ja apskaņojat pasākumus, caur USB skaņas karti laižot mūziku VLC un paralēli ierakstot lektoru runāto Audacity, arī būtisku problēmu nav. Protams, darbam ar Adobe Photoshop, Steinberg Cubase vai video montāžas rīkiem 200 eiro laptops ir par švaku, bet cilvēki, kuri var atļauties tādas programmas, droši vien arī “dzelžiem” tērē piecreiz vairāk.

Pārlūkojot interneta lapas, drīz gan top skaidrs, ka ar 2 GB RAM ir par maz, jo datoram regulāri ir jāizmanto virtuālā atmiņa, proti, jāraksta dati Swap failā uz C diska, kas visu palēnina. Par aptuveni 20 naudiņām gan problēmu var atrisināt, ieliekot 4 GB DDR3L operatīvās atmiņas moduli. Tie, kam ir tendence pārlūkā atvērt vairākus desmitus ciļņu, var piemaksāt un iebāzt 8 GB.

Otra problēma ir mazais iebūvētās atmiņas daudzums. Sākotnējie 15 brīvie gigabaiti ātri vien sarūk, ja laicīgi neatslēdz obligātos Windows atjauninājumus vai instalē lielākas programmas. Viens risinājums ir saglabāt dokumentus un mediju failus uz SD kartes, kas diemžēl Acer ES1 modelim kā strutojošs audzējs lien vismaz centimetru ārā no korpusa. Atmiņas kartes arī nav sevišķi piemērotas sīku failu lasīšanai un rakstīšanai, tāpēc jāizmanto USB disks, kas atstāj tikai vienu brīvu ligzdu pelei, kontrolierim vai kam citam.

Labi, tātad studentiem un pensionāriem kompis der, bet kā ar datorspēļu faniem?

Viss ir atkarīgs no jūsu prasībām un cerībām. Ja sagaidāt veiktspēju vidusmēra 2005. gada stacionārā datora līmenī, nebūsiet vīlušies. Lai gan 64 bitu arhitektūras un DirectX 11 atbalsta dēļ tieši salīdzināt komponentes nevaram, N3050 ar iebūvēto Intel HD Graphics 400 ir aptuveni vienā līmenī ar vidējā gala Pentium D procesoru un AMD Radeon HD 2600 Pro videokarti. Tas nozīmē, ka tūkstošiem klasisku spēļu ir pieejamas baudīšanai jebkurā vietā un laikā. Mazā enerģijas patēriņa dēļ var rēķināties ar aptuveni 4 stundu akumulatora darbības laiku pie pilnas slodzes, bet 9 h var izspiest, skatoties video vai strādājot ar teksta dokumentiem. Diezgan iespaidīgi.

2. attēls Ekvivalents 2005. gada galddatoram burtnīcas izmēra mātesplatē

Problēmas gan var sagādāt dzesēšana. Tā kā ventilatora nav, procesors mēdz pamatīgi uzkarst un tādēļ samazināt takts frekvenci. Piemēram, N3050 savu 2,15 GHz turbo ātrumu siltā dienā ilgi “nepavilks”, tā vietā izmantojot standarta 1,6 GHz vai mazāk. Ir daudz lasīts par Atom procesoru agresīvo Throttling efektu. Acer ES1 gan nav izrādījis sevišķas pārkaršanas pazīmes. Tas, cik veiksmīgi darbosies jūsu dators, ir atkarīgs no dažādiem faktoriem. Ja pārkaršana ir reizi stundā, varbūt nemaz nav tik slikti, jo it kā iesaka ņemt regulāras pauzes 15 minūšu garumā – kaut vai uztaisiet acu vingrinājumus (palasiet par Beitsa metodi) un uzvāriet tēju.

Tā kā ilgus gadus lietoju vecu 2,4 GHz Pentium 4 sistēmu ar 768 MB RAM, ATI Radeon HD 2400 videokarti un 200 W barošanas bloku, zinu, ko nozīmē spēlēt uz vājiem “dzelžiem”. Palaidiet uz abiem Dead Space un pārliecinieties, ka mūsdienu € 200 laptops ir krietni spējīgāks. Lai gan tālu no zinātniskiem, tālāk ir mani iespaidi par dažām populārām PC spēlēm hronoloģiskā secībā. Kadru skaits tika mērīts ar Steam iebūvēto FPS rādītāju.

Half-Life 2 (2004)

3. attēls

1280x720 izšķirtspēja, zemo un vidējo iestatījumu kombinācija. Pieslēdziet peli un baudiet revolucionāro Valve pirmās personas šaujamspēli, lielākoties ar 60 FPS. Pilnīgi stabilu kadru skaitu iegūt nav viegli. Laižot Half-Life 2 no USB 3.0 atmiņas, ielādes laiki ir krietni ātrāki nekā no veca HDD. Problēmas sagādā atspīdumi uz ūdens, alfa efekti (dūmi) un lielas apšaudes, taču citādi viss iet diezgan gludi. Citām Source dzinēja spēlēm, piemēram, pirmajai Portal un HL2: Deathmatch vajadzētu darboties vēl labāk, taču Team Fortress 2 un vēlākas jau var sagādāt grūtības.

Dead Space (2008)

4. attēls

Lai gan daudzi par to lamājas, ir labi, ka Dead Space kadru skaits ir ierobežots uz 30, tas nozīmē, ka vājiem Intel procesoriem nav jāmokās, mēģinot sasniegt 60. 800x600 izšķirtspēja ar zemākajiem iestatījumiem nodrošina gandrīz perfektu sniegumu, bet var redzēt, ka spēle nav paredzēta 4:3 attēla attiecībai. Paceļam to uz vajadzīgajiem 1280x720, zaudējam varbūt 5 FPS plašākās telpās (standarta koridorus gan tas neietekmē). Ieslēdzam dinamiskās ēnas, kadru skaits vienalga saglabājas ļoti cienījamos 20–30 FPS. Patīkamu baidīšanos!

Burnout Paradise (2009)

5. attēls

Slavētā studijas Criterion atvērtās pasaules braukšanas spēle daudz iegūst no operatīvās atmiņas uzlabojuma, pati par sevi patērējot gandrīz gigabaitu, taču 1280x720 izšķirtspējā ar zemākajiem iestatījumiem kadru skaits tik un tā jebkurā brīdī svārstās no 20–60 FPS. Nometot uz 1024x768, ieguvums ir minimāls. Reiz pēc pusstundas ilgas braukšanas man sagribējās “aprunāties” ar balto, apaļo “telefonu”. Neiesaku.

Mafia II (2011)

6. attēls

Atvērtās pasaules gangsteru spēle, kas nabaga Celeron noliek pie vietas. 800x600, zemākie iestatījumi. Braucot pa pilsētu, CPU lietojums ir teju pastāvīgi 100%, bet kadru skaits vidēji ir ap 20. Nometot uz 640x480, iegūstam aptuveni 1 FPS vairāk. Šad un tad jūtamā bremzēšana liecina, ka ar 1,6 GHz un diviem kodoliem ir par maz. Varbūt, ka jaudīgākie N3700 un N3710 nodrošinātu konsoļu līmeņa veiktspēju, taču arī tie, visticamāk, izgāztos, temperatūrai sasniedzot 75 grādus. Par laimi, iekštelpās kadru skaits ir lielāks, tāpēc apšaudes ir ciešamas. Tā kā kopumā “freimreits” ir zems, taču diezgan stabils, spēlēt var. Pārsteidzoši, ka laptops vispār tik labi “pavelk” Mafia II.

Rocksmith 2014 (2013)

7. attēls Konfigurācijas failā atslēdzot ēnas, pazūd daļa tekstūru

Pirms portatīvā iegādes klusībā cerēju, ka savu daudz spēlēto ģitāras un basa palīglīdzekli varēšu vismaz palaist... Tā arī ir. Stabili 30 kadri sekundē uz minimālajiem iestatījumiem 1280x720 izšķirtspējā ir labākais, ko Celeron spēj nodrošināt – un tikai tāpēc, ka spēle pati bieži iedarbina ierobežotāju. Pēc vismaz 160 stundām ar stabiliem 60 FPS un visiem efektiem ieslēgtiem ir grūti pierast pie divreiz mazāka attēla atjaunošanas ātruma. Es pat teiktu, ka Rocksmith 2014 ļoti noderētu 120 Hz monitors, tāpēc veiklākas (piemēram, Deep Purple – Highway Star) vai sarežģītākas (Rush – Limelight) dziesmas ar labu rezultātu izpildīt ir grūti. Ja zināt gabalus no galvas, tas ir vienīgais glābiņš, jo spēle vismaz paspēj reģistrēt visas notis, cik nu labi māk.

The Stanley Parable (2014)

8. attēls

Beidzot meistardarbs, kas piedāvā brīvprātīgu 30 FPS ierobežojumu (attiecīgi nosauktu par “laptopa režīmu”). 1366x768 izšķirtspējā iegūstam gandrīz stabilus 30 kadrus sekundē. Valve izstrādātais Source dzinējs parāda, ka vēl aizvien ir ļoti iecietīgs pret vājāku aparatūru. Jebkurā gadījumā šo “staigāšanas simulatoru” ir vērts iziet.

Life Is Strange (2015)

9. attēls

Paskat tik, pagājušā gada spēle! Turklāt 1024x768 izšķirtspējā (ar zemākajiem iestatījumiem, protams) darbojas pārsteidzoši gludi – vidēji iegūstam ap 20 FPS. Ja samazina pikseļu daudzumu uz 800x600, kadru skaits kļūst mazliet stabilāks. Piedzīvojumu žanram pilnīgi pietiekami – citas nesenas Unreal Engine 3 spēles gan ar šādu veiktspēju varētu būt mokoša padarīšana. Neesmu mēģinājis Telltale Games brīnumdarbus, taču arī tie uz budžeta Intel procesora varētu būt vienlīdz baudāmi.


Kā droši vien redzat, rezultāti uz Acer ES1-131 ir ļoti dažādi. Internetā atrodami arī testi ar League of Legends, World of Warcraft, CS:GO, kā arī citām iecienītām spēlēm, ko var palaist, bet par konkurētspējīgu sniegumu jāaizmirst. Iespējams, citu ražotāju līdzvērtīgajiem produktiem veiktspēja ir augstāka, kas var būt efektīvākas dzesēšanas nopelns. Jebkurā gadījumā iespaidīgi, ka šāds nieka laptops spēj aizstāt 10 gadus vecu lielu, rijīgu un nereti skaļu stacionāro sistēmu. Pagājušās paaudzes konsoļu līmeni gan nesasniedz. Ļoti noderētu kāds ar Intel HD savietojams rīks, kas kadru skaitu ierobežotu uz 30.

Nākamā Intel budžeta procesoru paaudze

Pirms izdomājat, ka jums ir nepieciešama lēta portatīvā rakstāmmašīna “darbam”, būtu derīgi zināt, ka Intel nesen klusi izziņoja Braswell sērijas aizstājēju. Ar Apollo Lake “dzelžiem” aprīkotiem datoriem tirgū vajadzētu parādīties kuru katru brīdi. Uzņēmums sola, ka jaunā paaudze saņems par 30% ātrāku CPU un HD Graphics 500, kas ne tikai veiklāk tiks galā ar 3D, bet arī aparatūras līmenī atbalstīs vairāk HEVC un VP9 video kodeku variantus. Tas varētu būt liels pluss YouTube “atkarībniekiem”, kas skatās 720p60 un 1080p+ klipus (Acer ES1 pārlūkā Chrome ļoti mocījās ar 60 FPS VP9 atskaņošanu).

10. attēls

Iespējams, tie ir tikai tukši solījumi ar vairākiem slēptiem kompromisiem – piemēram, Intel savās prezentācijās minēja veidus, kā jaunie čipseti palīdzēs ietaupīt naudu, kaut vai ielodējot RAM un Wi-Fi karti mātesplatē. Ir zināms, ka Apollo Lake atbalstīs arī LPDDR4 atmiņu, bet droši vien ne visi ražotāji to izvēlēsies dārdzības dēļ. Jāgaida pirmie produkti un neatkarīgie testi. Iespējams, vecie Braswell modeļi drīz būs pārdošanā par sviestmaizi pirms vai pēc pareģotā oktobra finansiālā sabrukuma. Tad jau redzēsim.


Kopumā tagad veikalos nopērkamie budžeta portatīvie datori bez lielām grūtībām tiek galā ar visiem ikdienas darbiem, kad tajos ieliek vismaz 4 GB RAM un atslēdz šādus tādus “apdeitus”. Pilna Windows 10 operētājsistēma nodrošina saderību ar tūkstošiem dažādu programmu, un veiktspēja 2005. gada stacionārā datora līmenī nozīmē iespēju baudīt spēļu klasiku jebkurā vietā un laikā. Nekādu ventilatoru un ilgs akumulatora darbības laiks arī ir patīkami plusi. Tikai pieveriet acis uz dažām dizaina nepilnībām un neskatieties ekrānā no šķība leņķa!

2261 skatījumi 14 komenti kudos

Raksta autors

Atstāt komentāru FIFA 17 Latvijas Čempionāts no Riga FC
8.Septembris 2016 11:00
skillz

14 Komentāri

11.Septembris 2016 20:39
nice1 Resnis

Spēlēt spēles uz portatīvā ir tas pats kas ar zapiņu lidot kosmosā. Viss ir iespējams bet tas ir maksimāls stulbums.

11.Septembris 2016 20:47
Vito Redaktors

Ļoti labs raksts! Pats esmu labu laiku spēlējis spēles uz budžeta portatīvā, jo vienkārši nebija citas izejas. Zema izšķirtspēja, kvalitāte un spēlēšana logā, toties varēju spēlēt visu, ko vēlējos. Protams, portatīvie, it sevišķi lētie, nav paredzēti datorspēlēm, tomēr ja citas izejas tiešām nav, vienmēr var atrast kompromisu.

Vienīgais, kas man rakstā nepatika - krāsu nosaukumu izmantošana, lai raksturotu "spēlējamību". Es saprastu, ja izmēģinātās spēles būtu daudz, sakārtotas sarakstā un katras spēles nosaukums iekrāsots attiecīgajā krāsā. Šajā rakstā varēji vienkārši iztikt ar "spēlējams" un "nespēlējams", jo savādāk tā ir lieka lietu sarežģīšana.

@nice1 gan pilnībā piekrist nevaru. Runā pārāk vispārināti, nepadomājot ārpus savas istabas un savām iespējām.

11.Septembris 2016 22:01
nice1 Resnis

@Vito 200eiro vērts lapsis manā uztverē nav nopietna izvēle spēlīšu dzenāšanai. Ļoti atvainojos ka nepieminēju ka mēdzu komentēt raksta ietvaros nevis vispārināti.

12.Septembris 2016 05:12
Vito Redaktors

@nice1 Runa, man šķiet, ir par iespēju spēlēt spēles uz budžeta laptopa, ja nav citu variantu, nevis budžeta laptopa pirkšanu spēlīšu dzenāšanai.

12.Septembris 2016 06:43
genotsiid Redaktors

@nice1 Protams, kad ir braukts ar "S klasi", grūti saprast plebejus ar savām Focus. Tavs komentārs izskatās pēc vispārināta aizsprieduma pret portatīvajiem. Raksts sākas tieši ar praktisku skatījumu uz laptopiem, kur spēles ir kā pievienotā vērtība. Atbilstoši Strike.lv tematikai izpētīju "geiminga" iespējas uz viena šāda brīnuma. Vispār jaudīgāki modeļi tagad ir labs variants tiem, kas daudz ceļo – pieslēdz peli vai kontrolieri un priecājies par tehnikas progresu. Pat uz mēsla Celeron varēju baudīt Dead Space un neatkarīgo izstrādātāju spēles ar pieklājīgu veiktspēju. Tiem, kam interesē konkurētspējīgs veikums MP spēlēs un jaunākie AAA hiti, protams, jāturas pa gabalu.

@Vito Paldies par atsauksmi un ideju! Vienkāršības labad vispār aizvācu vērtējumus – lai katrs lasa tekstu un pats veido secinājumus.

12.Septembris 2016 18:19
nice1 Resnis

@genotsiid nu protams. Ak es biezais nabagu apspiedējs kurš brauc ar s klasi (tu mani noteikti apskaud). Vispārināts aizpriedums - nē. Secinājumus esmu izdarījis tikai dēļ dažiem tardiem kas savus lapšus izcepa kuru cenas svārstījušās nedaudz augstākos apjomos (~400 un uz augšu kas varētu pat būt neiekļaujas šajā budžetnieku klasē.. nezinu.. s klase you know..). Un lūk - tavs raksts ir super bet vidējam peles spaidītājam jebkāda izpratne kā izslēgt windows atjauninājumus/kas ir lieka programmatūra uz kompja/kas pie velna ir ssd nav dota kur nu vēl cik ļoti konkrētais setups nepavelk ciemā aprunāto kaunterstraiku.

12.Septembris 2016 20:33
genotsiid Redaktors

@nice1 Jā, dzīve ir sūra bez masāžas krēsliem, adaptīvās kruīza kontroles un nakts kameras... Kā gribētos, lai mašīna uzņemas atbildību un izdara visu manā vietā, jo viss tas piķis mani ir padarījis trulu... OK, tagad ir skaidra tava perspektīva. Nebiju aizdomājies par datora izcepšanu, ko kāds mazāk informēts cilvēks droši vien viegli varētu paveikt. N3050 čipsets gan labi tika galā ar temperatūrām. Manos testos nekad augstāk par 75° C neuzkāpa. Kad akumulatora lādiņš bija zem 10%, CPU strādāja uz 460 MHz – pieļauju, ka pārkaršanas gadījumā būtu tas pats. Jābūt lobotomizētam, lai nesaprastu, ka kaut kas nav kārtībā, ja spēle pārvēršas par "slaidšovu".

13.Septembris 2016 09:05
Vito Redaktors

@genotsiid Diemžēl pasaulē netrūkst cilvēku, kas slaidšovu norakstīs uz izstrādātāju līkrocību un dosies rakstīt dusmīgus komentārus spēles forumā vai Steam apskatā, un pat neiedomāsies, ka skaļais ventilators un pusizkusis datora korpuss varētu liecināt par ko citu. Tā teikt, lobotomizētu cilvēku netrūkst.

13.Septembris 2016 09:21
nice1 Resnis

@genotsiid @Vito nedaudz ārpus konkrētā raksta tēmas bet reiz pie manis atnāca cilvēks kurš sūdzējās ka cs1.6 spēlējot viņam kompis slēdzoties ārā.. Par nelaimi kompis cepās tik ļoti ka plānās pankūkas ar tastatūras rakstiņiem mierīgi varēja cept.. Šajā gadījumā vienkārši ventilatoram bija "pūka" uzaugusi tik bieza ka gaisam fiziski nebija vietas kur iztikt ārā.. Cilvēks ir pat nebija pieskaitāms pie vidējā peles spaidītāja bet vienalga auzas..

13.Septembris 2016 12:58
Vito Redaktors

@nice1 Ak šie brīnišķīgie brīži, kad šķietami izglītotiem cilvēkiem jāatkārto fizikas pamatlikumi un jāskaidro, ka, lai dators neceptos, siltumam kaut kā arī jātiek ārā

16.Septembris 2016 22:47

@nice1 komentārs par to, ka laptopi neder geimošanai ir pilnīgas muļķības un tiešām tizli augstprātīgi.

Neesmu geimeris, bet gadus atpakaļ nopirku Asus N56VZ ar i7 un GT650M. http://220.lv/lv/datortehnika/portativie-datori-un-plansetes/portativie-datori/portativais-dators-asus-n56vz-s4016v?id=229127#product-tech

Modelis jau tik vecs, ka vairs pat nopirkt nevar. Pirku kādus 4 vai 5 gadus atpakaļ, nepateikšu precīzi un īsti nav pat svarīgi. Tajā laikā bija kaut kur 900 un 1000 latu starpā. Šo gadu laikā neesmu saskāries ar problēmām spēlēs. Protams visus jaunos gabalus max paspēlēt nevar un neesmu arī nekādu spēļu fans vairs, bet agrāk spēlēju daudz un dikti.

Pašreiz bez problēmām varu dzenāt GTA V un Dirt Rally, kas man ir pietiekami. P.S. Vienu spēli gan atcerējos, no ubisoft pēdējais šūteris, kas iznāca gan man negāja, bet iespējams pie vainas bija veci bios draiveri un cita draza.

Visādi citādi, šo gadu laikā man nav bijušas problēmas un CD-ROM aizvietots jau sen ar SSD disku. Nu šis bērītis jau ir vecs, bet ar jebkuru high-end laptopu bez problēmām var spēlēt jaunās spēles.

Portatīvais diemžēl ir cilvēkiem kuriem tas ir arī darba aparāts un neredzu jēgu mājās turēt spešal geiming PC. Kaut gan man tāds būs kad izbūvēšu kārtīgu "racing room ar krēslu un 3 lieliem TV un cerams ar VR". Bet līdz tam jebkurš labs lapsis spēs pavilkt spēles. Manējais ļoti daudz ir nokalpojis veicot apkopi tikai 2x pa visu šo laiku, savu ir atpelnījis.

17.Septembris 2016 09:38

@Rinalds , atkarīgs no tā, kā uz to skatās. Ja portatīvais primāri paredzēts geimingam, un darbs uz tā ir tikai otrajā plānā (ja vispār), tad tā ir stulba ideja, un no tā nekas labs nesanāks. Ja portatīvais paredzēts ir darbam, un svētdienas vakarā uzspēlēt CS - tad viss ir iespējams. Ja forumā ienāk cilvēks, kurš redz, sadomājis, ka grib aparātu spēlēm pa 300 eiro, un vajag, lai viss jaunais iet uz ultrasupermaxhighdefinition tad loģiski, ka sagaidīs atbildi, ka skatās pilnīgi nepareizā virzienā.

Tā kā reiz jau te bija ''ieklīdusi'' automašīnu tēma, tad pirkt maz budžeta laptopu spēlēm ir tas pats, kas pirkt S klases mersi, lai brauktu uz tirgu tirgot kartupeļus. Varēt jau var..

Jā, ar portatīvajiem var spēlēt spēles, bet ar noteikumu, ka darbs, tomēr ir tas primārais. Pretējā gadījumā iznāk tāds sado-mazo variants..

1.Oktobris 2016 07:16

loti labs raksts priekš turīgajiem latviešiem.

1.Oktobris 2016 09:21
genotsiid Redaktors

@handsslow Iespējams, pēc nedēļas pat € 200 portatīvais būs nesasniedzams sapnis: http://investmentwatchblog.com/theres-currently-a-2-quadrillion-derivatives-bubble.../. Laikam beidzot jāuztaisa BitCoin maciņš.

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!