Apskats: Xbox 360 vada pults kopija

Vai ir vērts ietaupīt € 5, pērkot beznosaukuma kontrolieri?

13.Oktobris 2016 05:01
genotsiid

Pat viskaislīgākajiem datora kā spēļu platformas cienītājiem jāatzīst, ka ar klaviatūru un peli vien pilnai laimei nepietiek. FPS un RTS žanram nekas vairāk atbilstošs, šķiet, nav izgudrots, bet bez tiem pastāv arī citi. Piemēram, braukšanas, kautiņu un trešās personas skata piedzīvojumu spēlēs ar tastatūras bināro amplitūdu (ieslēgts / izslēgts) nevar gana niansēti vadīt ekrānā notiekošo, bet pogu lielais skaits un mazais savstarpējais atrašanās attālums mēdz jaukt galvu. Palīgā nāk konsoļu lietotājiem tik ierastās vadierīces.

Pēc aptuveni 8 gadu ne sevišķi aktīvas lietošanas beidzot padevās mana Logitech Chillstream kontroliera vads. Tā vietā, lai pielodētu citu kabeli, būdams mūsdienu dzīvesveida notrulināts tizlenis, aizgāju uz veikalu nopirkt jaunu. Izdomāju, ka nevajag nekādus iebūvētus ventilatorus vai citas muļķības, tāpēc klasiskā Xbox 360 pults ar vadu būtu ideālais variants. Diemžēl vietējā video spēļu bodē (mājiens nosaukumam) oriģinālā Micro$oft produkta nebija, toties tika piedāvāts ļoti pārliecinoša izskata pakaļdarinājums ar cenu € 25,00.

Pārbaudījis visus taustiņus un sviras, secināju, ka vienīgā problēma ir divas pastīvas virziena pogas. Nolēmu ietaupīt laiku un enerģiju, nesūtot internetā oficiālo modeli, un nopirku lēto alternatīvu. Ņemot vērā, ka preci ir paredzēts lietot vairākus gadus, liekas diezgan stulbi 5 eiro dēļ paņemt sliktāku variantu, bet tajā brīdī likās prātīgi.

1. attēls

Labākā kaste pasaulē

Vērtējot kontroliera iepakojumu, redzams, ka Rietumu produktu dizaineriem ir, no kā mācīties. Nekāda «bulšita» – balta kartona kaste bez mārketinga saukļiem, bez zīmoliem, pat svītrkoda nav, tikai īss uzraksts. Perfekts minimālisms. Ar marķieri veiktais skribelējums «X360 WIRED» katrai precei piešķir personisku piesitienu – neviena kaste nav pilnīgi tāda pati.

Imitācija ir sena un godāta ķīniešu tradīcija (nē, nopietni!), ko novērtējam, izņemot kontrolieri no burbuļplēves. Pa gabalu tas izskatās identiski oriģinālam, ja neskaita hromēto «Xbox» pogu, uz kā nav redzams zaļais krusts, taču tuvplānā ievērojam pāris nianses:

1) analogo sviru gumijas augšas ir uzliktas šķībi, ko var redzēt pēc to četrām pumpiņām, kas nav precīzi vietā;

2) plastmasa vairākās vietās nav izcili izlieta – korpusā jūtamas nelielas «bedres»;

3) aizmugurē nav nekāda teksta ar informāciju par autortiesībām un patentiem (ķīniešu necieņa pret šādām lietām ir plaši pazīstama);

4) pelēkā plastmasas daļa ir glancēta, nevis matēta.

2. attēls

0% cieņas pret autortiesībām un patentiem

Pieslēdzot pakaļdarinājumu datoram vai konsolei ar tā aptuveni 2 m garo vadu, parādās vēl viena nianse. Riņķis ap «Xbox» pogu ir nevis matēts, bet caurspīdīgs. Tas arī nav sadalīts četrās savstarpēji noslēgtās zonās – cauri skaidri redzamas plikas zaļās gaismas diodes, kas ļauj tikai aptuveni saprast, kurš «slots» katram spēlētājam ir iedalīts.

Par laimi, salīdzinoši zemā kvalitāte neietekmē pults lietojamību un ērtumu. Galu galā tas ir tas pats ergonomiskais un izturīgais Xbox 360 kontrolieris, kas jau vairāk nekā 10 gadus ir zelta standarts savā jomā, piedāvājot saderību ar lielāko daļu PC spēļu, kas atbalsta XInput interfeisu. Ērtā forma un patīkamā matētā plastmasa (lielākoties) ir saglabātas. Vienīgais mīnuss ir nožēlojamais D-Pad jeb virziena pogu kursors, kas šim pakaļdarinājumam ir vēl skumjāks nekā oriģinālam. Tas varētu sagādāt problēmas kaušanās žanra spēlēs, kad mēģināt taisīt pusapļa kustības (raksturīgas Street Fighter un citiem 2D «faitingiem»).

Interesanti, ka lsusb komanda Linux operētājsistēmā ierīces ražotāju uzrāda kā Microsoft:

3. attēls

Arī Windows pulti atpazīst kā Xbox 360 kontrolieri, tā ka tas noteikti darbosies arī uz īstās konsoles. Ņemot vērā, ka strādā arī pults apakšā atrodamā austiņas / mikrofona ligzda, funkcionāliem vajadzētu būt arī citiem aksesuāriem, piemēram, piespraužamajai klaviatūrai.

Īsumā – ja nepieciešams ērts un izturīgs USB vada spēļu kontrolieris, ņemiet oriģinālo zem Microsoft zīmola ražoto Xbox 360 pulti, bet perfekti lietojama var būt arī šāda lētāka kopija. Pirms iegādes gan ieteicams pārbaudīt, vai pogas un sviras darbojas pareizi.

1554 skatījumi 4 komenti kudos

Raksta autors

Atstāt komentāru Apskats: Quantum Break
9.Oktobris 2016 12:19
genotsiid

4 Komentāri

13.Oktobris 2016 07:23

Imitācija ir sena un godāta ķīniešu tradīcija (nē, nopietni!),

made my day

13.Oktobris 2016 08:04
genotsiid Redaktors

@DZERA «[Emperor Qianlong] called for one of his top artists to take a look and issue his professional opinion. The artist, who also served as the emperor’s curator, looked at the cup and declared that he had good news and bad news. The bad news was that, while the cup had been done in the Ming Style, it was actually a fake. The good news was that he could identify the artifact’s creator. It was, said the curator, the work of his own grandfather.

The curator’s grandfather had been a masterful copier. He knew not just how to make the jade cup in the Ming style, but he also understood how to make it appear genuinely old, as well. Learning that the piece was a fake did not upset the emperor at all. Quite the opposite, he was impressed, and he praised the piece. He also complimented its creator for having done such a skillful job. So many others created copies, the emperor noted, but few were as good as this work. The emperor complained that the others rushed the job, and could, therefore, not be called artists.»

Avots: Midler Paul Poorly made in China : an insider’s account of the tactics behind China’s production game. New Jersey: John Wiley & Sons, Inc., 2009, 115-116

15.Oktobris 2016 08:09

Labs raksts. Cik sapratu tad nav īsti vērts ietaupīt. Bet gribu zināt vai ir kāda pults ar garu vadu uz kuras ir vērts ietaupīt ?

15.Oktobris 2016 09:28
genotsiid Redaktors

@Ernests Vāverplēsis Skopais maksā divreiz. Nav vērts taupīt naudu šajā gadījumā. Domāju, ka var ņemt to pašu oriģinālo Xbox 360 pulti, bet vada galā piespraust kādu no nopērkamajiem USB pagarinātājiem. Vismaz es tā darītu. Var lietot arī bezvadu pultis, bet tad atkal ir ņemšanās ar baterijām, papildu aizture un citas problēmas.

Starp citu, vakar ar apskatīto kontrolieri spēlēju Project Cars. Liekas, ka labajam «trigerim» efektīvas ir tikai 3/4 gājiena, proti, pēdējie 25% neko nedod. Šī pagaidām ir problēma tikai braukšanas un atvērtā tipa spēlēs.

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!