Rocksmith 2014 Edition Remastered

Trīs gadus pēc iznākšanas RS2014 saņem gaidītus uzlabojumus.

18.Oktobris 2016 12:29
genotsiid

Oktobra sākumā Ubisoft 2013. gada spēle Rocksmith 2014 saņēma aptuveni 170 MB lielu bezmaksas atjauninājumu visām sešām atbalstītajām platformām, kas tai pievienoja vairākus svarīgus uzlabojumus. Interesantā kārtā nosaukumam tika pielikts vārds Remastered, kas šķiet mazliet pārspīlēti, taču palīdzēs pircējiem veikalos vieglāk atrast jauno versiju, kam komplektā nāk kods ar 6 DLC dziesmām.

Kas ir Rocksmith? Īsi sakot, Guitar Hero, bet ar īstiem instrumentiem, nevis plastmasas rotaļlietām. Spēlei komplektā nāk vads, kura vienu galu spraužam jebkurā elektriskajā ģitārā, bet otru – datorā. Tātad tā ir vienkanāla USB skaņas karte kabeļa formā. Rocksmith pirmā versija veikalos parādījās 2011. gadā un solīja pilnīgiem iesācējiem iemācīt spēlēt ģitāru īsā laikā, piedāvājot daudzas sabiedrībā pazīstamas dziesmas, pasniedzot tās viegli saprotamā veidā. Divus gadus vēlāk parādījās Rocksmith 2014 Edition, kas izlaboja vairākus priekšgājējas trūkumus, atbrīvojās no karjeras režīma un pievienoja jaunas minispēles, kā arī Session Mode «džemošanai» ar virtuālu grupu.

1. attēls

Jaunums – padziļināta statistika par spēlētāju

Rocksmith ir lielisks palīglīdzeklis tiem, kas jau ir apguvuši ģitārspēles pamatus, bet kuru instruments no nelietošanas ir pārvērties par pagali. Vairs nekādas garlaicīgas mācīšanās no nošu lapas vai tablatūras – katrs var strinkšķināt līdzi populārām dziesmām, apgūstot tās savā ātrumā. Tāpat iespējams strādāt pie savas tehnikas, izmantojot krāsainas minispēles. Lai gan varētu sākt arī «no nulles», jo tiek piedāvātas video nodarbības, Rocksmith atšķirībā no īsta pasniedzēja neredzēs, ka jūsu improvizētā maniere ir priekšvēstnesis karpālajam kanāla sindromam (ticiet man – nekas tāds, ko vēlaties dabūt!).

Ļoti daudz no spēles var iegūt arī pieredzējuši instrumentālisti. Piemēram, kādā pasākumā jāspēlē visiem zināma dziesma, bet laika studēt ir maz, tomēr tiek prasīts to atskaņot tuvu oriģinālam. Tā vietā, lai apgūtu «gabalu» pēc dzirdes (parasti ilgs process) vai no pavirši rakstītiem «tabiem», no plašā sortimenta lejupielādējam attiecīgo DLC un iemācāmies kompozīciju noti pa notij, pārejas un solo ieskaitot. Šo papildinājumu tālāk pievienojam savam Nonstop Play atskaņošanas sarakstam, kurā ir iekļauta liela daļa pārējā kaverversiju repertuāra.

2. attēls

Tagad Nonstop Play piedāvā vairākus atskaņošanas sarakstus un filtrus

Tie, kas jau ir labi pazīstami ar Rocksmith, atzinīgi novērtēs Remastered versijas uzlabojumus:

  1. Tagad atrast konkrētas dziesmas Learn a Song un Score Attack režīmos ir vieglāk nekā jebkad – ir pievienots teksta meklētājs un filtrs, kas ļauj atlasīt rezultātus pēc noteiktiem kritērijiem, piemēram, skaņojuma.
  2. Nonstop Play tagad varam izveidot līdz 4 dažādiem atskaņošanas sarakstiem, kā arī izmantot jauno filtru un mainīt secību.
  3. Pauzes izvēlnē atrodamais apmācības rīks Riff Repeater tagad ir krietni draudzīgāks lietošanai, paslēpjot papildinātos padziļinātos uzstādījumus zem atsevišķas sadaļas, kā arī atbrīvojoties no pāris kaitinošām lietām.
  4. Uzlabotā Song Hub funkcija ļauj ērtāk apskatīt dažādos aranžējumus dziesmām.
  5. Tagad ir lielāka kontrole pār dinamiskās grūtības pakāpes funkciju, kas piedāvā 3 dažādus mācīšanās tempu uzstādījumus. Noteikti patiks tiem, kam liekas, ka spēle ir pārāk prasīga.
  6. Beidzot var apskatīt detalizētu statistiku par sevi.

3. attēls

Ar uzlaboto Riff Repeater iemācīties grūtās partijas ir vieglāk nekā jebkad agrāk

7 stīgu ģitāru un 5 stīgu basu īpašnieki diemžēl vēl aizvien netiek cienīti, kaut arī arvien vairāk DLC dziesmu ir ļoti zemos skaņojumos, kas plānākām stīgām liek pārvērsties par veļas striķiem. Šī nebūtu problēma, ja Rocksmith piedāvātu aranžēt skaņdarbus si stīgai.

Brīnumainā kārtā vēl aizvien nav aizlāpīts Cherub Rock caurums, kas pēc grupas Smashing Pumpkins hita DLC iegādes ļauj lietotājiem palaist CDLC (Custom Downloadable Content) materiālu. Tā kā autortiesību dēļ daudzu izpildītāju skaņdarbi oficiāli netiek piedāvāti, spēles entuziasti tos var izveidot ar pašu radītiem rīkiem. Tāpat Rocksmith «DLC» mapē iespējams iekopēt oriģinālos lejupielādējamos papildinājumus un tie strādā, it kā lietotājs tos būtu iegādājies. Neticu, ka izstrādātāji par to nezināja, izveidojot atjauninājumu. Tālāk redzams, ka Custom DLC dziesmas nekur nav pazudušas:

4. attēls

Šķiet gandrīz neticami redzēt, ka pastāv Ubisoft spēle, kas trīs gadu laikā tā arī nav tikusi aizvietota ar jaunāku produktu. Prieks par to.

1463 skatījumi 0 komenti kudos

Raksta autors

4 komentāri Apskats: Xbox 360 vada pults kopija
13.Oktobris 2016 05:01
genotsiid

0 Komentāri

Nav pievienots vēl neviens komentārs, bet Tu vari būt pirmais!

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!