Apskats: World of Final Fantasy

Krauj kaudzē.

5.Novembris 2016 12:22
genotsiid

Apskatītās versijas: Vita, PS4

Ir daudz veidu, kā ekrāna priekšā aizbēgt no realitātes – sociālo mediju lapas, tiešsaistes kazino, biržas, iepirkšanās, visādas teorijas utt. Īstermiņā visbīstamākais purvs, kurā iebrist, gan ir RPG jeb lomu spēles. It kā liekas stulbi darīt vienu un to pašu atkal un atkal bez taustāma guvuma, bet diemžēl cilvēks un pretrunas iet kopā kā maize ar sviestu, tāpēc pārlieku aizrauties ar tām var būt ļoti viegli. Tomēr, ja protat sevi savaldīt, RPG spēles ir lielisks laika kavēklis, bieži braucot sabiedriskajā transportā vai gaidot rindā vizīti pie ginekologa.

Jā, uzskatu, ka žanrs vislabāk piemērots ir tieši mobilajām platformām. Šī apsvēruma dēļ, kad tika piedāvāts apskatīt World of Final Fantasy (turpmāk – WOFF), izvēlējos Vita versiju. Lai gan labi pazīstams ar japāņu RPG, Final Fantasy (FF) sērijas – vienas no zināmākajiem žanra pārstāvēm – spēles mēģinājis esmu gaužām maz, apzinoties kāds brīvā laika melnais caurums tās ir. No šādas perspektīvas tad nu pēc aptuveni 35 ar WOFF pavadītām stundām sniedzu savu perspektīvu par to.

1. attēls

WOFF pasaule ir ļoti krāsaina

Tā kā spēle ir t. s. «spinofs» jeb daļa, kas stingri nepieturas pie seriāla kanona, WOFF drīkst brīvi izmantot FF tēlus un raksturiezīmes, nejaucot kopējo lietu kārtību. Galvenie varoņi šoreiz ir divi – māsa un brālis Reina (Reynn) un Lons (Lann). Vēl varam pieskaitīt kaitinošo lapsai līdzīgo radījumu Tama (nē, tas nav bungu komplekts), kas abus visur pavada. Kādu rītu Lons pamostas un dodas uz darbu, ievērojot, ka mazpilsētas ielas ir savādi tukšas. Uztaisījis kafiju savai vienīgajai tā brīža klientei, viņš un māsa drīz vien atklāj pārsteidzošu informāciju. Reiz abi ir bijuši spēcīgi valdnieki pār būtnēm, kuras sauc par mirāžām, tāpēc tagad ir laiks atmodināt savas spējas un pie reizes uzzināt vairāk par ilgi neredzēto māti. Tā nu mūsu varoņi patiesības alkās dodas uz pasauli, ko sauc par Grymoire.

WOFF no numurētajām sērijas daļām atšķiras ar savu vizuālo stilu. Grymoire iemītnieki galvenokārt tiek atveidoti t. s. «čibi» manierē (proti, viņu galvas ir lielākas par rumpjiem), kas apvienojumā ar krāsaino pasauli un humoru rada patīkami jautru noskaņu. Tas gan nenozīmē, ka sižets nav nopietns un sarežģīts – tā pierē vienkārši ir par pāris grumbām mazāk nekā parasti. Šeit jums neliks viebties ārkārtīgi absurdas sižeta ainas, kas renderētas ar superdatoriem, kurās, piemēram, tēls ar ziliem matiem un milzīgu zobenu, skaļi bļaudams, cenšas atriebt tuvinieka nāvi.

2. attēls

Atslēgtos blakusuzdevumus iegādājas ar īpašu valūtu

Nē, WOFF jums, visticamāk, liks žēli nopūsties tās apnicīgo varoņu dēļ. Lona gandrīz vienīgā raksturīpašība ir viņa stulbums (lielāku pamuļķi sen neesmu sastapis), bet Tama KATRĀ teikumā nevietā ieliek angļu valodas noteikto artikulu the, it kā viņa ciestu no kaut kāda Turetes sindroma paveida. Droši vien oriģinālvalodā bija kāds gudrs joks, kas diemžēl ir pazudis tulkojumā. Par laimi, Reina un pasaulē sastopamie citu FF tēli ir mazāk viendimensionāli. Ja iemācās sadzīvot ar kaitinošajiem varoņiem, kopumā stāsts ir baudāms.

Vita spēlei pārsteidzoši ir tas, ka visi dialogi, ieskaitot nejauši sastapto Grymoire iedzīvotāju teiktie, ir kvalitatīvi ierunāti, tā ka teksta «palagi» jālasa nav. Portatīvās konsoles versijā uz kārtridža dublējums nav iekļauts – tas ir lejupielādējams kā bezmaksas DLC no PSN –, kas ir nepatīkams, bet saprotams kompromiss. Spriežot pēc tā izmēra (vairāk nekā 600 MB), te ir vismaz 20 stundas runas. Ir ļoti daudz sižeta ainu un dialogu, kas, izņemot pacietību pārbaudošās beigas, ir gudri izretināti tā, lai nevienā brīdī nebūtu par daudz cīņu vai stāsta fragmentu, kas nogurdinātu spēlētāju.

Runājot par kaujām, kas ir jebkuras RPG neatņemama sastāvdaļa, WOFF ir lieliska. Lai gan pārliecināti FF un žanra sekotāji nebūs priecīgi, šī ir vidējam cilvēkam pieejamāka seriāla daļa. Tas nozīmē, ka ar bēdīgi slaveno «graindošanu» (atkārtoti ilgu laiku jādara viens un tas pats, lai iegūtu pieredzes punktus) tikpat kā nemaz nav jānodarbojas, ļaujot koncentrēties uz stāstu. Spēles īpašā iezīme ir Pokemon līdzīgā mirāžu ķeršana un attīstīšana. Gandrīz jebkuru pasaulē sastapto briesmoni var notvert un ielikt savā Stack Setup jeb tādā kā kaudzē, kurā ir vieta L, M un S izmēra radījumiem. Tā kā Reina un Lons var brīvi pārslēgties no sava normālā veidola, kas ir L izmērā, uz «čibizēto» M izmēra variantu un atpakaļ, viņi aizņem vienu vietu savās kaudzēs. Atlikušajās tad ietilpst noķertās mirāžas.

3. attēls

Noķertās mirāžas kraujam kaudzē citu uz citas

Atkarībā no tā, ko esam salikuši kaudzē, katrs no varoņiem iegūst noteiktas spējas un vājības vai pretestību pret dažādiem elementiem, piemēram, uguni un ledu. Kā jau žanra spēlēm pierasts, sākotnēji par to nav jāsatraucas, bet vēlāk, kad sastopam spēcīgākus pretiniekus, ir jāprot izmantot pareizās spējas un attiecīgi jāmaina savu kaudžu sastāvs. Ar laiku tiekam arī pie t. s. čempioniem un XL izmēra mirāžām, ko iespējams izsaukt palīgā (ar piekto reizi gan apnika skatīties katra īpašā uznāciena garo ievadu, ko nevar izlaist). Visādi citādi žanra cienītāji jutīsies kā mājās.

WOFF nepiedāvā grūtības pakāpes izvēli, taču kaujās var izmantot vai nu klasisko gājienu sistēmu, kas ļauj rūpīgi izplānot katru soli, vai arī Active Time Battle, kas ir visai haotisks reālā laika cīņu risinājums. Otrais variants ir, saprotams, krietni grūtāks. Vēl vienā brīdī, tuvojoties spēles beigām, problēmas sagādāja un bojāja prieku ārkārtīgi dumjas vienreizīgas minispēles, bet tās var izlaist (kaut arī tas nekur netiek pateikts).

Ja jums ir jāizvēlas PS4 vai Vita versija, starpība ir maza. Var redzēt, ka WOFF tika veidota pamatā Sony portatīvajai sistēmai, kas ir loģiski. PS4 versija izskatās nedaudz labāk – detalizētāka pasaule, normāla tekstūru filtrēšana, dažādi papildu grafiskie efekti, stabils kadru skaits – un tai ir tiešsaistes cīņas un mirāžu mainīšanas iespēja, kam diemžēl nepieciešams PlayStation Plus abonements. Vita varianta vienīgais nopietnais klupšanas akmens ir ilgās ielādes, kas uz beigām kaitināja vairāk nekā Tamas teksti. Piemēram, paiet aptuveni 10 sekundes, līdz var sākt cīņu, kamēr uz PS4 nepieciešams divreiz īsāks laiks.

4. attēls

Kopumā World of Final Fantasy ir iesācējiem pieejamāka Final Fantasy daļa ar savdabīgu stilu un neparastu cīņu sistēmu. Diemžēl kaitinoši tēli un pāris nepārdomātas lietas bojā iespaidu par citādi lielisko spēli. Tā ir iespaidīga pēc Vita standartiem, tāpēc viegli iesakāma tās īpašniekiem, tomēr arī PS4 lietotājiem var būt labs laika kavēklis, gaidot Final Fantasy XV, kas iznāks mēneša beigās.

Apskats sadarbībā ar:

Gamestar.ee


Žanrs: Role-Playing

Platformas: PlayStation Vita, PlayStation 4

Izstrādātājs: Tose Co., Ltd.

Izdevējs: Square Enix

Iznākšanas datums: 28.10.2016.

1352 skatījumi 0 komenti kudos

Raksta autors

15 komentāri PRO kontu Novembra izlozē MAFIA 3 + Papildus pārsteigums [noslēdzies]
15.Novembris 2016 18:12
Strike.lv

0 Komentāri

Nav pievienots vēl neviens komentārs, bet Tu vari būt pirmais!

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!