Shovel Knight apskats

Lāpstu taisnīgums, vai kas tamlīdzīgs.

12.Aprīlis 2016 17:47
Mikonens

Iespējams, liela daļa no mums atcerās tā sauktos „kasešniekus” un spēles, kas bija pieejamas (legāli vai nelegāli) uz šīm sistēmām. Spēles, protams, tad bija citādākas – ierobežota grafika, sižeta gandrīz nekāda un spēles kvalitāti noteica galvenokārt tās gameplay. Mūsdienās spēļu tirgus, visīpašāk jau mobilais tirgus, ir pārsātināts ar spēlēm, kas cenšas to veco spēļu izskatu atveidot, un rezultāti atšķiras. Tomeŗ 2014. gadā jaunizveidotā studija „Yacht Club Games” ar „Kickstarter” finansējuma palīdzību palaida spēli, kas ne tikai izskatās pēc „vecajiem labajiem laikiem”, bet kopumā ir ļoti laba spēle.

Attēla apraksts

„Shovel Knight” var nosaukt par 80. gadu videospēļu kultūras sumināšanu – sižets, gameplay, izskats – tas viss ir izstrādāts, lai atveidotu sen pagājušu spēļu ēru. Kā jau tā laika spēlēm raksturīgi, sižets ir gaužām vienkāršs – galvenais varonis Shovel Knight cenšas izglābt savu mīļoto no ļaunuma ķetnām. Un tas arī viss. Neskatoties uz to, ka sižets nav nekas īpašs, šīs pasaules personāži padara to baudāmāku – varde, kas stāstīs valodas jociņus, vai jaunietis, kas slavē zivsābolu (tā ir zivs, kas izskatās pēc ābola), un daudzi citi vismaz kaut reizi spēlētājam liek pasmaidīt vai pasmieties pat.

Attēla apraksts

Tāpat kā vecajām spēlēm, šīs spēles trumpis ir tās gameplay. Neskatoties uz tās vienkāršību, šī spēle šajā ziņā ir pat labāka par lielu daļu mūsdienu lielo izplatītāju spēlēm, kad runa iet par dažādību, vadību un līmeņu dizainu. Vadība sastāv no divām pogām un analoga (vai bultiņām) – Shovel Knight var lekt, cirst ar savu lāpstu vai izmantot to kā pogo-stick, lai lektu uz pretiniekiem. Šāda vadība padara spēli gan vienkārši uztveramu, gan arī pieejamu gandrīz ikvienam. Lai Shovel Knight nokļūtu līdz savam mērķim, viņam nākas iziet cauri vairākiem līmeņiem – un to dažādība ir fantastiska. Katram līmenim ir atšķirīgi šķēršļi, pretinieki (ir pāris izņēmumu) un ideja. Viens līmenis var būt skrējiens caur zemūdeni, vai apsalušu kuģi, vai vulkānu. Kopumā, izstrādātāja iztēle ir patiešām darbojusies.

Attēla apraksts

Liela daļa mūsdienu spēļu ir arī pārpildītas ar visādiem padomiem un pamācībām, kā arī tās nav grūti uzveicamas. Šī spēle dodas pretējā virzienā – nekādu pamācību, viss pašam jāsaprot, un tā ir grūta, salīdzinoši ar daudzām citām, tomēr šis nebūs nekāds „Dark Souls”. Spēlei nāk līdzi skaists retums – instrukcijas kastē, kas nesastāv tikai no divām lapām un sniedz nelielu ieskatu pašā spēlē.

Attēla apraksts

Tomēr spēle nav perfekta. Katra līmeņa beigās ir sastopams tā boss un spēles sākumā tie ir pat pārāk grūti. Piemēram, Shovel Knight ir 4 „sirsniņas”, kamēr bosam ir 10. Tas viss izriet no spēles būtības, ka tā ir grūta pati par sevi, bet var gadīties kāds, kuram spēle var šķist negodīga. Runājot par to, pastāv spēlē pāris vietas, kur pretinieka novietojums ir vietā, kas traucē progresam, jo viens sitiens Shovel Knight iemetīs bezdibenī. Galvenokārt pretinieki ir izvietoti labi, tomēr ir pāris gadījumi, kur tas šķiet mazliet negodīgi. Jāpiemin, ka spēles mēģinājums atveidot vecās spēles var novest pie ātras apnikšanas pat pirmajā līmenī, jo, kā jau minēts, spēle neko nepaskaidro, kas var novest pie daudzām pirmā līmeņa nāvēm.

Attēla apraksts

Spēles grafiskais un audio noformējums atbilst tam laikam. Jāpiebilst, ka tomēr tik efektīvas animācijas un tik daudz krāsas diez vai tika sasniegtas uz vecajām konsolēm. Mūzika, tāpat kā grafiskais noformējums, ir manām attīstītāka nekā jebkas, kas atrodams uz kasešniekiem, kaut gan mēģinājums izveidot to 8-bitu mūziku un skaņu atmosfēru nostrādā gandrīz vai ideāli. Šajā sadaļa nav daudz ko minēt, jo spēles vienkāršība nemaz neprasa garu aprakstu. Vai tas ir spēles labā, to lemj katrs individuāli.

Attēla apraksts

„Shovel Knight” ir ne tikai nostāļģijas trieciens, bet arī ļoti laba spēle. Ikvienam, kuram gribās kaut ko atšķirīgu no visiem šūteriem un „reālistiskajām” spēlēm, var ieteikt šo spēli, jo to var atrast gandrīz gan uz konsolēm, gan uz datora. Kā jau vienmēr, spēle nav ideāla, tomēr tās kvalitāte ir nenoliedzama, kas to kritiski padarīja par vienu no 2014. gada labākajām spēlēm. Šis ir jaunais standarts visām spēlēm, kas cenšas atveidot „vecos labos laikus”.

8/10 Spēlēts uz Nintendo 3DS

1213 skatījumi 3 komenti kudos

Raksta autors

22 komentāri PRO kontu Aprīļa izlozē XCOM 2 + bonusa izloze [Noslēdzies]
15.Aprīlis 2016 17:11
Strike.lv

3 Komentāri

13.Aprīlis 2016 07:44
Marcisbee Dizaineris

Biju domājis ieķert uz pc, bet toreiz nebij nekas baigi pārliecinošs. Iedrošināji, noteikti ieķeršu. Man patika tas stils un uzsita atmiņas par super mario laikiem, kur miru vienā laidā

13.Aprīlis 2016 07:46
Mikonens Redaktors

@Marcisbee Ja ņem uz PC, iesaku ar kaut kādu pulti, ne klavietūru - esmu mēģinājis uz datora tastatūras paspēlēt un tā vadība vienkārši nešķita tik precīza kā ar analogu.

13.Aprīlis 2016 08:14
Marcisbee Dizaineris

@Mikonens Pamēģināšu ar Steam controller

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!