Switch prezentācijas jaunumi

Cena, iznākšanas datums, spēles u. c.

13.Janvāris 2017 07:57
genotsiid

Savā 13. janvāra prezentācijā, kas sākās 6 no rīta pēc Latvijas laika, japāņu uzņēmums Nintendo oficiāli atklāja informāciju par Switch cenu, iznākšanas datumu, pirmajām spēlēm, iepriekš neizpaustu funkcionalitāti un aksesuāriem. Kā ziņots iepriekš, aparāts ir mājas un pārnēsājamās konsoles hibrīds ar noņemamiem sāniem un kārtridžiem kā ierīces datu nesēju. Šodien tika apstiprināti daudzi jau agrāk noplūdināti fakti un atklāti daži patīkami pārsteigumi.

Pats galvenais – konsole visos pārdošanas reģionos būs pieejama šī gada 3. martā. Eiropas cena netika atklāta, jo to nosaka pārdevēji, bet ASV ieteicamā summa ir $ 299,99 (pirms nodokļa).

Runājot par Switch funkcionalitāti, saņēmām apstiprinājumu, ka aparātam ir pieskārienekrāns un USB Type-C pieslēgvieta ērtai lādēšanai spēles laikā. Tika pieminēts arī akumulatora darbības laiks, kas ir ļoti svārstīgas 2,5 līdz 6 stundas ar vienu uzlādi. Ļoti patīkams apstiprinājums ir t. s. Region Lock trūkums – proti, jebkura reģiona konsole atbalstīs visu teritoriju spēles. Caur Wi-Fi varēs kopā savienot līdz pat 8 Switch sistēmām ((W)LAN Party!).

Ejot līdzi laikam, ierīces tiešsaistes funkcijas varēs vadīt no viedtālruņa lietotnes. Tāpat arī pēc konkurentu parauga daudzspēlētāju iespējas būs maksas pakalpojums, sākot no šī gada rudens – līdz tam laikam to varēs izmēģināt, netērējot ne centa (iepriekš Nintendo vienmēr to piedāvāja par velti).

Ierīci varēs izmantot trīs režīmos – ievietotu dokā un pieslēgtu pie TV (jeb TV Mode), pavisam autonomi kā pārnēsājamo konsoli (Handheld Mode) un noliktu uz galda divu spēlētāju mačiem (Tabletop Mode), kur katram rokā ir sava vadāmierīce. Attiecīgi prezentācijā liela uzmanība tika pievērsta Switch noņemamajiem kontrolleriem Joy-Cons.

1. attēls

Nintendo apstiprināja, ka kreisajai daļai ir Capture poga, kas sākotnēji būs lietojama ekrānšāviņu veidošanai, bet vēlāk spēs uzņem arī video. Protams, ar materiāliem varēs publiski dalīties internetā. Savukārt labajā Joy-Con ir iebūvēts NFC lasītājs un rakstītājs, kas ir vajadzīgs amiibo aksesuāriem. Analogās sviras ir iespiežamas (ja nu kāds šaubījās), bet katra kontrollera iekšējā malā ir paslēptas «L» un «R» pogas. Komplektā ir iekļautas siksnas, lai pultis neizkristu no rokām.

Ļoti tika uzsvērtas Joy-Con kā kustību vadības ierīču iespējas. Katrā no tiem ir iebūvēts akselometrs un citi sensori precīzai stāvokļa noteikšanai, kamēr kreisajā pultī ir infrasarkanā kamera, kas spēj noteikt dažādus žestus, piemēram, «akmens, šķēres, papīrītis». Iespējams, interesantākais jaunums ir advancētā vibrācijas sistēma, kas spēj lietotājam radīt izjūtu, ka, piemēram, viņš rokā tur ūdens glāzi ar ledus gabaliem tajā. Var radīt ilūziju, ka tajā šķidruma ir vairāk vai mazāk.

Spēles

Liels uzsvars uz kustību sensoriem, protams, nozīmē, ka viena no pirmajām Switch spēlēm ir minispēļu kolekcija diviem cilvēkiem. 1-2 Switch galvenā doma ir tāda, ka katram rokā ir pa vienam Joy-Con, konsole ir Tabletop režīmā un sacenšas, izmantojot kustību vadību. Tika stāstīts, ka svarīgākais spēlētājiem ir skatīties vienam uz otru, nevis ekrānā. Izrādītie piemēri bija Mežonīgo rietumu stila duelis, galda teniss u. c. 1-2 Switch būs pieejama iznākšanas dienā – 3. martā.

Otrā ekskluzīvā spēle, kas tika demonstrēta, ir Arms. Tā piedāvā kārtīgi izkauties, izmantojot Joy-Con kontrollerus. Ar kustību vadību manipulējam multiplikācijas stila tēlu garās rokas. Esot ļoti viegli uzsākt spēlēt, taču ar laiku apgūstam un izmantojam arī sarežģītākus paņēmienus. Tiks piedāvātas gan lokālā Multiplayer iespējas ar dalīto ekrānu un savienojumu starp divām sistēmām, gan tiešsaistes mači. Arms pārdošanā parādīsies kaut kad pavasarī.

Nedaudz vēlāk konferences gaitā ieraudzījām Splatoon 2 – turpinājumu Wii U iecienītajai šaujamspēlei. Video parādīja gan vecas, gan jaunas kartes. Viens no jaunumiem ir duālie ieroči (tātad pa vienam katrā rokā). Spēlēt varēs dažādos veidos, ieskaitot ar izziņoto Pro Controller. Iznāks vasarā.

Super Mario Odyssey ir 3D tipa «platformeris» ar visiem zināmo santehniķi galvenajā lomā. Tiks piedāvāta smilšu kastes tipa pasaule ar dažādām teritorijām. Izrādītajos materiālos varēja manīt ne tikai mežus, tuksnešus un sapņu zemes, bet arī veselu lielpilsētu ar automašīnām un cilvēkiem. Ir novērojami arī dažādi dienas laiki. Šoreiz Mario jaunā superspēja ir cepure ar acīm. Ko tā un citi priekšmeti dara, uzzināsim kaut kad ap Ziemassvētkiem.

Daudz īsākus video prezentācijā saņēma Xenoblade Chronicles 2 – slavētās japāņu RPG multiplikācijas stilā ieturētā nākamā daļa – un Fire Emblem Warriors, kas ir izdevēja Koei Tecmo masveida kautiņu variācija par Nintendo stratēģijas spēļu sēriju. Iznākšanas datumi pagaidām netiek atklāti.

Pēc skaļāko produktu atklāšanas saņēmām slaidu ar komentāru, ka šobrīd tiek izstrādāts vairāk nekā 80 spēļu no vairākām zināmām pasaules studijām. Square Enix mūs priecēs ar četrām Dragon Quest daļām, kā arī 2,5D perspektīvas RPG, kas pagaidām zināms ar nosaukumu Project Octopath Traveller. Kaut kad nākotnē izstrādātājs Atlus izdos jaunu Shin Megami Tensei daļu, kas darbosies uz Unreal Engine 4 dzinēja.

Tālāk Bethesda pārstāvis beidzot oficiāli apstiprināja, ka Switch saņems The Elder Scrolls V: Skyrim. Tas arī viss – pat nepateica iznākšanas datumu. Tālāk Sega pārstāvis teica, ka viņam ir liels prieks strādāt ar Switch un nākotnē varēsim gaidīt tam paredzētas spēles. Izstrādātājs ar pseidonīmu Suda51 vēstīja, ka tiks veidots kaut kas ar No More Heroes sērijas varoni galvenajā lomā. Electronics Arts pārstāvis bija nedaudz konkrētāks, minot to, ka šogad gaidāma FIFA. Brīnumainā kārtā neko nedzirdējām no Ubisoft, taču prezentācijas beigās bija redzama montāža, kurā pavīdēja Rayman, Steep un Just Dance. Tāpat arī varēja saskatīt kadrus no Minecraft, Bomberman, Sonic un 2D Street Fighter sērijas daļām.

Prezentācija noslēdzās ar video no jaunākās «Zeldas» Breath of the Wild, kur ieraudzījām arī pašu princesi. Sola, ka vairāk uzzināsim drīzumā gaidāmā īpašā pasākumā, bet spēle iznāks 3. martā.

Runājot par Switch komplektāciju, tajā bez pašas konsoles redzēsim Joy-Con kontrollerus pelēkā vai sarkanā un zilā krāsā, ierīces dokstaciju, HDMI vadu un strāvas adapteri. Pro pults būs nopērkama atsevišķi. Vairāk informācijai jābūt Nintendo mājaslapā.


Kopumā pasākums apstiprināja lielu daļu baumu, kas izskanēja jau iepriekš. Prieks, ka vairs nebūs nekādu reģionālo ierobežojumu un konsoles kontrolleri šķiet patiesi interesanti. Akumulatora darbības laiks liekas pilnīgi pieņemams, kaut ļoti svārstīgs. Lai gan pašas Nintendo spēles atstāja labu iespaidu, mulsināja trešās puses izstrādātāju vājais sniegums, proti, informācijas trūkums. 3. marta iznākšanas datumam tika apstiprinātas nieka divas spēles, tās pašas no Nintendo. Biju cerējis, ka Switch būs lētāka – 300 dolāri šķiet jau mazliet par daudz, lai bez jautājumiem aparātu iegādātos.

1265 skatījumi 0 komenti kudos

Raksta autors

14 komentāri PRO kontu Janvāra izlozē Watch Dogs 2 [Noslēdzies]
16.Janvāris 2017 18:04
strike.lv

0 Komentāri

Nav pievienots vēl neviens komentārs, bet Tu vari būt pirmais!

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!