Fire Emblem sērijas jaunumi

Jaunas daļas 3DS, Switch un mobilajām platformām.

19.Janvāris 2017 21:23
genotsiid

Apzinos, ka Nintendo produkti nav sevišķi iecienīti Latvijas video spēļu komūnā, bet 18. janvāra Nintendo Direct pārraidē izrādītais varētu būt interesants arī tiem stratēģijas RPG žanra piekritējiem, kam nav nevienas konsoles. Tika atklāti vairāki jauni Fire Emblem (turpmāk – FE) produkti, tostarp arī viens mobilajiem telefoniem.

FE Echoes: Shadows of Valentia – pirmā vakardien demonstrētā sērijas daļa. Tā iznāks 19. maijā un ir paredzēta Nintendo 3DS kabatas konsolei. Spēle ir balstīta uz FE Gaiden – 2. seriāla daļu, kas iznāca 1992. gadā Japānā īpaši Famicon sistēmai. Tā manāmi atšķiras no priekšgājējas, piedāvājot iespēju brīvi staigāt pa pasauli, runājot ar citiem karalistes iemītniekiem un nejauši satiekot pretiniekus, kas izvēršas sērijai raksturīgajos gājienu stratēģijas cīniņos.

1. attēls

Tagad varēsim arī ložņāt pa labirintiem

Protams, Echos visu to pasniedz mūsdienu ierastajā manierē, izmantojot 3D grafiku un savdabīgo FE vizuālo stilu, ar īsām multiplikācijas filmām starp sižeta fragmentiem. Ir pasaules karte, kurā brīvi pārvietoties, kā arī labirinti, pa kuriem ložņāt, kas pasniegti ar skatu no 3. personas. Šeit kontakts ar pretinieku nozīmē gājienu cīņas uzsākšanu. Izskatās ļoti labi un atgādina Shin Megami Tensei IV. Video fragmenta beigās redzamais eShop logo liek domāt, ka spēle iznāks tikai digitālā formātā, taču ceru, ka būs pieejama arī fiziska versija.

Aptuveni 6. pārraides minūtē tiek atklāts, ka ir gaidāma arī FE daļa īpaši Switch konsolei kaut kad 2018. gadā. Tas arī viss – nekādu attēlu, video fragmentu vai jebkā cita. Tā būs pirmā mājas konsolei paredzētā sērijas spēle kopš 2008. gada Radiant Dawn (Wii).

Nedaudz vēlāk tiek izrādīts nedaudz garāks FE Warriors reklāmas video par to, ko demonstrēja nesenajā Switch pasākumā. Kā jau minēts, tā ir Koei Tecmo izstrādātā Dynasty Warriors seriāla iedvesmota spēle, bet ar iecienītās stratēģijas RPG tēliem un mitoloģiju. Šeit redzams kā jauns vīrietis ar ziliem matiem sit desmitiem bruņotu kaujinieku. Domājams, ka spēles process būs ļoti līdzīgs Hyrule Warriors – Legend of Zelda variācijai par Warriors tēmu. FE Warriors iznāks šī gada rudenī gan Switch, gan arī New 3DS platformai, kas iepriecinās tos, kuri baidās, ka Nintendo ātri pametīs savu tagadējo portatīvo konsoli.

2. attēls

Tagad arī uz "mobilajiem"

Astotās minūtes vidū redzam lasītājiem nenoliedzami aktuālāko – bezmaksas FE daļu viedtelefoniem. FE Heroes būs nu jau otrā nopietnā spēle pēc Super Mario Run, ko japāņu korporācija izlaiž "gudrajām" ierīcēm. Katrs no kaujas laukiem sastāv no 6x8 rūtiņām, kas izklausās ļoti pieticīgi, taču, par laimi, spēles process saglabā galveno seriāla daļu pamatus, ieskaitot "akmens, šķēres, papīrītis" sistēmu, kur zobeni ir pārāki par cirvjiem, cirvji pārspēj šķēpus, bet šķēpiem ir priekšrocība pret zobeniem (tāpat ar maģijas tipiem).

Vārds Heroes nosaukumā apzīmē mobilās daļas tēlu klāstu, kas sastāv no seriāla pazīstamākajiem varoņiem, kuri tiek izsaukti, izmantojot īpašas vienības, ko pelna ar uzvarām vai iegādājas ar reālās pasaules valūtu (protams, kā jau šāda veida produktam ierasts, tas saturēs mikromaksājumus). Spēle pārsteidzošā kārtā vispirms, proti, 2. februārī, parādīsies Google Play veikalā, bet tikai vēlāk – App Store.

1056 skatījumi 0 komenti kudos

Raksta autors

Atstāt komentāru Switch prezentācijas jaunumi
13.Janvāris 2017 07:57
genotsiid

0 Komentāri

Nav pievienots vēl neviens komentārs, bet Tu vari būt pirmais!

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!