PS4 sistēmas versijā 4.50 gaidāmais

Boost Mode, ārējie HDD, izmaiņas interfeisā u. c. labumi.

4.Februāris 2017 10:56
genotsiid

Parasti, kad kādai no konsolēm iznāk jauns programmatūras atjauninājums, tas it kā «uzlabo stabilitāti». Lai gan gala lietotājs nekādu atšķirību neredz, mēdz ciest tie, kam patīk modificēt savu aparatūru, izmantojot dažādus hakus, jo bieži tiek izlabotas dažādas drošības nepilnības. Šķiet, tagad tas ir gandrīz vai revolucionāri, ja kāds no atjauninājumiem arī dara kaut ko vērā ņemamu. Tomēr Sony pavisam drīz mūs iepriecinās ar jaunām funkcijām gaidāmajā PlayStation 4 konsoles atjauninājumā ar versijas Nr. 4.50.

[Piezīme: palasot Sony oficiāli publicētos rakstus, Boost Mode netiek pieminēts, tā ka pastāv risks, ka pagaidām to vēl neredzēsim.]

Iespējams, pats svarīgākais jaunums PS4 Pro īpašniekiem būs t. s. Boost Mode (nejaukt ar Beast Mode!). Ar to varēs palaist spēles, kas iznāca pirms Pro modeļa laišanas klajā un kam nav uzlabotajai konsoles versijai paredzēta «ielāpa», izmantojot ierīces papildu resursus. Tātad tās darbosies ar augstāku procesora takts frekvenci un izmantos divreiz vairāk GPU apstrādes vienības.

1. attēls

Teorētiski spēles, kas sākotnēji darbojās ar svārstīgu kadru skaitu, piemēram, Tomb Raider Definitive Edition un Project CARS, tagad strādās gludāk vai stabilāk, biežāk sasniedzot 30 vai 60 FPS (atkarībā no ierobežotāja). Tāpat arī produkti ar mainīgu izšķirtspēju biežāk rādīs augstāku pikseļu skaitu. Īsumā vajadzētu būt līdzīgam efektam kā tad, kad uzlabojat sava datora komponentes. Jārēķinās, ka var būt dažādas neparedzētas problēmas, izmantojot Boost Mode, tāpēc to ir iespējams arī atslēgt. Jāpiemin, ka atjauninātā Xbox One konsole šādu funkciju nodrošina automātiski un bez misēkļiem.

Otrs lielais jaunums ir iespēja beidzot izmantot USB 3.0 ārējos cietos diskus (ar ietilpību līdz 8 TB) spēļu un cita satura instalēšanai. Kā jau daudzi PS4 lietotāji ir pārliecinājušies, ar standarta versijas piedāvātajiem 500 GB iekšējās atmiņas drīz vien ir par maz, kad kolekcija pieaug. Ja plānojāt iegādāties jaunu 2,5" HDD, bet nevēlējāties ņemties ar vaļā skrūvēšanu un sistēmas pārinstalēšanu, tad tagad pietiks vien iegādāties vienkāršu ārējo «cietni». Žēl, ka šāda iespēja nebija agrāk – man nebūtu nācies demontēt 2 TB Seagate disku iekšējās atmiņas papildināšanai. Jāpiemin, ka Xbox One un Wii U ārējos HDD atbalsta jau sen.

2. attēls

Pārējie jaunumi nav tik vērā ņemami, bet tomēr patīkami. PlayStation VR briļļu īpašnieki tagad varēs skatīties 3D Blu-Ray diskus stereoskopiskajā režīmā. Tiks piedāvāts nomainīt izvēlnes fona attēlu uz kādu no uzņemtajiem ekrānšāviņiem, bet teksts saglabāsies salasāms, izmantojot ēnas. Tagad paziņojumu sadaļa būs vienkāršota, bet Quick Menu aizņems mazāk vietas un no tās varēs pa taisno lietot Party iespējas. Visbeidzot sociālo tīklu atkarīgajiem tagad arī būs iespējams spamot konsoles Activity Feed tiešsaistes sadaļā.

Nav zināms, kad tieši atjauninājums tiks uzspiests visiem lietotājiem, bet pagaidām to jau izmēģina izvēlēti beta testētāji.

1255 skatījumi 6 komenti kudos

Raksta autors

8 komentāri Ghost Recon Wildlands slēgtā beta
2.Februāris 2017 17:46
strike.lv

6 Komentāri

4.Februāris 2017 11:17
NecroBob Redaktors

Runājot par "boost mode" , vēl nav zināms vai viņš parādīsies 4.50 versijā, pats Sony to saka. Pašlaik ir pieejama beta šai versijai, pats arī esmu uzlicis. Un ieslēdzot boost mode dažiem geimiem parādās gļuki, tā kā domāju ,ka Sony vēl pieslīpēs....

4.Februāris 2017 12:15
goodman2576 Redaktors

Super jaunums par ārējiem cietajiem diskiem. Man konsole ir tikai divus mēnešus, bet jau jūtu brīvās vietas trūkumu uz 500GB cietā diska... Tā ir lieliskākā ziņa... Sāku meklēt ārējo cietni...

4.Februāris 2017 16:07
nice1 Resnis

Neownoju konsoli, bet nākotnē šķiet nāksies no pc māster reisa pievērsties arī šim lauciņam.

4.Februāris 2017 16:42
genotsiid Redaktors

@NecroBob Tev taisnība. Oficiāli Sony neko par to savos blogos nesaka, tā ka varbūt pagaidām Boost Mode netiks piedāvāta. Paldies, pieliku tekstā piezīmi!

6.Februāris 2017 16:03
NecroBob Redaktors

@goodman2576 pats ieliku 2 TB iekšā kādu gadu atpakaļ un sāk piepildīties, forši ka varēšu savu ārējo pielikt kad vieta aptrūksies

6.Februāris 2017 16:14
goodman2576 Redaktors

@NecroBob Es jau noskatīju WD 4TB

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!