Atklāta Xbox One X konsole

Microsoft atklāj galīgo nosaukumu, formu, iznākšanas datumu un cenu

13.Jūnijs 2017 09:07
genotsiid

Microsoft ilgāk nekā gadu runāja par savu Scorpio projektu, paužot dažādus tehniskos rādītājus, taču beidzot uzņēmums savā 2017. gada E3 konferences prezentācijā atklāja arī ierīces galīgo formu, nosaukumu, iznākšanas datumu un cenu. Īsumā – konsoli sauc Xbox One X, tas ir izmēros mazākais Xbox modelis, visos reģionos iznāks 7. novembrī un Eiropā maksās € 499,00.

Jau iepriekš uzzinājām, ka ierīces grafiskā veiktspēja ir mērāma 6 teraflopos (daudz), procesors ir virstaktēts gandrīz pusotru reizi (līdz 2,13 GHz) un operatīvās atmiņas apjoms ir palielināts līdz neticamiem 12 GB (no kuriem 9 GB ir pieejami izstrādātājiem). Minētie uzlabojumi nozīmē to, ka Xbox One X iznākšanas brīdī būs pasaulē jaudīgākā publiski pieejamā konsole. Tā it kā spēj renderēt pat grafiski sarežģītas spēles īstā 4K UHD izšķirtspējā (3840 x 2160 pikseļi) stabilos 60 kadros sekundē, ja ticam Microsoft izrādītajiem Forza Motorsport 7 video.

Kā jau ar Xbox One ierīcēm pierasts, X būs saderīga ar visiem līdz šim izlaistajiem aksesuāriem un programmatūru, turklāt daudzi produkti izskatīsies un strādās labāk nekā iepriekš. Sagaidāms arī, ka ielādes būs īsākas. Daudzus patērētājus varētu uzrunāt tas, ka ierīce tāpat kā viņi «veipo», proti, tai ir liquid-cooled vapour chamber dzesēšanas sistēma, kas skaitās ļoti efektīva un ir veids, kā Microsoft izdevās visu ietilpināt tik mazā kastē.

Bez pašas konsoles uzņēmums pirmo reizi izrādīja dažādas gaidāmas spēles gan no savām studijām, gan trešās puses izstrādātājiem. Šeit ir 3 minūšu video, kurā ir apkopots svarīgākais:

Bez tā visa uzzinājām arī, ka Xbox One ģimenei drīzumā ir gaidāma atpakaļsaderība ar pirmās Xbox spēlēm. Tieši tā – tiks nodrošināta 2001. gada konsoles programmatūras emulācija. Ierobežotā tirāžā tiks piedāvāta arī oriģināla pirmās paaudzes pults replika, kas patiks cilvēkiem ar milzīgām rokām. Jāsaka, ka konkurence no Sony puses ir piespiedusi Microsoft kārtīgi pacensties, tā ka X ir lieliskas ziņas patērētājiem. Laiks rādīs, cik labi amerikāņu uzņēmumam veiksies cīņā ar japāņiem un cik efektīva «veipošana» būs pret pārkaršanu.

Kādu iespaidu prezentācija atstāja uz jums? Vai ticat, ka M$ izdosies samazināt PlayStation pārsvaru mājas konsoļu tirgū?

1468 skatījumi 7 komenti kudos

Raksta autors

26 komentāri SPĒLES IZLOZE 15. jūnijā
11.Jūnijs 2017 11:25
goodman2576

7 Komentāri

13.Jūnijs 2017 09:54
goodman2576 Redaktors

Interesanti, kā turpmāk izvērtīsies Sony un MS cīkstēšanās. izskatās ka stratēģija ir mainījusies un jaunākas konsoles tiks izlaistas vairāk pamīši starp kompānijām, tā cenšoties būtiskāk pārspēt konkurentu nevis apmēram vienlaicīgi kā līdz šim. Teorijā Sony būtu jāatbild ar PS5 kaut kad uz 19. gada nogali. PS Baumo ka diskrētās videokartes atgriezīsies nākamajā konsoļu paaudzē. Lai arī XBOX ONE X pēc specenes skaitās visjaudīgākā konsole arī tā tomēr ir upgreids esošajai ONE līdzīgi kā PS 4 PRO. Priecē ka MS liek uzsvaru uz vairāk exclusive spēlēm, tas liecina par zināmu stratēģijas maiņu, jācer ka kvalitāte neizpaliks.

13.Jūnijs 2017 15:06

@goodman2576 Gribēju iekomentēt savas domas, bet izlasot tavu postu, sapratu, ka viss jau ir pateikts. Precīzi! 11/10 komentārs.

13.Jūnijs 2017 16:52
NecroBob Redaktors

Nu MS joprojām skumji iet ar ekskluzīvajām spēlēm. Sony atkal spēļu ziņā pāršpļāva viņus.

13.Jūnijs 2017 19:04
goodman2576 Redaktors

@NecroBob nu šogad gan tik jūtami nepārspļāva jo pēc būtības neko jau jaunu es no Sony neuzzināju. Protams Horizon DLC būs labs, piekrītu un Days Gone izskatās forši, Detroit un God of War un Uncharted jau sen tiek gaidīts un ir zināms. Es teiktu ka Sony šogad mierīgi varēja gulēt uz iepriekšējā gada lauriem jo spēles ir foršas un vēl samēra svaigas, turpretī no MS tā arī nekas prātīgs neatnāca. Bet piekritīšu ka arī ar tiem dažiem sequeliem kas pat jau bija zināmi Sony tik un tā izpogā kārtējo reizi Mikromīksto... un kaut kā man ir iekšēja sajūta ka dabā tas XBOX ONE X nemaz tik pārāks par Sony PS PRO nebūs... Katrā ziņā esmu priecīgs ka iegādājos Sony PS (lai arī tikai slim).. man ir vēl tonna exclusive spēļu ko spēlēt visam gadam... Tagad skatos PC konferenci...

14.Jūnijs 2017 14:56
NecroBob Redaktors

@goodman2576 Spiderman piemirsi, tas izskatījās vnk wow

14.Jūnijs 2017 19:10
goodman2576 Redaktors

@NecroBob oo jāaa tev taisnība, tas būs episkākais Spidermans kāds ir redzēts, nu ja tas tiešām bija reālais gameplay tad tas jau velk uz Hollywoodas klasi... nu pagaidīsim kā būs realitātē.

15.Jūnijs 2017 10:00
Eking Redaktors

@goodman2576 Sony taupās un jaunie ekskluzīvi būs Sony experience. Tā bija tiešā pavēle no Sony bossa par E3 prezentācijām bišķiņ piebremzēt, bet tāpat lieliska prezentācija izdevās Sony bez lielo jaunumu izziņošanas.

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!