Apskats: Tekken 7

Reidžot arī ir jāmāk

7.Augusts 2017 08:38
genotsiid

Apskatītā versija: Windows

Ko tikai cilvēki nemēdz izdarīt afekta stāvoklī! Gan jau visi esam piedzīvojuši mirkļus, kad veselais saprāts uz mirkli nokļūst fonā, kamēr priekšplānā izvirzās vājprātīgas dusmas. Pēc tam mēs kaut ko salaužam vai savainojam sevi (ja garšo alkohols, varbūt arī kādu citu, reizēm letāli). Ja ir kāds videospēļu žanrs, kas īpaši provocē uz dumju rīcību, tad noteikti zelta medaļa jādod fighting.

Tagad cilvēki visā pasaulē var lauzt ne tikai pultis un arkāžu aparātu manipulatoru imitācijas, bet arī klaviatūras, jo beidzot slavenais Tekken seriāls ir oficiāli pieejams Windows platformai, ne tikai konsolēm. Skaitlis 7 nosaukumā varētu likt domāt, ka tā ir septītā sērijas daļa, taču tā nebūt nav. Kaut arī lielāka par 6 un izdota vēlāk, Tag Tournament 2 (agrākā vietējo Tekken turnīru izvēle) netika numurēta pēc tā paša standarta, jo tā manāmi atšķīrās, piedāvājot jaunus tēlus un tandēma cīņas ar tām pakārtotām izmaiņām kautiņu sistēmā. 7 atgriežas pie vecā, piedāvājot kārtīgu devu jaunā.

Par spīti daudzajiem nelielajiem uzlabojumiem un papildinājumiem, kas ir veikti gadu gaitā, tie, kas reiz ļoti aktīvi spēlēja Tekken uz pirmās PlayStation, ar 7 jutīsies gandrīz kā mājās. Protams, viņiem vispirms būs jāsameklē savi vecie favorīti, jo tēlu tagad ir krietni vairāk, bet pamati ir saglabājušies gandrīz tādi paši. Tekken vēl aizvien ir salīdzinoši viegli apgūstama un plūstoša 3D fighting žanra pārstāve. Tās vadība sastāv no četrām pogām, kas apvienojumā ar virzienu taustiņiem ļauj veikt dažādus uzbrukumus, grābienus, pārtvērienus un citas kustības.

1. attēls

Tas pats vecais labais Tekken, bet vizuāli krāšņāks nekā jebkad agrāk

Lai gan parasti nav jātaisa nekādi kreiso īkšķi mežģoši pusapļa manevri kā Street Fighter, ir pogu kombinācijas, ko ir grūti veikt, ja lietojat standarta PS4 pulti. Piemēram, ar labo īkšķi būtu vienlaikus jāspiež kvadrāts un trijstūris, tad kvadrāts un aplis (katrs pēc savām vajadzībām var norīkot L un R taustiņus kā makro). Iespējams, pašus labākos daudzu cīnītāju «kombo» tā arī neizmantosiet fizisku grūtību dēļ. Par laimi, spēles PC versija atbalsta ļoti plašu Xinput un DirectInput ierīču klāstu, tā ka pat varat lietot autobraukšanas stūres – tām droši vien kāds jau ir izveidojis savu profilu, ko ērti ielādēt ar interneta starpniecību pa taisno no izvēlnes.

Kādas izmaiņas ir ieviestas Tekken 7? Vairāk vai mazāk tās, ko redzējām bezmaksas daļā Revolution, ja neskaita Free-to-Play un RPG elementus. Rage paņēmieni palīdz pēdējā brīdī atgūt pārsvaru un uzvarēt, kad veselības stabiņš ir gandrīz tukšs. Rage Arts ļoti atgādina citu kaušanās spēļu superkustības, proti, tas ir ļoti spēcīgs un katram tēlam unikāls uzbrukums, kas, ja vien pretinieks to nenobloķē, atņem viņam vai viņai aptuveni trešdaļu dzīvības. Dažiem varoņiem, piemēram, Alisai, to ir ļoti viegli iedarbināt, citiem – grūtāk. Savukārt Rage Drive ir spēcīgs sitiens vai to kopums, kas nodara sāpju daudzumu, kas ir apgriezti proporcionāls spēlētāja veselības stabiņam, proti, mazāk dzīvības = stiprāks.

Cita Tekken 7 izmaiņa salīdzinājumā ar Tag Tournament 2 ir tā, ka vairs nevar tik ļoti aizrauties ar žonglēšanu. Saprotama lieta, ņemot vērā, ka jaunajā daļā nav iespējams mainīt tēlus cīņas vidū. Šī izmaiņa gan spēles procesu ietekmē mazāk nekā Rage paņēmieni, kas patiesi iespaido cīņu dinamiku. Novēroju, ka tiešsaistes mačos it sevišķi cilvēki izmanto Rage Arts. Kad redzat, ka pretinieka veselības stabiņš maina krāsu, norādot iespēju ieslēgt superkustību, balss galvā sāk čukstēt «kaut es laikus nobloķētu, citādi būs pakaļā». Interesants ir arī palēninājuma efekts, ko spēle izmanto cīņu izšķirošajos mirkļos, kad abi cīnītāji uzbrūk vienlaikus.

2. attēls

Stāsta režīms pārāk cieši turas pie vienas formulas

Šoreiz tiek piedāvāts arī nopietnāks sižeta režīms, kas stāsta par un pieliek punktu Mishima klana gaitām. Injustice spēles gan žanra latiņu ir pacēlušas visai augstu, un Tekken šajā ziņā nobālē to priekšā. Kā jau pierasts, tiek atrasts jebkāds iemesls kauties, taču 7 pārāk cieši turas pie vienas formulas. Parasti nodaļas sākumā aizkadra balss runā, kamēr ekrānā rāda statiskus zīmētus attēlus, tad redzam video fragmentus, kam seko cīņa ar kādu noteiktu varoni, tad atkaujamies no ļaunās korporācijas robotiem, tad atkal ir duelis ar iepriekš sastapto tēlu.

Izdevējs Bandai Namco uzsver, ka šajā Tekken daļā katrs runā savā dzimtajā mēlē. Šķiet gan, ka izstrādātāji ir nedaudz pārcentušies. Latvijā esam pieraduši, ka cilvēki sazinās katrs savā valodā un abi saprot viens otru, bet 7 ir ainas, kur, piemēram, sieviete savu plānu izklāsta angliski, viņas priekšnieks domu pauž japāniski, kamēr trešā persona teikto komentē itāliski. Pēc japāņu videospēļu tradīcijām gan tā ir visai maiga situācija, jo, piemēram, stāsta sākumā ir jānomet dēls no klints aizā, kas tiek paveikts, nospiežot vienu pogu. Starp citu, retu reizi sastopamās t. s. Quick Time Events ir vienīgā veida darbības ārpus standarta kaušanās – nav nekādu amizantu minispēļu.

Stāsta režīmam ir jābūt izklaidējošam un ideālā gadījumā – pamācošam. 7 ietvertais sižets, visticamāk, patiks seriāla lielākajiem entuziastiem un personām, kas apmeklē UniCon, proti, japāņu popkultūras cienītājiem. Pārējie gan drīzāk uzreiz ķersies pie citām izvēlnes sadaļām. Lai gan sižets piedāvā izmēģināt dažādus tēlus, ar seriālu neiepazinušos interesentus apbēdinās fakts, ka tas neiemāca spēlēt. Protams, tiek piedāvātas pieklājīgas treniņu iespējas (kaut gan ir redzētas labākas), tomēr trūkst pamatu apmācības režīma, kas ir liels mīnuss.

3. attēls

Rage paņēmieni savu klātbūtni dara zināmu ar krāsainu auru

Runājot par citām Tekken 7 ietvertajām izklaides iespējām, kam nevajag interneta savienojumu, jāatzīst, ka to nav daudz. Ir klasiskais Arcade Battle ar bosu un animētu ainu beigās, kā arī VS Battle, kas paskaidrojumus neprasa. Savukārt Treasure Battle ļauj krāt spēles valūtu, celt Offline rangu un atslēgt jaunus dekoratīvos elementus. 7 piedāvā plašas personalizēšanas iespējas un lērumu atslēdzamu video, kas satur materiālu no visas Tekken vēstures. Tēliem var mainīt ne tikai, piemēram, frizūru un apģērbu, bet arī pie muguras piestiprināt milzīgu lāpstu un nomainīt vizuālos sitiena efektus. Tikpat kā jebkuru varoni var pārģērbt un uzkrāsot līdz nepazīšanai.

Runājot par tiešsaistes iespējām, tās ir vairāk vai mazāk klasiskas. Ranked Match var cīnīties pret citiem cilvēkiem ar līdzīgu vai jebkādu rangu, vienlaikus ceļot savējo (katram tēlam tas jāattīsta atsevišķi). Var arī kauties ar citiem variantā Player Match, neietekmējot savu statusu. Protams, ir dažādas iespējas veidot vai piedalīties turnīros, aicināt draugus u. tml. Iespējams, vainojams mans interneta savienojums, bet regulāri ir jācīnās pret vieniem un tiem pašiem spēlētājiem, kamēr atrast citus ir grūti. Tāpat arī nevar paļauties uz norādīto savienojuma stiprumu, kad it kā zaļi stabiņi beigās nozīmē saraustītu maču.

Noteikti jāpiemin arī Tekken pāreja uz Unreal Engine 4 grafisko dzinēju. Lai gan maiņas dēļ beidzot arī PC lietotāji var baudīt slaveno fighting seriālu uz savām jaudīgajām darbstacijām, ir pāris trūkumi. Lielākais ir paildzinātie ielādes laiki salīdzinājumā ar Tag Tournament 2 – esiet gatavi gaidīt nākamo maču sekundes divdesmit. Ļoti subjektīva lieta ir stilistiskās pārmaiņas, ar ko ir panākts tumšāks un efektiem bagātāks vizuālais noformējums. Lai gan ir iespaidīgi redzēt visādus fizikas paraugdemonstrējumus un dzirksteles, kas šķīst pa gaisu, dotu priekšroku tīrākai grafikai. Lai gan tā nav dzinēja vaina, vēlētos dzirdēt augstākas kvalitātes audio. Pat cīnītāju īsās izdvestās skaņas cieš no manāmas datu kompresijas – parasti tām vietu uz diska nežēlo.

4. attēls

Plašās tēlu pielāgošanas iespējas ir vislielākā motivācija turpināt spēlēt

Kopumā Tekken 7 ir kaušanās spēle, kas turas pie savu priekšgājēju stabilajiem un lieliskajiem pamatiem, vienlaikus ieviešot arī dažas izmaiņas, kas būtiski ietekmē cīņas. Iekļautais stāsta režīms gan nav vienā līmenī ar konkurentu piedāvātajiem analogiem, turklāt neiemāca, kā spēlēt. Ja neskaita lielo daudzumu atslēdzamā apģērba, aksesuāru un citu personalizācijas iespēju, cīņu variantu ziņā ir nodrošināts minimums. Ne katram patiks vizuālās izmaiņas un ilgās ielādes, ko rada pāreja uz Unreal Engine. Ja jau esat Tekken piekritējs, tad jaunāko daļu noteikti iegādāsieties, taču žanra iesācējiem pastāv labākas alternatīvas.


Žanrs: fighting

Platformas: Windows, Xbox One, PS4, Arcade

Izstrādātājs: Bandai Namco Studios

Izdevējs: Bandai Namco Entertainment

Iznākšanas datums: 02.06.2017.

1285 skatījumi 8 komenti kudos

Raksta autors

Atstāt komentāru PUBG Squad LAN Events 4.augustā!
2.Augusts 2017 11:45
GOEXANIMO

8 Komentāri

7.Augusts 2017 13:17

Cik nu man gadijies šo spēli paspēlēt, tad secinājums ir viens. PC nav tā platforma uz kuras spēlēt Cīņu spēles un šī nav izņēmums. Kas mani pārsteidza, ir ka optimizācija ir visai laba. Pavecāks dzelzis arī var pavilkt šo spēli.

Un kaut kas šķiet ka pietrūkst šai spēlei, bet nevar saprast kas.

Bet prieks ka šī spēle ir pieejama uz PC.

Prieks ka atkal kāds aprakst ir parādijies.!

7.Augusts 2017 20:28
genotsiid Redaktors

@Surītis Laikam spēlēji ar klaviatūru, tāpēc radās tāds iespaids. Izvēlējos PC versiju, lai varētu izmantot bezmaksas tiešsaistes iespējas un lietot jebkuru pulti. Zemāka cena arī ir pluss. Pieļauju gan, ka datora versiju internetā spēlē mazāk cilvēku, tāpēc bija bieži jācīnās pret vieniem un tiem pašiem Steam lietotājiem.

7.Augusts 2017 22:34

@Surītis Tu laikam neesi iedziļināies tekken sērijās. Spēle ir ideala vajag vienkārši izprast viņu.

8.Augusts 2017 05:23

@genotsiid @FanTasy Man vienkārši ir iztrūkums pa vidu starp 3 un 7 spēli. Pa vidam esmu tik kādu maču esmu aizvadijis. Spēle ir visai laba un plusu ir pagaidām vairāk kā mīnusu manā skatījumā. Bet tas ir tikai mans viedoklis.

9.Augusts 2017 11:37
Eking Redaktors

Kudos par apskatu! Tekken 7 spēlēju uz Ps4 un man šī bija pirmā spēle Tekken seriālā. Pārsteidza diezgan asiņains un atriebības kāres ģimenes stāsts, ko varēja iziet ap 2 stundām. Personīgi vislielākais azarts bija spēlēt Treasure Battle. Pēc ilgāka win streaka varēja izkrist speciālā cīņa ar Akama, Kazuma vai Heihachi, kuru cīņas bija krietni grūtākas pieaugot rankam (max ranks tēlam ir 100). Mīļākais tēls Tekkenā bija Nina ar spēcīgiem kombo, gariem kājas sitieniem un iznīcinošu rage artu. Kopumā Tekken 7 pārsteidza ar lielu un sabalansētu rosteri un traku kombo skaitu ap 100 katram tēlam. Protams grafiski Tekken 7 varēja būt spēcīgāks, ja salīdzina ar konkurentu Injustice 2.

Ieraksts tika labots, 9.Augusts 2017 11:41
9.Augusts 2017 14:55

@Eking Nina mīl arī tekken izstrādātāji, jo viņai bija izveidota speciāli atsevišķa spēle uz PS2

9.Augusts 2017 15:05
genotsiid Redaktors

@Eking Kā bija ar spēles pamatu apguvi? Nepietrūka apmācības režīma?

Treasure Battle ir jautrs. Patīk, ka ik pa laikam iemet cīņas ar īpašiem nosacījumiem, piemēram, divkāršu ātrumu. Gribētos gan, ka pats varētu izvēlēties iet arkādes režīmu ar izvēlētām modifikācijām. Mans favorīts kopš Tekken 6 ir Asuka – cīnītāja ar vārdu, kas turnīros parasti īpaši uzjautrina krievvalodīgos spēlētājus .

10.Augusts 2017 06:26
Eking Redaktors

@DJkikisa Es vairāk intuitīvi izvēlējos Nina un to nemaz nezināju!.:)

@genotsiid Pēc kādām 10 cīņām sapratu spēles mehāniku un personīgi nepietrūka apmācības režīma, kombo apguvu tik pāris un lai mācītos ir ilgi jāspēlē. Bet nu pirmo reizi ieslēdzot pēc Injustice 2 bija pārsteigums par kombo pogām un spēju pārvietoties telpā ne tikai plaknē. Treasure Battle tiešām jautrs, bet kā saki būtu labi, ja varētu pats izvēlēties arkādes režīmu.

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!