DLC apskats: Little Nightmares – Secrets of the Maw 1. daļa

Ūdenī cepta gaļa

20.Augusts 2017 15:39
genotsiid

Apskatītā versija: PlayStation 4

Aprīļa beigās izdotā Little Nightmares ir 3D "platformera" un šausmu spēles krustojums, ko var iziet aptuveni 5 stundās. Tai ir daudz spraigu mirkļu un atjautīgu mīklu, ko bojā piņķerīgā vadība un mēģinājuma un kļūdas pieeja, kā arī dziļš naratīvs, ko katrs interpretēs citādāk. Jūlijā tika izlaista spēles papildinājuma Secrets of the Maw pirmā daļa The Depths, kas parāda Siksas (Six) stāstu no cita tēla perspektīvas.

Šoreiz uzmanības centrā ir kāds zēns ar vārdu The Runaway Kid. Gluži tāpat kā Little Nightmares šeit netiek pateikts neviens vārds, tāpēc informāciju varat uzzināt tikai tad, ja lasāt oficiālo mājaslapu vai preses relīzi. Pamodies gultā pēc murga, kurā viņš peld ūdenī, līdz to kāds mošķis sagrābj aiz kājas un novelk līdz dibenam, puisis dodas ārā pa durvīm atrast izeju no zemūdens cietuma The Maw. Izvairījies no visuredzošās acs žilbinošās gaismas un pāris izsalkušām dēlēm, viņš drīz vien iepazīstas ar saviem ļaunākajiem murgiem.

1. attēls

Spēles process The Depths ir turpinājums jau iepriekš redzētajam, taču šoreiz tēmas nedaudz atšķiras. Lavīšanās ir aizstāta ar peldēšanu, kamēr lielākais ienaidnieks un draugs ir ūdens. Aptuveni vienā stundā pabeidzamā DLC nodaļa satur dažas vienkāršas mīklas, kuru risināšana un izpilde aizņems lielāko daļu jūsu laika. Piemēram, jāuzrāpjas stabā un jāpārlec uz cauruli otrā pusē, lai nolaistu slēdzi, kas atver vārstu, tad jābīda regulators, kas paceļ vai nolaiž ūdens līmeni telpā, lai varētu piekļūt citādi nepieejamai vietai.

Ja kaut kur iestigsiet, tad tas vai nu būs tumšās grafikas dēļ (jo kaut ko nesaskatījāt), vai drīzāk atkal piņķerīgās vadības dēļ. Vienā konkrētā vietā raksta autors iesprūda uz minūtēm desmit, mēģinot pareizi ūdenī novietot kasti un pārlēkt šķērsli, pirms aizveras durvis telpas otrā pusē. Lai viss izdotos, ir jāspēj precīzi pārvietoties 3D vidē, kad kamera notiekošo rāda no krietna attāluma un vadībā ir jūtama neliela aizture.

2. attēls

Cik daudz okultus simbolus redzat attēlā?

The Depths satur arī vairākus ļoti spraigus mirkļus, kuros jāpārpeld lielāki gabali, kamēr ūdenī ir radījums, kas zēnu vēlas par katru cenu noslīcināt. Tie ir izveidoti ļoti labi, ar lielisku atmosfēru, ko rada dinamiskā mūzika. Nenāksies mirt tik bieži, cik Little Nightmares, bet varbūt saskarsieties ar mulsinošo problēmu, kas tajā neparādījās.

Papildinājumā ir nelielas ķibeles ar saskares noteikšanu, proti, ekrānā redzamās ģeometrijas robežas mēdz neatbilst reālajām. Piemēram, zēns bīda kasti, taču starp viņu un to gaisā ir manāma atstarpe, proti, neizskatās, ka būtu fizisks kontakts. Problēma ir neliela, taču tā traucē, kad, piemēram, precīzi jānovieto priekšmeti, lai pa tiem lecot varētu šķērsot elektrizētu ūdeni. Vienā situācijā raksta autors nepaspēja laikus uzkāpt uz platformas, pirms spēles tēlu nogremdēja briesmonis, taču pēc nāves zēns pamodās uz minētās konstrukcijas, jo acīmredzot tika iedarbināts kontrolpunkts, kaut arī šķita, ka fiziska kontakta ar zonu nebija.

3. attēls

Problēma ar t. s. Collision Detection – dators domā, ka zēns atrodas vannā

Kopumā Little Nightmares papildinājuma Secrets of the Maw 1. daļa The Depths piedāvā vēl stundu piedzīvojumu galvenās spēles garā, taču ar mīklām un šķēršļiem, ko rada ūdens. Arī te dažviet tiek prasīta precīza lēkšana, ko nav viegli izdarīt ar esošo vadību un pāris jaunām ķibelēm, taču kaitinošu situāciju, kas jāatkārto atkal un atkal, ir mazāk. Spraigie fragmenti ir izveidoti ļoti labi.

Papildinājuma otrā un trešā daļa iznāks attiecīgi novembrī un janvārī kā daļa no Expansion Pass.

833 skatījumi 0 komenti kudos

Raksta autors

Atstāt komentāru Xbox One X Project Scorpio versija un zaļi Doritos
19.Augusts 2017 12:36
genotsiid

0 Komentāri

Nav pievienots vēl neviens komentārs, bet Tu vari būt pirmais!

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!