Life is Strange: Before the Storm. Pirmā epizode

Prīkvela 1. epizodes apskats

2.Septembris 2017 10:16
fenfen

Kā jau daži zina, Life is Strange man ir īpaša spēle. Tai ir ļoti īpaša vieta manā sirdī, tādēļ, saņemot piedāvājumu to apskatīt no saita lielākā cionista, nedomājot teicu “jā” vārdu.

Šī ir jauna pieredze, jo vēl nekad iepriekš neesmu skaļi izteicis savu viedokli par kaut ko nepabeigtu. Before the Storm, līdzīgi kā iepriekšējā spēle, tiks izdota epizodiski, līdz ar ko tas šobrīd nav pieejams kā pilnīgs produkts, un nākošās epizodes relīzes datums vēl pat nav izziņots.

Teikšu godīgi, tas būs grūti, jo labi apzinos, ka nebūs iespējams izteikt pilnvērtīgu viedokli, izspēlējot tikai pirmo no trim ieplānotajām epizodēm, tādēļ šis apskats varētu būt ļoti tehnisks.

Un tas būs tehnisks, jo Before the Storm ir kalnains starts. Tāds tas bija arī 2015.gada spēlei. Ja atceramies, tad tehniskā kvalitāte pirmajām pāris epizodēm piekliboja, tāpat stāsts sākotnēji nebija tik saistošs, lai gan tā bija pavisam jauna dvaša pūstošajā Rietumu grafisko noveļu žanrā.

Bet šoreiz par Before the Storm.

Before the Storm neizstrādā Dontnod. Square Enix izvēlējās salīdzinoši maz zināmo Deck Nine studiju. Arī jānorāda uz to, ka Before the Storm nav ieraksts galvenajā Life is Strange spēļu sērijā. Tas tiek afišēts kā prīkvels, līdz ar ko saprotams, ka Square Enix grib aizpildīt robu līdz Life is Strange 2 relīzei, “starpspēles” izstrādi atvēlot citai studijai.

Arīdzan tehniski Before the Storm atšķiras no priekšgājēja ar to, ka to tagad darbina Unity, ne Unreal Engine 3, kas, manuprāt, bija pietiekoši labs dzinis šāda tipa spēlei.

1. attēls

Pašas spēles norise šoreiz nerotē ap Maksu, bet gan ap viņas seno draudzeni Kloju. Before the Storm sižets, kā noprotams no vārda “prīkvels”, norisinās vairākus gadus pirms Life is Strange, tādēļ mēs iejūtamies sešpadsmitgadīgās Klojas ādā un tiekam izmesti meža vidū pie pamesta gatera šķūņa, kurā norisinās smagā metāla koncerts. Šo koncertu Kloja kā nemierīgs pusaudzis grib apmeklēt, bet pie ieejas mūs sagaida ārā metējs, līdz ar ko gandrīz uzreiz tiekam iepazīstināti ar jauno spēles mehāniku “backtalk”. Lūdzu nesajaukt to ar Google Talkback.

Backtalk, rupji aprakstot, ir dialoga sistēma, kādu mēs sagaidītu no vecākām Mass Effect vai Dragon Age spēlēm, kas samiksēta ar Divinity: Original Sin dialogu punktu sistēmu, proti, ir jāizvēlas situācijai atbilstoša atbilde īsā laika periodā un tā noteiktu skaitu reižu, lai “uzvarētu” dialogā, līdz ar ko atrisinātu situāciju. Izvēloties nepareizās atbildes, mēs varam zaudēt.

Jā, Kloja nav apveltīta ar maģiskām spējām, un Before the Storm tās pirmajā epizodē nepiedāvā neko sevišķi gudrāku kā minēto dialoga sistēmu, tādēļ esam iesprūduši ar garlaicīgo Kloju.

Nē, patiesībā Kloja nav garlaicīga. Protams, viņa nevar pagriezt atpakaļ laiku, kā to varēja Maksa, bet Before the Storm izstrādātāji ir centušies to kompensēt ar viņas kā varoņa izaugsmi, precīzāk, to, kā viņa tiek pasniegta, jo mēs nevaram runāt par sevišķu varoņa izaugsmi vienas epizodes ietvaros. Kloja man vienmēr likās interesants varonis, taču Life is Strange viņa tika pasniegta kā stūrgalvīga divdesmit-kaut-kas-niece, sevišķi nepaskaidrojot neko par viņas iemesliem tādai būt. Before the Storm iedziļinās viņas iekšējā pasaulē un izjūtās, pamestībā, ko viņa izjūt no Maksas, tēva nāves un atstumtības vienaudžu vidū. Manuprāt, vienā epizodē viņa parādīja vairāk rakstura nekā Maksa to spēja visas spēles garumā, un skaidri un gaiši ir saprotams, ka Before the Storm ir Klojas spēle. Kur Life is Strange bija par katarsi un atmosfēru, tad Before the Storm ir par konkrētu cilvēku. Tas ir kā prologs un paskaidrojums kājenē, ko daudzi no mums arī sagaidīja no šīs spēles.

Es neiedziļināšos, kā tieši tas tiek darīts, lai nevienam nebojātu spēles prieku, bet Deck Nine pašā būtībā to izdara diezgan labi.

2. attēls

Tas, kā tas tiek darīts tehniski, ir cits stāsts. Before the Storm pirmā epizode cieš no tās pašas problēmas, kura vajāja Life is Strange, proti, nevienmērības. Sākot spēli, Klojas balsi ierunājusī aktrise, liekas, savas rindas ierunā ar tikko saplombētu muti, jo viss, ko Kloja saka, izklausās diezgan stīvi un neticami, taču ar laiku Kloja sāk runāt organiskāk. Tas ir skaidrojams arī ar to, ka Kloju ierunā pavisam cita aktrise, kas man pirmajā brīdī bija diezgan liela vilšanās. Tas pats ir arī ar citiem varoņiem. Dažas rindas ir ļoti labi ierunātas, bet tad atkal ir citas, kuras izklausās visai klīniski.

Grafiski, kā jau pienākas, Before the Storm ir skaista. Labi skati, labi efekti, labs kadrējums un līmeņu dizains, bet reizēm, atkārtošos, krasi mainās kvalitātes latiņa, parādās izmazgātas tekstūras, stīvas animācijas, detalizācijas trūkums. Grafiski, manuprāt, Before the Storm nedara tik spīdošu darbu.

Before the Storm pirmā epizode nav slikta, tā arī nav viduvēja, varētu teikt, ka tā ir diezgan laba, taču pagaidām tā neatstāj ilgstošu iespaidu, un, kā jau teicu, tas nav nekas ļoti pārsteidzošs, ņemot vērā, ka man ir dota tikai un vienīgi pirmā epizode no pilnas spēles, kas, salīdzinot ar Life is Strange tempiem, varētu tikt pabeigta kaut kad 2018. gada pirmā kvartāla beigu daļā, tas ir, tieši pirms Life is Strange 2 pirmās epizodes relīzes. Man ļoti patika, kā Deck Nine idejiski pasniedz Kloju. Viņa ir pārsteidzoši dziļš varonis ar savām problēmām un sāpēm, bet Before the Storm vēl ir jāstrādā pie sava potenciāla attīstīšanas.

Es vēlētos rekomendēt to, taču cilvēkiem, kuriem patīk binge spēlēt savas spēles, augstākminētie trūkumi varētu likt vilties. Un es viņus nenosodu.

Vai otrā epizode atklās kaut ko jaunu, vai arī, kā pirmā epizodē, nogaidīs un atstās mūs karājoties klintī. Grūti teikt, tādēļ gaidīsim, ko Deck Nine mums parādīs pēc pāris mēnešiem.

Apskats sadarbībā ar:

Gamestar.ee

893 skatījumi 0 komenti kudos

Raksta autors

Atstāt komentāru Pubg.lv & Pochinki FM - SQUAD tournament
1.Septembris 2017 09:55
PUBGLV

0 Komentāri

Nav pievienots vēl neviens komentārs, bet Tu vari būt pirmais!

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!