Apskats: Yakuza Kiwami

Pareizas remāsterēšanas piemērs

11.Septembris 2017 13:39
genotsiid

Grūti noticēt, bet liekas, ka Yakuza 0 angliskotā versija iznāca vien pirms mēneša vai diviem. Tikko, augusta beigās, veikalu plauktos parādījās vēl viena seriāla daļa Kiwami, kamēr 6 saņemsim jau 2018. gada martā. Šķiet, ka ar Deep Silver kā izdevēju beidzot atkal tiek cienīti sērijas piekritēji mūsu platuma grādos. Jaunākās daļas gadījumā tulkotais variants bija jāgaida tikai pusotru, nevis trīs gadus, un fiziskā versija nāk skaistā metāla kārbā.

Atšķirībā no 0, ko Sega izdeva šī gada janvārī, Kiwami nevar gluži saukt par jaunu Yakuza spēli, jo tā ir pirmās seriāla daļas remāsters. Lai gan parasti svešvārds asociējas ar ātri uztaisītu produktu naudas atkārtotai "slaukšanai", šoreiz ir ieguldīts ļoti daudz darba. Pirmkārt, ir atjaunots spēles process, nostādot to vienā līmenī ar citām nesenām Yakuza daļām – aizmirstiet pirmo Resident Evil tipa kadru maiņas, klibo vadību un mokoši ilgās datu ielādes! Otrkārt, audio un video atbilst 0 liktajam standartam – ir ticis pārtaisīts katrs sīkums. Visbeidzot – ir par jaunu ierakstīti dialogi un nodrošināts svaigs tulkojums, turklāt PlayStation 2 versijas angliskais dublējums ir nomainīts pret daudz atbilstošāku ieskaņojumu japāņu valodā. Stāsts gan ir palicis tikpat kā nemainīgs.

1. attēls

PS2 versija (kreisajā pusē) salīdzinājumā ar Kiwami

Izstrādātāji ir tik cieši turējušies pie 2005. gada oriģināla, ka iespējams nolikt abu versiju sižeta ainas blakus vienu otrai un to animācijas sakrīt kadru pa kadram. Dažas ieviestās izmaiņas galvenokārt skar Majima tēlu. Piemēram, galvenā varoņa pirmā tikšanās ar vājprātīgo vīrieti tiek pagarināta, lai iepazīstinātu mūs ar īpaši Kiwami iekļautajiem spēles elementiem. Majima tagad tiek parādīts daudz humānākās krāsās – ja no PS2 versijas radās iespaids par aukstasinīgu psihopātu, tad tagad var teikt "jā, viņš ir traks, bet ne ļauns". Lēmums šķiet pareizs, ņemot vērā, kā domas par tēlu mainīja Yakuza: Dead Souls un 0 notikumi.

Tomēr Majima šeit ir tikai otrā plāna varonis – Kiwami ir stāsts par japāņu organizētās noziedzības konfliktiem, kuru uzmanības centrā ir cilvēks ar uzvārdu Kiryu. Viņš ir vīrietis ar skarbu seju un iespaidīgu reputāciju, kas nopelnīta ar dūrēm, taču zelta sirdi. Piesedzot savu "brāli" muļķīgos apstākļos veiktā slepkavībā, spēcīgais jaunietis tiek uz desmit gadiem iesēdināts cietumā. Pa to laiku daudz kas ir mainījies, ieskaitot cilvēkus, ko Kiryu reiz sauca par draugiem, un, meklējot atbildes, vīrietis tiek atkal iesaistīts jakuzas problēmās.

Salīdzinot pirmās Yakuza sižetu ar tiem, kas iekļauti vēlākās daļās, tas ir relatīvi vienkāršs, ar mazāk neparedzamiem pavērsieniem, taču vienalga ļoti spēcīgs. Stāsts neradīs nekādas filozofiskas pārdomas par dzīvi un pastāvošo kārtību, taču jums noteikti rūpēs tēli un viņu liktenis. Tā kā Kiwami ir pirmās seriāla daļas remāsters, tas, saprotams, nav tik garš kā vēlākās spēlēs vai kaut vai 0 redzētais. Visdisciplinētākie cilvēki sižetu pabeigs stundās 15, taču, ja ļausies daudzo blakusuzdevumu vilinājumam, pavadīs divreiz vairāk laika. Lai uzzinātu, ko aptuveni sagaidīt no uz ielas nejauši sastaptajām situācijām, ieteiktu izlasīt iepriekšējo Yakuza apskatus tepat, Strike.lv. Kopumā darāmā ir mazāk nekā 0, bet tik un tā daudz.

2. attēls

Vienacainais Majima bieži spēlētāju pārsteidz nesagatavotu

Ļoti priecē fakts, ka baudāmā cīņu sistēma ar jebkurā laikā maināmajiem stiliem ir pārceļojusi no 0. Šoreiz vairums uzlabojumu tiek pirkti par pieredzes punktiem, nevis naudu, jo burbuļa ekonomika ir beigusies. Daļu no tiem gan ir jānopelna, izpildot īpašus nosacījumus, jo ir pievienots ceturtais stils Dragon. Tas iet roku rokā ar Kiwami iekļauto Majima Everywhere sistēmu, kas paredz, ka teju jebkurā brīdī Kiryu uz ielas var sastapties ar trako tēlu un piespiedu kārtā cīnīties. Viņš var pārsteigt, izlecot no atkritumu tvertnes vai, piemēram, izlienot no kanalizācijas šahtas. Vienmēr ir jābūt gatavam.

Vienacainā vīrieša attaisnojums divkaujām, kas pakāpeniski paliek grūtākas, augot rangam, ir tāds, ka 10 gadi cietumā ir notrulinājuši Kiryu, tāpēc viņam ir jāpalīdz atgūt vecais spēks, proti, jāattīsta 4. cīņas veids. Kaut arī ideja ir laba, diemžēl Dragon paņēmienu kopums ir ļoti nepārliecinošs – gandrīz jebkurā situācijā pārējie 3 stili der labāk. Ņemot vērā to, cik dāsni tiek dalīti pieredzes punkti, tos attīstīt var pavisam ātri (spēli pabeidzu ar 4 000 lielu uzkrājumu, ko nebija, kur tērēt). Drīzāk cīnīsieties ar Majima, lai krātu vērtīgo valūtu un redzētu, ko traku savdabīgais tēls atkal ir izdomājis (daudz pārsteigumu!).

Lai gan tie, kas pirmoreiz izmēģinās Yakuza, droši vien būs tik lielā sajūsmā, ka piecietīs Kiwami novecojušo grafiku, seriāla piekritēji varētu jau sen būt no tās noguruši. Kaut arī visādi uzlabots, vēl aizvien tiek lietots tas pats spēles dzinējs, kas parādījās līdz ar 3. numurēto seriāla daļu PS3 laikos. Tā plusi uz krietni jaudīgākas aparatūras ir lielākoties stabili 60 kadri sekundē un īsas datu ielādes, taču poligonu skaits, apgaismojums u. c. nozīmīgas lietas skaistam attēlam neatbilst mūsdienu standartiem. Tāpat arī ienākšana ēkās nav plūdena, katrai darbībai esot atdalītai ar īsu ielādes ekrānu. Kiwami izskatās daudz labāk par oriģinālu, taču 2017. gadā tās grafiku varētu raksturot vien kā funkcionālu.

3. attēls

Kopumā Yakuza Kiwami gandrīz līdz nepazīšanai atjauno 12 gadus veco PlayStation 2 spēli Yakuza, padarot to atbilstošu mūsdienu standartiem. Tiek saglabāts spēcīgais stāsts un ieviesti nelieli uzlabojumi. Cīņu sistēma ir seriālā līdz šim labākā, kaut arī ne visi jaunievedumi ir veiksmīgi. Yakuza ir pēdējais laiks nomainīt novecojušo spēles dzinēju, taču tam vēl jāpaciešas līdz martam.


Žanrs: Action-adventure

Platformas: PS4

Izstrādātājs: Sega

Izdevējs: Deep Silver

Iznākšanas datums: 29.08.2017.

917 skatījumi 2 komenti kudos

Raksta autors

Atstāt komentāru Dāvinām: Little Nightmares Expansion Pass (PS4)
7.Septembris 2017 12:52
strike.lv

2 Komentāri

11.Septembris 2017 18:07

Tagad tieši spēlēju Yakuza 0. Nebiju spēlējis līdz šim neko no Yakuza sērijas. Tagad ir āķis lūpā un kad pabeigšu šo būs jāpieķeras arī nākamajām daļām.

12.Septembris 2017 13:25
Eking Redaktors

Paldies par apskatu, drīz jāsāk būs spēlēt Yakuza Kiwami. Man arī tā būs pirmā Yakuza spēle.

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!