Uncharted: The Lost Legacy apskats

Labāka par iepriekšējo daļu

20.Septembris 2017 09:16
genotsiid

Īpaši PlayStation konsolēm pieejamā Uncharted spēļu sērija ir kā Holivudas mentalitātes iemiesojums interaktīvās izklaides produktā. To stāsta gaitā kinematogrāfiskā manierē apceļojam pasauli, izpētām senāku civilizāciju kultūru, atrodam dārgumus, šaujam sliktos puišus un dabūjam meiteni. Diemžēl cilvēka dzīvībai šajā vienādojumā ir ļoti zema vērtība. Harismātiski ļaundari sūta simtiem savu padoto nāvējošos uzdevumos, tomēr vislielākais psihopāts ir galvenais varonis – Uncharted gadījumā viņš pirmajās trīs seriāla daļās nogalina vairāk nekā 1 800 personu.

Jā, Neisens/Neitens/Neitans Dreiks jeb vienkārši Nathan Drake (turpmāk neatveidošu angliskos personvārdus latviski) nonāvē citus pašaizsardzības nolūkos, taču sauksim lietas īstajos vārdos – atņemta dzīvība ir atņemta dzīvība. Turklāt mūsu «varonis» starp šāvieniem ar smaidu sejā stāsta savas asprātības un vienlaikus – vairumā gadījumu – iznīcina kultūrvēsturiskus objektus, vai nu izmantojot tos kā aizsegu, vai arī kāpelējot pa senām celtnēm, kas brūk viņa dēļ. Ja tas neliecina, ka kaut kas nav kārtībā ar zagļa garīgo veselību, tad es esmu Romas pāvests (teikumam ir ilustratīva nozīme).

1. attēls

Galu galā asins izliešana (stingri PEGI 16 reitinga rāmjos) notiek agrāku civilizāciju artefaktu dēļ, kurus dažādas personas vai to grupas vēlas iegūt savtīgu iemeslu dēļ, un neviens īsti neaizdomājas par to, cik tas viss ir vājprātīgi. Par laimi, pagājušā gada Uncharted 4: A Thief's End pasniedza emocionāli dinamiskāku stāstu un krietni samazināja līķu kalnus, turklāt vēl esot lieliskai spēlei – vismaz tās pirmajā pusē. Tad nu, atmetot pseidointelektuālās domas par morāli, ķeramies pie seriāla jaunākās daļas The Lost Legacy kā interaktīvās izklaides produkta analīzes. Testēta tikai vienspēlētāja režīmā.

Pat tie, kas ir vien pavirši baudījuši Uncharted seriālu, gan jau atpazīs sievieti ar austrāliešu akcentu Chloe Frazer. Šoreiz viņa ir tikusi pie galvenās lomas, kamēr to pavada kādreizējā algotne Nadine Ross. Neskaitot faktu, ka abas varones nav baltādainas, feministes priecēs arī tas, ka daiļā dzimuma pārstāves (tas nav seksisms, goda vārds!) fizisko spēju ziņā ir vismaz vienlīdzīgas ar Nathan. Chloe ir mantojusi arī visus iepriekšējās Uncharted jaunievedumus, piemēram, virvi, lavīšanās manevrus un rāpšanos bez lēkšanas. Piedevām viņa prot atmūķēt slēdzenes, lai tiktu pie pretinieku ieroču krājumiem.

2. attēls

Viena no labākajām lietām, ko atrast bruņojuma kastēs, ir klusinātā pistole. Uncharted 4 lavīšanās elementi šķita lielisks papildinājums seriālam, kas cieta no pārāk biežas un vienveidīgas šaudīšanās, tomēr iespēja nogalināt attālināti ļoti pietrūka. Problēma tagad ir atrisināta, taču lodes ir jātaupa, jo konkrētais ierocis spēles pasaulē ir reta parādība, kas sastopama tikai stāsta atvērtajā nodaļā. Iepriekšējā seriāla daļa parādīja, ka Uncharted strādā arī tad, kad tā tik ļoti neierobežo spēlētāju, un The Lost Legacy sper vēl lielāku soli šajā virzienā.

Sižeta pirmajā pusē tiek piedāvāts veselas nodaļas ietvaros apvidus automobilī apbraukāt un kājām izstaigāt salīdzinoši plašu teritoriju. Neskaitot trīs obligātos uzdevumus, tajā iespējams nodoties papildu aktivitātei, kas ietver simbolu savākšanu. Lai gan tas varētu izklausīties pēc banālas Ubisoft tipa saraksta pildīšanas, meklēt priekšmetus ir interesanti, jo spēle prot pārsteigt. Piemēram, gara zāle ap nelielu templi ne vienmēr garantē, ka tūlīt būs jācīnās ar bariņu algotņu, kamēr to ieņemta ēka patiesībā var nozīmēt mazāk darba jums. Blakusuzdevuma izpilde aizņem aptuveni stundu vai divas laika, taču balva, ko iegūstat, ir tā vērta.

Runājot par stāsta garumu, Uncharted 4, manuprāt, izbojāja tās sižeta izstiepšana līdz 15 stundu atzīmei. Nezinot, kad pielikt visam punktu, izstrādātāji krietni pavājināja spēles labāko mirkļu iespaidu. Ja jums ir līdzīgs viedoklis, tad The Lost Legacy atgriezīs cerību seriālā, jo tās stāsts ir aptuveni divreiz īsāks un, lai gan situācijas šeit nesasniedz tikpat augstas virsotnes, kopumā labāks. Jā, kā zemākas prioritātes daļa tā nav ne tuvu tik grandioza, taču nav nepieciešams pabūt vairākos kontinentos un galvenā varoņa bērnības atmiņās, lai varētu teikt, ka tā ir pilnvērtīga Uncharted. The Lost Legacy nodrošina visu, ko sagaidām no seriāla, taču mazākā mērogā.

3. attēls

Veselas stāsta nodaļas ietvaros iespējams brīvi izpētīt lielu teritoriju

Pirmkārt, spēles darbība notiek tikai Indijā. Kas sākas kā ļoti ierobežota sekcija lielpilsētas, ko plosa karš, ielās, vēlāk pārtop par daudz atvērtāku piedzīvojumu džungļos. Netrūkst ne slidināšanās pa dubļainām nogāzēm, ne brūkošu platformu, ne apslēptu pilsētu ar sarežģītiem mehānismiem. Protams, nav aizmirsts par klusajām daļām un sprādzieniem. Tātad spēle satur visu vajadzīgo, lai apmierinātu katra Holivudas spriedzes un Indiana Jones filmu fana vēlmes. Otrkārt, notikumi ir tikai tagadnē. Par Chloe motivāciju un pagātni uzzinām viņas sarunās ar Nadine, nevis kādās atmiņās, kas parādās pēc tam, kad sieviete atsit galvu. Interesanti ir vērot, kā attīstās un mainās abu tēlu savstarpējās attiecības. Vīrišķīgā dienvidafrikāniete lēnām kļūst par daudz patīkamāku varoni, nekā šķita iepriekšējās daļās.

Ja kaut kam The Lost Legacy var piesieties, tad tam, ka vēl aizvien ir piespiedu apšaudes – daudz mazāk, tomēr ir. Par jebkuras Uncharted daļas beigu tuvošanos liecina biezi polsterētie pretinieki, ar kuriem izrēķināties ir kā noņemties ar skabargu pakaļā. Nepietiek ar vienu šāvienu galvā – vispirms ķivere, tad galva. Ja viņi nenāktu no vairākām pusēm vienlaikus un neiznīcinātu aizsegu dažās sekundēs, vēl būtu labi. Apšaudes nav spēles stiprā puse, tāpēc slepus novākt ienaidniekus, tupot zālē, ir daudz baudāmāk.

Kad stāsts ir pabeigts, daudzi droši vien nodosies daudzspēlētāju režīmam, kas ir identisks Uncharted 4 redzētajam, ja neskaita dažus papildinājumus. Fiziskās versijas gadījumā tas ir jāaktivē ar iekļauto PSN kodu – mūsdienu ekvivalents nīstajai Network Pass. Tikmēr izdzīvošanas režīms ir pieejams arī tiem, kas nav gatavi maksāt par PlayStation Plus abonementu. Tajā ir jāpiebeidz arvien spēcīgāki pretinieku uznācieni, kas kopā ar vienu «botu» gan ātri kļūst neciešami grūti.

4. attēls

Papildinātais fotografēšanas režīms ļauj rotaļāties ar sejas izteiksmēm

Kopumā Uncharted: The Lost Legacy paņem iepriekšējās seriāla daļas jaunievedumus un attīsta dažas tās idejas. Salīdzinoši īsais stāsts un samazinātais mērogs nekaitē sižetam, drīzāk nodrošina vienmērīgi labāku piedzīvojumu. Tāpat arī palielinātā pārvietošanās brīvība šķiet kā solis pareizajā virzienā. No PlayStation labāko spēļu sarakstiem droši var izsvītrot A Thief's End, to aizvietojot ar The Lost Legacy.

Par atbalstu (lielu atlaidi) pateicamies:

Gamestar.ee


Žanrs: Action-adventure

Platformas: PS4

Izstrādātājs: Naughty Dog

Izdevējs: Sony Interactive Entertainment

Iznākšanas datums: 23.08.2017.

686 skatījumi 1 komenti kudos

Raksta autors

8 komentāri Septembra PRO kontu lietotājiem izlozē CUPHEAD
13.Septembris 2017 15:43
goodman2576

1 Komentārs

21.Septembris 2017 17:33
nice1 Resnis

Šķiet lēnām pierunāsi iegādāties konsoli....

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!