SNES mini vecie «dzelži»

Mikrokonsoli darbina tā pati shēma, kas izmantota NES mini

28.Septembris 2017 11:31
genotsiid

Vakar rakstā lapai Eurogamer videospēļu tehnisko guru komandas Digital Foundry pārstāvis publicēja interesantu informāciju. Īsumā – 29. septembrī gaidāmās SNES mini «sirdī» ir tā pati aparatūra, kas tika izmantota uzņēmuma Nintendo iepriekšējā mikrokonsolē NES mini.

Salīdzinājums

SNES mini (kreisajā pusē) plates salīdzinājums ar NES mini

Tāpat kā tās priekšgājēja rīt veikalu plauktos gaidāmā sistēma ir maza kastīte, kas emulē vecāku aparatūru – šoreiz daudzu cildināto 90. gadu Super Nintendo Entertainment System jeb SNES. Atšķirībā no konkurējošiem produktiem Nintendo piedāvātās ierīces vizuāli ļoti atgādina spēļu konsoles, kuras tās atdarina, un ir ārkārtīgi vienkāršas lietošanā – pieslēdziet vienu vadu pie USB barošanas, otru – pie ekrāna HDMI ieejas un, visbeidzot, iespraudiet kontrolieri, kas ir ļoti pārliecinoša oriģinālā modeļa kopija. Turklāt pieejamās mini konsoles ir oficiāli licenzētas, tātad to lietošana nav legāli apšaubāma – platformas lielākie hiti jau ir instalēti programmatūrā.

Kad pagājušajā gadā iznāca NES mini, to iegādāties bija visai problemātiski – veikaliem tika piegādāts ļoti niecīgs skaits ierīču, piemēram, 4 eksemplāri uz vienu filiāli. Nav viennozīmīgi skaidrs, vai tas bija apzināti radīts preču trūkums, vai arī necerēti liels pieprasījums, taču galu galā tikai neliela daļa patērētāju tika pie kārotās mantas, maksājot ieteicamo tirgus cenu. Problēmu pastiprināja pārpircēji, kas izķēra ierobežotos krājumus, lai tos tirgotu tālāk ar milzu uzcenojumu. Tiek solīts, ka situācija neatkārtosies un ka NES mini ražošana tiks atsākta vēlāk, sniedzot iespēju interesentiem to iegūt par saprātīgu summu.

Raugoties uz aparatūru no tehniskā skatpunkta, top skaidrs, kādēļ ir viegli uztaisīt jaunu partiju. Nintendo ierīci darbina lēta, klusa un salīdzinoši mazjaudīga Allwinner R16 «sistēma uz plates» ar īpaši pielāgotu Linux operētājsistēmu. Lai gan pieticīga, kombinācija ar uzviju paveic tai uzticēto darbu. Interesantākais visā ir tas, ka SNES mini lieto identisku shēmu tai, kas atrodas tās priekšgājējā. Līdzība ir tik liela, ka plates stūri ir nogriezti tā, lai plāksne ietilptu NES mini korpusā, kaut arī jaunā modeļa gadījumā tas nav nepieciešams.

Nintendo ir bēdīgi slavens tādā ziņā, ka ar pārdoto aparatūru uzņēmums nezaudē naudu (izņēmums bija Wii U). Piemēram, Microsoft ar katru notirgoto Xbox One X nonāks mīnusos, vēlāk starpību cerot atpelnīt ar spēlēm un pakalpojumiem. Izmantot pilnīgi tos pašus «dzelžus» neapšaubāmi ir gudri – tāpat kā lielai korporācijai masveidā atlaist darbiniekus automatizācijas dēļ vai mākslīgi apaugļot govi, lai līdz nāvei noslauktu pēdējo piena lāsi. Ar tādu pieeju var krietni ietaupīt naudu un vienkāršot ražošanu, tomēr cik tas ir viedi?

Foxconn

11 stundas dienā, 6 dienas nedēļā konsumerisma vārdā

Hakeri jau agri atklāja, ka caur NES mini USB pieslēgvietu iespējams pārrakstīt iebūvēto 512 MB NAND atmiņas moduli, augšupielādējot modificētu operētājsistēmas versiju ar lielāku un savai gaumei pielāgotu spēļu skaitu. Protams, Nintendo vēlas, lai patērētāji, kuriem mikrokonsole jau ir, iegādājas arī jauno modeli, taču, manuprāt, būtu iespējams dabai un ķīniešu strādniekiem draudzīgāks risinājums, kas palīdzētu atrisināt problēmas ar pieejamo eksemplāru daudzumu. Piemēram, nebūtu vajadzības ieguldīt tik lielus ražošanas resursus jaunu Allwinner shēmu izgatavošanai.

Kāpēc mājās turēt divas tehniski identiskas ierīces? Tā vietā Nintendo vajadzētu tiem esošajiem klientiem, kas draudzējas ar veselo saprātu, piedāvāt SNES mini Upgrade Kit. Komplekts ietvertu ar konsoli saderīgu SNES kontrolieri un licenci datorprogrammai, ar ko ātri un ērti izveidot vecās konsoles iepriekšējās programmatūras rezerves kopiju un uzinstalēt jauno. Tiem, kas nebūtu apmierināti ar NES imitācijas korpusu, varētu piedāvāt SNES mini Upgrade Kit+ papildus ar 2 iekļautiem plastmasas gabaliem, kuros ieskrūvēt veco plati.

Droši vien ideja ir pārāk progresīva konservatīvajam japāņu uzņēmumam, tomēr der kā viela pārdomām.

886 skatījumi 2 komenti kudos

Raksta autors

Atstāt komentāru GOEXANIMO CS:GO 2x2 #4
27.Septembris 2017 14:50
GOEXANIMO

2 Komentāri

28.Septembris 2017 18:18

Par veselo saprātu un ekoloģisku domāšanu liecinātu NES un SNES spēļu emulēšanai paredzētās programmatūras izdošana digitālā veidā, ko papildinātu ar USB interfeisu darbināmu S/NES ievades rīku licencēšana trešajām partijām. Šādai ierīcei nav iemesla, ņemot vērā to, ka tā darbojas uz UNIX OS bāzes, kas tās bezjēdzīgumu padara tikai acīmredzamāku.

28.Septembris 2017 19:42
genotsiid Redaktors

@fenfen Laba ideja. Mikrokonsoles varētu aizstāt ar Virtual Console pakalpojumu uz citām platformām, kur "ieejas biļete" ir spēļu putls.

Lai gan uzskatu, ka Switch ir tehniski burvīga konsole, atzīstu, ka Nintendo vajadzētu iet Sega ceļu un izstāties no aparatūras tirgus vai vismaz izdot savus zināmākos seriālus uz pārējām konsolēm un PC. Tas būtu visprātīgāk un ekoloģiski draudzīgāk, neliekot mums iegādāties vēl vairāk mantu, lai tikai varētu baudīt uzņēmuma produktus. Šķiet, ka pēdējās trīs mājas konsoļu paaudzes Nintendo tā īsti ne ar vienu citu nekonkurē, kas ir liels mīnuss mums kā patērētājiem.

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!