Publiskoti Switch programmatūras 3.0.0 haki

Sākums homebrew scēnai uz jaunākās Nintendo konsoles?

2.Oktobris 2017 15:20
genotsiid

Hakeru kolektīvs ReSwitched, kas nedēļu pēc Switch iznākšanas pasaulei atklāja vienu no konsoles pirmajiem hakiem PegaSwitch, ir nācis klajā ar iespaidīgiem jaunumiem. Jāņem gan vērā, ka tie ir interesanti tikai tiem, kuri savu Nintendo ierīci nav atjauninājuši ar versiju, kas jaunāka par 3.0.0.

Pirmkārt, PegaSwitch haks ir aktualizēts, lai strādātu uz operētājsistēmas versijām no 2.0.0 līdz 3.0.0. Tas izmanto vecu WebKit ievainojamību, lai piekļūtu konsoles atmiņai, sistēmas moduļiem un palaistu komandas. Haka jaunākajai versijai ir svaigs API un tā prot vairāk nekā iepriekšējās.

Otrkārt, publiskotais libtransistor ir programmēšanas rīku kopums izstrādātājiem. Tas ir veidots, lai jau no paša sākuma atbalstītu LLVM+Clang Stack, padarot SDK viegli lietojamu tiem lietotājiem, kas vēlas radīt homebrew programmas un spēles.

Treškārt, Mephisto ir ātrdarbīgs Switch operētājsistēmas emulators. Tā uzdevums ir palīdzēt izstrādātājiem pārbaudīt sava koda darbību, pirms tas tiek pārsūtīts uz īsto aparatūru. Emulators nav paredzēts un nekad neatbalstīs veikalos nopērkamās Switch spēles.

Ceturtkārt, ReSwitched komanda iepazīstina SwIPC – projektu, kura mērķis ir standartizēt IPC ziņojums. Tas ļauj automātiski ģenerēt kodu ierīces un servera pusē, lai ko tas arī nenozīmētu.

Visbeidzot, hakeri atklāj, ka ar OS atjauninājumu 3.0.0 Nintendo iešāva sev pēdā, cenšoties aizlāpīt vienu sistēmas ievainojamību un tās vietā radot jaunu. Izstrādes stadijā esošais ROhan izmantos japāņu uzņēmuma kļūdu, paverot lietotājiem iespēju palaist nesankcionētu kodu. Pagaidām tas vēl nav publiski apskatāms, taču par tā ekspluatēto drošības «caurumu» var izlasīt izstrādātāja lapā. Ja jūsu Switch programmatūra ir vecāka par 3.0.0, atjaunināt precīzi uz to varat, instalējot «apdeitu» no spēles Pokken Tournament DX kārtridža. Varbūt pašsaprotami un lieki atgādināt, bet no jaunākas OS versijas uz vecāku atgriezties nav iespējams.

ReSwitched piebilst, ka pagaidām nekas no viņu izdotā nešķitīs interesants nevienam, izņemot pašiem uzcītīgākajiem hakeriem, taču, padarot izstrādes procesu publiski pieejamu, rezultāti tiks sasniegti krietni āgrāk nekā tad, ja komanda darbu turpinātu privāti.

723 skatījumi 0 komenti kudos

Raksta autors

7 komentāri Oktobrī gaidāmās spēles
30.Septembris 2017 16:08
genotsiid

0 Komentāri

Nav pievienots vēl neviens komentārs, bet Tu vari būt pirmais!

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!