South Park: The Fractured but Whole apskats

Pirdiens, kas smird pārāk ilgi

23.Oktobris 2017 14:28
genotsiid

Apskatītā versija: PS4

South Park ir pieaugušajiem paredzēts multiplikācijas animācijas seriāls, kas tur roku uz mūsdienu popkultūras pulsa, nebaidoties satirizēt šībrīža sāpīgākos jautājumus. Tajā pašā laikā tas mēdz būt ārkārtīgi vulgārs un stulbs, kā to apliecina jaunākā «multenei» veltītā video spēle The Fractured but Whole (turpmāk – TFBW). Nav noslēpums, ka South Park radītāji nosaukumā vēlējās iekļaut vārdu Butthole, taču šāda iespēja viņiem tika liegta. Tas nemaina faktu, ka visa pamatā šeit ir galvenā varoņa iespaidīgais dibena caurums.

Turpinot 2014. gada daļas The Stick of Truth notikumus, Dienvidparka bērniem ir apnicis nodarboties ar viduslaiku iedvesmotām lomu spēlēm. Jūsu izveidotajam tēlam ir laiks novilkt savu kroni un sākt visu no jauna, jo tagad modē ir supervaroņi. Pievienojies Cartman izveidotajam grupējumam Coon and Friends, atklājat savu superspēju avotu un traģikomisko izcelsmi, izvēlaties klasi un dodaties «episkā» piedzīvojumā.

TFBW sižets sākas ar rešņa apņemšanos atrast kādā sludinājumā minēto pazudušo kaķi, lai saņemtu $ 100 atlīdzību, ko izmantot viņa supervaroņu franšīzes attīstīšanai, jo galvenais šajā padarīšanā taču ir taisīt seriālus, filmas un oficiāli licenzētus aksesuārus. Protams, ceļš pie četrkājainā radījuma nav viegls un taisns, noliekot jūs dažādās sarežģītās un smieklīgās situācijās, kas palīdz attīstīt galvenā varoņa anusa potenciālu.

1. attēls

Pazudušā kaķa meklējumi aizved ļoti dziļos ūdeņos

Ja pēdējo gadu laikā esat kaut nedaudz skatījušies South Park vai mēģinājuši iepriekšējo spēli, zināt, ko no stāsta sagaidīt – kādam tas šķitīs stulbs, kamēr citam liksies ģeniāls. Tie, kam seriāls neinteresē, gan sižetu pilnībā neizbaudīs, jo ir ļoti daudz atsauču uz agrākās sērijās redzēto.

Runājot par TFBW spēles procesu, tas ir ļoti līdzīgs The Stick of Truth piedāvātajam tādā ziņā, ka iespējams skraidīt pa mazpilsētu, satikt cilvēkus, vākt priekšmetus un cīnīties RPG žanra manierē, taču ir manāmas atšķirības, papildinājumi un uzlabojumi. Pasaulē tagad ir izvietotas dažādas mīklas un šķēršļi, ar ko var tikt galā tikai tad, kad iegūst jaunas piršanas spējas. Piemēram, karstu lavu var nodzēst, izsaucot draugu ar smilšu pūtēju, kam jūsu tēla pakaļa strādā kā gaisa kompresors. Tāpat var tikt garām bīstamiem šķēršļiem, ar milzu pirdienu uz īsu brīdi apstādinot laiku.

Patīkami, ka iepriekšējās daļas apnicīgi biežie ielādes ekrāni starp līmeņu sekcijām tagad parādās krietni retāk un ir īsāki. Ienākšana katrā ēkā vairs nenozīmē 10 sekundes gaidīšanas. Jaunā Crafting sistēma nodrošina, ka gandrīz visur ir atrodamas sastāvdaļas jaunu priekšmetu izveidei – sākot no veselību atjaunojoša burrito līdz spēcinošam artefaktam. Kaut arī TFBW satur pieredzes punktus un līmeņu celšanu, tiešā veidā tie varoņa spēku un izturību neietekmē.

2. attēls

Cīņas tagad piedāvā daudz lielākas taktiskās iespējas

Šeit visu nosaka t. s. artefakti – pasaulē atrodami, nopelnāmi vai paša izveidojami priekšmeti. Viens no pirmajiem, ko Cartman jums iedod, ir parasts grozāmgrābslis, taču vēlāk iegūstat dažnedažādus brīnumus, katru ar savām priekšrocībām. Turklāt, augot tēla līmenim, vienlaikus izmantot varat arvien vairāk no tiem. Aprīkotie artefakti nosaka tēla kopējo reitingu, kas palīdz aptuveni novērtēt tā spēku un salīdzināt ar katra uzdevuma ieteicamo ciparu.

Tāpat kā The Stick of Truth arī TFBW satur lomu spēļu tipa cīņas, taču šoreiz JRPG stils ir nomainīts pret Strategy RPG pieeju ar dažiem Real Time Strategy elementiem. Varoņi vairs nestāv katrs vienā vietā, gaidot savu kārtu. Tagad tēlus reizi gājienā ir iespējams pārvietot pa cīņas lauku, ieņemot dažādas pozīcijas. Katram no viņiem ir 3 prasmes, kā arī viens Ultimate paņēmiens, kura izmantošanai ir jāuzpilda stabiņš, uzbrūkot un aizsargājoties.

Galvenajam varonim var piešķirt spējas no dažādām klasēm, taču to skaits ir ierobežots līdz četrām. Daudziem paņēmieniem ir arī papildu efekti, piemēram, uguns, vēmekļi vai zibens (aizdedzina, uzsit nelabu dūšu vai šokē, katra gājiena beigās lēnām atņemot veselību). Protams, iespējams izmantot arī veselības atjaunošanas ēdienus, pretindes un reizi cīņā izsaukt papildspēkus, piemēram, Mozu (papildina sabiedroto Health stabiņus).

3. attēls

Savam varonim iespējams izvēlēties gandrīz jebkādu dzimumu

TFBW paplašinātās taktiskās iespējas nozīmē, ka tagad ir rūpīgi jāpārdomā, kur novietot katru varoni. Daudziem no viņiem ir tikai tādi uzbrukumi, kas iedarbojas uz lauciņiem pa labi vai kreisi, bet ne uz augšu vai leju, tāpēc ieteicams izvēlēties biedrus tā, lai iegūtu sabalansētu komandu. Ir reizes, kad to nav iespējams izdarīt, tāpēc nereti gadās arī izlaist kādu gājienu. Savukārt minētie RTS elementi izpaužas kā pretinieki vai viņu superspējas, kas lēnām piepilda savu stabiņu un darbojas ārpus parasto cīnītāju kārtas. Kopumā kaujas ir interesantas, taču ne sevišķi dziļas – Fire Emblem var gulēt mierīgi.

Virspusīgi skatoties uz TFBW, var redzēt, ka tā ir ļoti laba spēle – nav, kam piesieties. Ir viss, kas vajadzīgs – South Park tēli, pasaule un humors, daudz uzdevumu, ko pildīt, un lietas, ko savākt, interesanta cīņu sistēma, sabalansēta grūtības pakāpe –, tomēr kaut kas trūkst. Jebkuras lieliskas RPG žanra pārstāves raksturiezīme ir tā, ka spēle sevī ierauj un nelaiž vaļā, laikam pazūdot nemanot, savukārt turpināt piedzīvojumu motivē jaunas vietas un tēli, ko atklāt. TFBW turpretī sāk apnikt jau pie 10 h atzīmes, ja ne agrāk.

Kamēr The Stick of Truth var iziet aptuveni 11 stundās, jaunās daļas pabeigšana prasa 15–20. Šī ir visai subjektīva kritika – sižeta labākie mirkļi zaudē savu iespaidu, jo stāsts tiek pārlieku stiepts garumā. Kā pierāda tādi RPG šedevri kā, piemēram, Etrian Odyssey IV, nav pat vajadzīgs sižets, lai sanāktu aizraujoša spēle – TFBW gluži vienkārši nerada vēlmi to ieslēgt atkal un atkal. Jā, varat pa visu Dienvidparku sameklēt tualetes podus, kuros pakakāt, atrast jaunus apģērba gabalus un artefaktus, bet galu galā South Park mazpilsēta ar neko īpašu nepārsteidz.

4. attēls

Galvenā varoņa dibens spēj manipulēt laiku

Kopumā South Park: The Fractured but Whole papildina un uzlabo iepriekšējās daļas iesākto, piedāvājot ierasto Dienvidparka humoru, tēlus un interesantu cīņu sistēmu, taču tā šķiet pārlieku izstiepta garumā. Spēle gluži vienkārši neaizrauj tā, kā to dara RPG žanra labākie pārstāvji. Katra ar to pavadītā stunda velkas. Seriāla piekritējiem spēli ir vērts izmēģināt, taču jārēķinās, ka vienā brīdī pacietība var beigties.

Apskats sadarbībā ar:

Gamestar.ee


Žanrs: RPG

Platformas: PS4, Xbox One, Windows

Izstrādātājs: Ubisoft San Francisco

Izdevējs: Ubisoft

Iznākšanas datums: 17.10.2017.

780 skatījumi 1 komenti kudos

Raksta autors

Atstāt komentāru Bezmaksas HearthStone 1v1 turnīrs GOEXANIMO
17.Oktobris 2017 16:11
GOEXANIMO

1 Komentārs

5.Novembris 2017 17:21

Arī pirmā spēle bija visai izstiepta. Šai, manurpāt, lielākā problēma - ne visai interesanti līmeņu dizaini. Kur pirmajai bija cilvēku iekšas, aborta klīnikas utt., šajā jāsamierinās ar pašu Dienvidparku. Daudz gļuku, vietām ļoti nenoslīpēta, raupja. Obsidian kā izstrādātāja nomaiņa ir jūtama. Lai gan ar politisko un sabiedrisko procesu satīru nesegtu pirdienu un pakaļu joki uz beigu pusi tik tiešām piegriežas.

Ieraksts tika labots, 5.Novembris 2017 17:23

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!