Jauna tendence: Switch fiziskās spēles ar papildu lejupielādi

Kā izdevēji paaugstinātās ražošanas izmaksas uzveļ pircējiem

2.Novembris 2017 17:53
genotsiid

Mūsdienās, iegādājoties jebkuru t .s. Triple A līmeņa konsoles spēli, ir gandrīz garantēts, ka būs nepieciešams lejupielādēt apjomīgu atjauninājuma failu. Tikmēr tie, kas vēl pērk PC domātus produktus diska formātā, rēķinās, ka DVD labākajā gadījumā dos tikai pirmos 8 GB, bet atlikušais saturs tiks iegūts ar interneta starpniecību. Tā kā Switch kārtridži ir krietni dārgāki par optiskajiem datu nesējiem, produktu, kas iznāk uz vairākām platformām, portatīvo versiju cena parasti ir par € 5 vai € 10 augstāka. Diemžēl tādi alkatīgi uzņēmumi kā, piemēram, Take-Two Interactive, ir izdomājuši, kā gan ietaupīt naudu, gan arī uzvelt patērētājiem papildu izdevumus, tajā pašā laikā prasot par Switch spēli vairāk.

Runa ir par PC pasaulē ierasto pieeju – uz datu nesēja ir tikai daļa satura, kamēr pārējais ir jālejupielādē no serveriem, kuru vienu dienu vairs var nebūt. Par laimi, Switch gadījumā kastē gan nav vienreiz lietojams kods, tāpēc kārtridžu var arī pārdot tālāk, taču iespējams, ka arī šāda priekšrocība ir tikai laika jautājums.

Pirmais produkts, ko skārusi «slimība», ir NBA 2K18. Fiziskajai versijai ir nieka 8 GB kārtridžs, bet tās pircējam ir vēl papildus jālejupielādē 17 «gigi». Tikmēr 10. novembrī gaidāmā Doom uz kartiņas iekļaus tikai sižeta režīmu, bet daudzspēlētāju iespējas – uzminējāt! – būs «jāpumpē» atsevišķi.

1. attēls

Basketbola spēles Switch versijai vēl neērtību var piedot, jo tā – vismaz Latvijas un Igaunijas internetveikalos – ir vienā cenā ar PS4 un Xbox One variantu, kamēr id dēmonu šaušanas «rebūts» pieprasa «kačāt» tikai to daļu, kam tāpat, visticamāk, būtu vajadzīgs interneta pieslēgums. Ar L.A. Noire portatīvo versiju gan, šķiet, Take-Two ir aizgājuši par tālu, prasot gan 5 eiro vairāk, gan liekot lejupielādēt 14 GB. Jāpiezīmē, ka spēle kopumā aizņem 29 GB, taču lielākās ietilpības Switch kārtridžs spēj uzglabāt 32, bet tas, saprotams, netika izvēlēts palielināto izmaksu dēļ.

Papildu izdevumi patērētājiem šeit izpaužas kā vajadzība iegādāties kārtējo microSD karti (vienai vai divām šādām fiziskajām spēlēm pietiktu ar iebūvēto atmiņu, bet cik ilgi?). Tā kā no visādām 4 un 8 GB «plāksnītēm», ko lietojāt tālrunim un citām pārnēsājamajām ierīcēm gadu gaitā, jēgas nav – jāskatās uz vismaz 64 GB un kaut ko ar lasīšanās ātrumu lielāku vai vienādu ar 60 MB/s (L.A. Noire prasība), tātad jāiztērē vēl vismaz € 30.

Galu galā jau tāpat pirksim izmeklēšanas spēli, kaut vai tikai tādēļ, lai paustu atbalstu un cerētu nākotnē uz Nintendo platformas ieraudzīt arī citus Rockstar Games produktus...

705 skatījumi 2 komenti kudos

Raksta autors

3 komentāri Assassin`s Creed ORIGINS
31.Oktobris 2017 18:22
goodman2576

2 Komentāri

5.Novembris 2017 22:40

Tātad izdevīgāk šo spēli nopirkt uz PC par pāris ēbrejnaudiņām.

6.Novembris 2017 09:05
genotsiid Redaktors

@fenfen Protams, uz PC viss ir lētāk, bet portativitātes dēļ esmu gatavs samaksāt pāris šekeļusss vaiŗŗāk, lai gan šāds BS ar nepilnu spēli uz kārtridža pārbauda uzskatus.

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!