NFS Payback ir mēsls

The house always wins, dickhead!

16.Novembris 2017 17:03
genotsiid

Rakstā ietvertie lamuvārdi ir autora mākslinieciskās izteiksmes līdzeklis. Tie pauž viņa katarsi no negatīvajām emocijām, kas gūtas spēles piedzīvojumā. Vai ko tamlīdzīgu.

Šis nekādi nav uzskatāms par pilnvērtīgu un objektīvu jaunākās Need For Speed daļas Payback apskatu. Tas ir raksts, kas balstīts uz aptuveni 5 lamuvārdu piesātinātām stundām personīgās pieredzes. Nonācu līdz vietai, ko, lai kā arī necenstos, nespēju pievarēt. Man šķiet, ka iepriekšējā seriāla daļa, kas iznāca 2015. gadā, ir pārsteidzoši laba, ja spēj samierināties ar tās lielajiem trūkumiem, taču Payback atmet visu priekšgājējas pareizi izdarīto un «uzliek» vēl lielāku «kluci» seriāla mantojumam.

1. attēls

Naudas nav daudz, bet katrs režīms pieprasa atsevišķu automašīnu

Ja noskatījāties 20 minūšu video ieskatu līdz galam, redzējāt, ka tā pēdējās minūtēs spēles pasaulē parādās jauni uzdevumi, no kuriem izmēģināju pirmo dragreisa sacīksti un uzvarēju. Nekas īpašs, bet sliktu iespaidu neatstāja. Vēl bez dragreisa tiek atslēgti uzdevumi, kuros ir jābēg no policijas, kā arī drifta sacīkstes. Arī katram no tiem pirmais posms ir salīdzinoši viegli pabeidzams, taču diemžēl tālāk viss kļūst pavisam nebaudāms rekordātrā laikā.

Sapratis, ka ar savu nabaga Buick nevaru nekādi apsteigt pretinieku 2. dragreisa posmā, nolēmu pievērsties pārējiem 2 sacīkšu paveidiem. Tā kā naudas nebija daudz, kā Runner klases braucamo iegādājos pašu lētāko izvēli – Land Rover Defender. Pirmos uzdevumus pieveicu par mata tiesu, šad un tad kādu restartējot. Sarunas ar klientiem, ko nogādāju drošībā, kamēr pakaļ dzinās policija, nebija sevišķi izklaidējošas, taču likās OK. Pieveicis visus uzdevumus, atslēdzu jaunus braucamos, tostarp Nissan 350Z, ko iegādājos nākamajam režīmam, kurā ir kontrolēti jāslidina spēkrati.

Drifta sacīkstēm pirmie trīs uzdevumi ir kā pastaiga parkā, pārspējot minimālo punktu skaitu ar uzviju, bet tad pēkšņi grūtības pakāpe pieaug ģeometriskā progresijā. Latiņa tiek pacelta ļoti augstu, asu līkumu vairs tikpat kā nav, un posmi kļūst visai īsi. Kaut arī drifta automašīna bija aprīkota ar labākajām detaļu kartītēm, ko varēju tajā brīdī iegādāties, tā bija vien nedaudz virs ieteicamā līmeņa. Pēc neskaitāmām situācijām, kuras radīja vēlmi konsoli izmest pa logu, kaut kā tomēr pieveicu tās.

2. attēls

Aizmirstiet par sapņu auto – jābrauc ar to, ko var atļauties!

Iegādājos tādu pašu auto arī dragreisam tā sākotnēji augstā līmeņa dēļ, lai viegli uzvarētu sacīksti taisnā posmā, ko iepriekš vairākkārt zaudēju. Tad nu ar kaut kādu cerību, ka beizot viss būs labi, devos uz nākamo zaļo luksofora simbolu Payback milzīgajā kartē, bet izrādījās, ka tā ir sprinta sacīkste un ir jāizmanto tas pats maksimālam ātrumam taisnā līnijā paredzētais auto. Gandrīz lieki piebilst, ka līkumus normāli ar tādu izbraukt nevar, pat raustot kā trakam «roķeni». It kā bija jāpaļaujas uz mašīnas 38 līmeņu pār rekomendēto pārsvaru, taču spēle parādīja vidējo pirkstu.

Pretinieki tos pašus līkumus izbrauca bez grūtībām, turklāt taisnēs viņi kaut kādā veidā spēja turēties līdzi, kaut arī man bija aprīkoti labākie «apgreidi», ko varēju iegādāties. Joka pēc atkal izvēloties savu pieticīgo Buick, kas ir 17 līmeņus zem ieteicamā un 55 zem Nissan, sacensties neizskaidrojamā kārtā kļuva mazliet vieglāk. Kāpēc!? Angļu valodā ir tāds skaists apzīmējums, ko varētu attiecināt uz Paybackrigged. Diemžēl latviski to ir grūti iztulkot, bet tuvākais vārds, kas nāk prātā, ir «pista».

Lai gan to nekādi objektīvi izmērīt nevaru, ir radies iespaids, ka jaunākā Need For Speed ir gluži vienkārši pista spēle. Kaut arī ievērojami pārspēju citu cilvēku uzstādītos Autolog laikus (ar kuriem viņi it kā uzvarēja to pašu sacīksti), pretinieku auto KATRU reizi finiša taisnē bija priekšā. Lai gan tālu no meistara, neuzskatu sevi par sliktu virtuālo braucēju, taču pat pēc reizēm 10 tā arī nespēju uzvarēt. Turklāt grūtības pakāpe bija izvēlēta vidējā, ne augstākā! Lai atslēgtu tālākus uzdevumus, ir jāuzveic visi iepriekšējie, tātad viena negodīga posma dēļ progress bija pilnīgi apstājies.

3. attēls

38 līmeņus virs ieteicamā, bet vienalga nevar uzvarēt

Kas man būtu jādara? Vai jāiegādājas spēles loot box? Jau pārliecinājos, ka augsts automašīnas līmenis neko negarantē. Varbūt ir iestrādāts kaut kāds algoritms, kas padara uzdevumus vieglākus, ja lietotājs izvēlas par īstiem dolāriem vai eiro iegādāties spēles premium valūtu. Katrā ziņā par to nepārliecinājos, jo savu Payback disku pārdevu ātri un nesāpīgi. Žēl gan cilvēka, kas to iegādājās.

Pēc zaudētā laika, izšķiestās naudas un bojātajām nervu šūnām secinājums ir viens – turpmāk izlaistos kompānijas EA produktus neiegādāšos. Boikots ir labākās zāles pret lielo, alkatīgo izdevēju bezkaunību. Parasti nav prātīgi kaut ko vispārināt līdz vienam vārdam, taču Need For Speed Payback nudien ir sūds. Mans viedoklis, protams.

792 skatījumi 3 komenti kudos

Raksta autors

4 komentāri Assassin`s Creed ORIGINS apskata 3.daļa noslēdzošā
20.Novembris 2017 15:01
goodman2576

3 Komentāri

17.Novembris 2017 20:33
goodman2576 Redaktors

Atļaušos šoreiz piekrist virsrakstam. Interesi šī spēle manī noturēja tieši trīs stundas. Labi ka trial man dod 10h bezmaksas jo šis copy paste atkārtojums noteikti nav 60 Eiro vērts. IMHO pēdējo laiku sliktākās arkādes sacīkstes. Pie šodienas spēļu pārbagātības NFS jaunais stāsts neizvelk nodrillēto mehāniku. Kļūda ar levelošanos ir kritiska. Stāstam ir jābūt ar dinamisku attīstību un straujiem pavērsieniem. Bet ja starp notikumiem jāsak kačāt levels ar nepieciešamību desmitreiz atkārtot jau uzvarētas sacīkstes, tad tas ir garlaicīgi. Totāli stulba upgreid sistēma - novienkāršota līdz pretīgumam. Protams vizuālais tūnings ir līmenī, bet tas jau bija iepriekšējā daļā.. Īsumā - EA atkal nolaidusi visu grīstē. IMHO fail of the year.

17.Novembris 2017 21:46
NecroBob Redaktors

@goodman2576 paga paga vēl jau Star Wars 2 ar saviem loot box

18.Novembris 2017 17:00
goodman2576 Redaktors

@NecroBob jau viss internets nozākājis tos SW2 loot boxus... Tā kā mani interesē tikai vienspēlētāja režīms tad par visiem tiem loot boxiem īpaši neiespringstu. Nedaudz paspēju uzspēlēt trial, bet par maz lai izdarītu secinājumus. Viens ir skaidrs, grafiski izskatās ļoti glīti...

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!