Apskats: Batman - The Telltale Series

Tiem, kam šķita, ka Telltale ir sevi izsmēlis

3.Decembris 2017 09:01
genotsiid

Apskatītā versija: Switch

Telltale Games ir izstrādātājs, kas, šķiet, spēles tiešām ražo – nepaspēj ne pamirkšķināt acis, kad pa konveijeru ripo jau nākamais projekts no salīdzinoši mazās studijas. Ja jūsu pēdējā saskare ar tā daiļradi bija pirmā The Walking Dead sezona vai The Wolf Among Us, tad būsiet pārsteigti, cik daudz jaunu produktu un turpinājuma sēriju pa to laiku jau ir izveidotas. Ņemot vērā, ka studijas seriālu formula, ko daļēji iedvesmojis 90. gadu point-and-click žanrs, nav sevišķi mainījusies, daudzi jau sen ir noguruši no Telltale produkcijas. Tomēr ir spēle, kas varētu atjaunot ticību kompānijas redzējumā.

Ieguvusi tiesības izmantot visiem zināmo vārdu, 2016. gadā Telltale izdeva jaunu produktu ar 5 sērijām, kuru galvenajā lomā ir Brūss Veins (Bruce Wayne) jeb Betmens. Izlaista uz dažādām platformām, ieskaitot viedtālruņus un jaunākās konsoles, tagad Batman: The Telltale Series (turpmāk – BTS) ir tikusi arī pie Switch versijas. Tikmēr 2. seriāla sezona šobrīd tiek epizodi pa epizodei lēnām publicēta zem nosaukuma Batman: The Enemy Within.

1. attēls

Stāsts šoreiz risinās ap Gotemas mēra vēlēšanām. Beidzot ir atrasts kandidāts ar potenciālu izbeigt gadiem ilgo korupciju, kas lielpilsētu ir nolaidusi līdz tik zemam līmenim, ka uzturēties tās ielās ir ļoti bīstami. Kā iespējamā nākotnes mēra Hārvija Denta (Harvey Dent) lielākais sponsors Brūss iepazīstas ar likuma otru pusi, satiek izbijušus draugus un jaunus ienaidniekus, kas atriebības vārdā ir gatavi darīt jebko. Sižeta gaitā izlemsiet, ar ko sadarboties, kurš jums būs vissvarīgākais un ar kādu pieeju atrisināsiet daudzās problēmas. Jūsu izvēlēm ir nozīme (it kā).

Kā jau Telltale spēlēm pierasts, BTS ir kā emociju karuselis, taču atšķirībā no, piemēram, The Walking Dead seriāla, tas neliek pastāvīgi justies nožēlojami, nogalinot visus tēlus, ar kuriem esat izveidojuši emocionālu saikni, pēc kārtas. Viens no lielākajiem plusiem šeit ir pats Betmens, kura superspējas vienmēr vieš cerību – lai kā arī stāsta gaitā netiktu noniecināts Veinu ģimenes vārds, Brūsa arsenālā katru reizi atrodas kāds efektīvs rīks. Sižets ir pilns negaidītu pavērsienu un kliedzošu atrisinājumu, lai gan varētu teikt, ka tas nesasniedz dažu izstrādātāja agrāko darbu virsotnes, tomēr 8–9 stundas garais piedzīvojums ir konsekventi baudāms. Arī tiem, kas ir Betmena kvēli pielūdzēji un zina daudzu tēlu likteni, BTS vajadzētu būt interesantai, jo Telltale neturas pie DC komiksu pasaulē kanonizētajiem notikumiem, pasniedzot vairākus no tiem citādāk.

2. attēls

Daudz ir sacīts par to, cik bieži vien tālu no videospēļu standartiem novēršas izstrādātāja darbi, taču izteikt šādu kritiku būtu tāpat kā aizrādīt vistai, ka viņa nespēj lidot. Telltale formula aizvadīto gadu laikā ir bijusi vismaz 3/4 sižeta ainu ar iespēju izvēlēties, kā atbildēt (parasti 4 varianti, no kuriem viens ir klusēt), 1/8 t. s. Quick Time Events (jāspiež ekrānā norādītās pogas) un 1/8 staigāšanas vai vides izpētes. Ja vēlaties baudīt kaut ko ar sarežģītām sistēmām un lielu brīvību, BTS nav jums. Par draudzīgumu parastajam lietotājam liecina kaut vai pieskārienekrāna vadība Switch portatīvajā režīmā.

Kaut arī īsta «geimpleja» BTS ir ļoti maz, šur tur tas parādās noziegumu ainu izpētes veidolā. Vairākkārt stāsta gaitā galvenajam varonim ir jāizmeklē kāda telpa, apskatot visus tajā atrodamos priekšmetus (tiek ērti atzīmēti, aizbīdot kursoru to virzienā) un savienojot kopā divus objektus, tādējādi rekonstruējot – parasti asiņainos – notikumus. Piemērs būtu: terorista saskrāpēto seju savieno ar policista sarkanajiem pirkstiem, bet viņa melnās vēnas – ar šļirci, kas mētājas uz zemes. Ļoti vienkārši, bet baudāmi.

3. attēls

Starp citu, BTS ir novērtēta ar pašu augstāko (PEGI 18) vecuma reitingu attēlotās vardarbības dēļ. Kā par brīnumu, šoreiz ne trijstāvīgo lamuvārdu dēļ, jo tādu šeit nav. Lai gan ir ieturēta multiplikācijas stila grafika ar melnām līnijām ap priekšmetiem un tēliem, izmētātas zarnas un izskrāpētas acis tik un tā izskatās pretīgi, tā ka laikam sarkanais kvadrāts uz kastes ir godam pelnīts. Turklāt, ja vienā sērijā vadīsieties pēc «krāna», nevis saprāta, redzēsiet, kā radās ļaundaris Divsejis (Two-Face). Visai nepatīkama aina.

Pabeidzot katru epizodi, BTS parāda jūsu izvēles salīdzinājumā ar citu spēlētāju veiktajām, bet noslēgumā saņemat kopvērtējumu. Ja vēlaties stāstu pabeigt ar citiem lēmumiem, lai redzētu, kā lietas tiktu atrisinātas citādāk, varat iziet katru sēriju vēlreiz. Te gan parādās Telltale spēļu tipiskā problēma – izvēles parasti neko neietekmē, kaut arī paziņojums ekrāna stūrī liek noprast, ka sarunas partneris Brūsa teikto atcerēsies. Noslēgums vienalga ir tāds pats, vienīgi daži tēli varbūt izskatīties citādāk.

Tipiskā dialogā, paņemot kādu no atbildēm, mainās tikai nākamie pāris teikumi, bet pēc tam tiek sacīts pilnīgi tas pats, kas iepriekšējā stāsta iešanas reizē. Ir patīkami, ka var izvēlēties, ko teikt, bet brīvība šeit ir iluzora. Uzzinot, kurš vēlāk Brūsu piemāna, BTS sākumā mēģinot no tēla iespējami attālināties, tālākā ainā vienalga tas galveno varoni uzrunā uz «tu», kaut arī vīrietis nepiedāvāja sevi saukt vienskaitļa 2. personā.

4. attēls

Galu galā, Batman: The Telltale Series ir kārtējā Telltale Games spēle ar gandrīz visiem to plusiem un mīnusiem, taču šoreiz pats labākais ir Betmens un viņa pasaule, kas ir paņemta no slavenajiem DC komiksiem. Šis ir konsekventi baudāms piedzīvojums, kas jums neliks pastāvīgi justies slikti. Protams, izvēles brīvība kārtējo reizi ir vien šķietama.


Žanrs: graphic adventure

Platformas: Android, iOS, PS3, PS4, X360, Xbox One, Windows, Switch

Izstrādātājs: Telltale Games

Izdevējs: Telltale Games

Sēriju iznākšanas datums: 02.08.2016.–13.12.2016.

863 skatījumi 1 komenti kudos

Raksta autors

Atstāt komentāru Samsung GOEXANIMO CS:GO 5x5 #7
30.Novembris 2017 17:54
GOEXANIMO

1 Komentārs

3.Decembris 2017 12:18

Šī ir viena no spēlēm, kas ir manā spēļu sarakstā. Bet ierobežotā laika dēļ spēlei būs kādu laiku jāuzgaida. Vizuāli spēle izskatās skaisti un stāsts ar ir vilinošs.

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!