DLC apskats: Little Nightmares – Secrets of the Maw 2. daļa

Kopā mēs varam… apmaldīties!

8.Decembris 2017 06:19
genotsiid

Apskatītā versija: PlayStation 4

Novembra sākumā Little Nightmares (turpmāk – LN) Expansion Pass un Complete Edition īpašniekiem par prieku iznāca otrā no trim DLC daļām The Hideaway. Līdzīgi kā The Depths, iepriekšējā papildinājuma epizode, arī šobrīd jaunākā izceļas ar spēles procesu, kas atšķiras no galvenajā stāstā piedāvātā, un diemžēl atkal visādām tehniskajām ķibelēm.

Šoreiz notikumi sākas ar The Runaway Kid izķepurošanos no drānas, kurā viņu iepakoja The Janitor briesmonis, lai uzkārtu uz miesas āķa nogādātu pavāriem bērna pārvēršanai «ņammīgā gaļiņā». Nokritis no liela augstuma, brīnumainā kārtā nesalauzdams simt kaulus, zēns nokļūst kuģa dzinēja telpas zonā, kuras vidū ir milzīga krāsns. Tieši tā ir šīs papildinājuma sērijas galvenais uzmanības punkts.

1. attēls

Līdzīgi kā 1. DLC daļai arī otrajai ir īpaša spēles procesa iezīme. LN sastopamie Nomes šoreiz ir vairāk nekā tikai radījumi, kurus samīļot. Apskaujot viņus, tie uz brīdi kļūst par zēna sabiedrotajiem, sekojot puisim, līdz beidzot sasniedz krāsni. Tās klātbūtnē radījumi sāk strādāt kā mazi, paklausīgi roboti, metot liesmojošajā kambarī ogles, lai iedarbinātu mehānismu, kas ļauj The Runaway Kid izkļūt no karstās telpas.

Lai savāktu savu padoto komandu, zēnam ir jāatrod visi Nomes, kas spēles pasaulē ir kaut kur nomaldījušies vai paslēpušies. Diemžēl kaut kur noklīst vai iesprūst viņi prot pārāk labi. Šī gluži vienkārši nebūtu LN epizode, ja tā nesaturētu kādas tehniskas vai dizaina problēmas. Otrās papildinājuma daļas interesantā ideja diemžēl bieži kļūst ļoti mulsinoša, kad kāds no padotajiem neseko puisim tādēļ, ka ir iesprūdis aiz kādas mēbeles vai cita priekšmeta un nezina, ko darīt. Problēmu jācenšas atrisināt, kaut kā mēģinot radījumu izvilkt no šaurās vietas.

2. attēls

Nevienu arī nav iespējams atstāt iepakaļ, jo visi Nomes ir nepieciešami mīklu atrisināšanai. Piemēram, nevar piecelt smagas durvis, lai mazā spraugā iestumtu kasti, ja sviru uz leju nespiež visi tajā telpā izglābtie radījumi. Tāpat nav iespējams līdz galam pa stāvu paaugstinājumu uzstumt ogļu vagoniņu, ja to nedara visi kopā. Ja nebūtu kaitinošo ķibeļu, DLC epizode būtu baudāma, jo idejas jau ir interesantas.

Otra lielā problēma šajā LN papildinājuma daļā varbūt neskars visus, taču raksta autora nervus viennozīmīgi pārbaudīja – nereti nevar saprast, kur tālāk jādodas vai jālec. Ir ārkārtīgi viegli nepamanīt kādu priekšmetu, kas jāsagrābj, vai spraugu, caur kuru jāizlien. Risinājums būtu kaut kāda ieslēdzama vai atslēdzama padomu sistēma, kas dotu mājienus, ja redzētu, ka spēlētājs pārāk ilgi stāv uz vietas.

Ja neskaita visus ar padotajiem saistītos jauninājumus, The Hideaway piedāvā vairāk vai mazāk to pašu, ko LN pamata stāsta pirmā puse. Tas ir, jālavās garām – šoreiz vairākiem – The Janitor briesmoņiem, jārauj sviras, jāatrisina mīklas, jānovērš uzmanība, jārāpjas un jālec. Ideālā gadījumā (ja vienmēr sapratīsiet, kur jāiet, mākslīgais intelekts strādās pareizi un neizgāzīsieties) papildinājuma daļu pabeigsiet minūtēs četrdesmit. Arī šoreiz redzēsiet, kā tā sasaistās ar galveno sižetu, taču nobeigums var nešķist tik spēcīgs, cik citur manītais.

3. attēls

Kopumā skatoties, Little Nightmares papildinājuma Secrets of the Maw 2. epizode The Hideaway izrāda jaunas idejas, taču izpildījums atkal pieklibo. Šoreiz galvassāpes sagādā mākslīgā intelekta nekompetence un biežās neskaidrības, kurp tālāk jādodas. Atliek vien cerēt, ka janvārī gaidāmā noslēdzošā daļa spēs uz labo pusi mainīt iespaidu par Expansion Pass, jo pagaidām tas ir viduvējs.

811 skatījumi 0 komenti kudos

Raksta autors

4 komentāri 12 minūtes ar: LEGO City Undercover
6.Decembris 2017 06:44
genotsiid

0 Komentāri

Nav pievienots vēl neviens komentārs, bet Tu vari būt pirmais!

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!