Apskats: Dead Rising 4 - Frank's Big Package

Zombiju slaktēšana tūkstošos? Jā, lūdzu!

12.Decembris 2017 16:01
genotsiid

Ja vienmēr esat vēlējušies paņemt jebkuru priekšmetu vai šaujamo, kas mētājas uz zemes, un izmantot to, lai gluži vienkārši izšķaidītu zombiju baru, tad 2006. gadā aizsāktā Dead Rising spēļu sērija varētu būt paredzēta tieši jums... ja neiebilstat ik pa laikam pacīnīties arī ar kādu no pārējiem izdzīvotājiem.

Pagājušajā gadā Sony jaunākās konsoles īpašnieki varēja priecāties par pirmo divu seriāla daļu remāsterēto versiju iznākšanu, taču tagad, neilgi pirms Ziemassvētkiem, Capcom mums ar apakšvirsrakstu Frank's Big Package piedāvā arī salīdzinoši nesen izlaisto Dead Rising 4 (turpmāk – DR4), turklāt par brīvu iekļaujot arī lejupielādējamo saturu. Ak, cik dāsni!

Šoreiz stāsta centrā pēc krietna laika atkal ir fotožurnālists Frenks Vests (Frank West) un izdomātā Kolorado štata pilsēta Willamette. Seriāla piekritēji gan jau zinās, ka šāda kombinācija nav bijusi redzēta kopš pirmās Dead Rising. Tagad augstskolas pasniedzējs 52 gadus vecais vīrietis atkal tiek negribot iesaistīts dzīvo miroņu slaktēšanā, kad viņa, šķiet, mīļākā studente, apsolot kopā doties spēlēt minigolfu, aizved profesoru uz kādu slepenu izpētes centru, kur bruņoti vīri un zinātnieki eksperimentē ar zombijiem.

1. attēls

Kā droši vien noprotat, atkal seriālā ir atgriezts acīmredzamais humors, kas daudziem noteikti šķitīs dumjš (tāpat kā galvenais varonis, kurš ir pilnīgs āksts), taču kopumā liekas kā patīkama pārmaiņa no pārlieku drūmās Dead Rising 3. Lai gan sižets neuzvarēs nevienā konkursā, tas ir pārsteidzoši labs, nodrošinot gan saprotamu iemeslu zombiju apokalipsei, gan atainojot spriedzi pasniedzēja un studentes attiecībās. Patīkami, ka stāsta ainas tiek renderētas uz spēles dzinēja, tāpēc vairumā kadru Frenks ir redzamas kādā no daudzajiem jūsu izvēlētajiem tērpiem, kas atrodami pilsētā.

Runājot par Ziemassvētku tematikā ieturēto Willamette, tā pēc mūsdienu produktu nospraustās latiņas nav liela teritorija, taču tajā ir daudz vietu, ko izpētīt. Vairumā ēku ir iespējams ieiet, ieskaitot arī sākuma zonas, pilsētas milzīgā tirdzniecības centra, veikalos un apkalpojošā personāla telpās. Atrast var valūtu, priekšmetus, drēbes un shēmas jaunām nogalināšanas rīku kombinācijām, piemēram, šķidrā slāpekļa apvienošanai ar asmens auksto ieroci, tādējādi radot vizuāli iespaidīgo un īpaši spēcīgo ledus zobenu.

Pašos pamatos DR4 ir hack-and-slash žanra spēle, taču ar pievienotiem šaušanas elementiem un vadāmiem transportlīdzekļiem. Cīņas nav ne tuvu tik elegantas kā God of War vai pašas Capcom izdotajās Devil May Cry daļās, taču tās ideālā gadījumā ir ļoti baudāmas, uz pusēm pāršķeļot zombiju pēc zombija, kamēr sitienu skaitītājs tikai aug un aug, ik pa laikam ļaujot veikt brutālus piebeigšanas paņēmienus. Lai nonāvēšana nekļūtu pārāk vienveidīga, ik pa laikam DR4 dzīvo miroņu barā ieliek arī pa kādam draudīgi noskaņotam izdzīvotājam vai algotnim, vai spēcīgākam briesmonim.

2. attēls

Lai gan doma ir pareiza, stiprie pretinieki var būt kā skabarga pakaļā. Pirmkārt, viņiem ir grūtāk trāpīt, jo tie mēdz būt aprīkoti ar vairogu vai šaujamieroci, kas ne vienmēr ļauj izmantot tuvcīņas paņēmienus. Vēlāk sastopami eksemplāri arī prot lēkāt apkārt. Otrkārt, šie ienaidnieki ir izturīgāki, tātad nogalināšanai vajag vairāk sitienu, kas nozīmē vēl ātrāku ieroču nolietošanos. Priekšmetu lūšana un ložu beigšanās ir pastāvīga problēma, ko pilnībā nesalabo arī par prasmju punktiem nopērkamie uzlabojumi, kas paaugstina izturību un ļauj pārnēsāt vairāk nāves instrumentu.

Tā kā sist vai šaut var ar jebkuru no zemes pacelto rīku, vienmēr var atrast kaut ko, taču ne vienmēr tas kaut kas ir daudz spēcīgāks par Frenka dūrēm. Piemēram, no veikala letes paņemtās šķēres ir teju bezjēdzīgas, ja vien tās neizmanto kā daļu no kāda "krāftojamā" ieroča. Cīņas karstumā arī mēdz būt pagrūti pacelt tieši to lietu, ko vēlaties, jo ar "apli" var, piemēram, savākt gan ābolu, gan nazi, kas mētājas viens otram blakus. Šeit risinājums varētu būt kontekstuāla izvēlne, kas uz brīdi apstādina spēli, ļaujot izvēlēties īsto priekšmetu.

Pastāvīgi sastopamās ķibeles viennozīmīgi iepilina nedaudz anīsa citādi saldajā dzērienā, kas ir DR4, taču jautrību atgriež citi spēles procesa elementi. Smaidu sejā izpleš, piemēram, braukšana ar transportlīdzekļiem. Iesēdieties pikapā un "pļaujiet" zombijus uz nebēdu, tad piebrauciet klāt citam spēkratam, lai no abiem uzbūvētu nāvējošu kombināciju! Ja nav noskaņojuma turpināt stāstu, pasaulē ir izvietoti arī blakusuzdevumi, vienā no kuriem iespējams izrēķināties ar aptrakušu Ziemassvētku vecīti.

3. attēls

Kā interesantākajam DR4 jauninājumam balvu droši var piešķirt eksotērpam. Tas ir robotizēts kostīms, kas Frenku padara īpaši spēcīgu un ļauj izmantot citādi nepaceļamus ieročus. Izvēloties arī vienu no superspējām, piemēram, iespēju šaut ledu, sitienu skaitītājs drīz vien pārsniedz 1 000 atzīmi, liekot justies kā īstam supervaronim. Vairākkārt stāstā, parasti pirms bosa cīņas, galvenais tēls tiek piespiests vilkt eksotērpu.

DR4 sižeta iziešanai, sevišķi nesteidzoties, paiet aptuveni 11 stundas, sasniedzot 60% pabeigtības statusu. Tā kā šajā Dead Rising vairs nav tiešsaistes divu cilvēku sadarbības stāsta režīma, tiek piedāvāts atsevišķs, daudz īsāks Multiplayer ar četrām nodaļām. Nākamā sadaļa Frank's Big Package galvenajā izvēlnē ir iepriekš uz Xbox kā maksas DLC piedāvātais minigolfs ar zombiju tematiku. Tas ir viegli saprotams tiem, kas jau agrāk ir mēģinājuši ko līdzīgu – izvēlieties nūju, leņķi un atvēzējieties atbilstoši vajadzīgajai distancei, apstādinot stabiņu pareizajā vietā, kas var būt grūti paveicams precīzi. Ir OK, bet vienam var nebūt sevišķi aizraujoši.

Režīms Frank Rising stāsta par Frenku pēc pārtapšanas par zombiju. Brīnumainā kārtā viņš saglabā savas (nedaudz ierobežotās) prāta spējas. Nav iespējams pacelt jaunus ieročus un veselības atjaunošanai ir jānokož pretinieki, taču var attīstīt vīrieša dzīvā miroņa spējas un pabeigt dažādus pārbaudījumus. Šeit ir patstāvīgs sižets, kura mērķis ir profesoram izārstēties no zombijisma. Interesanti, ka tiek atgriezts pirmajām seriāla daļām ierastais laika ierobežojums – šoreiz pusotra stunda –, pirms pilsēta tiek nobombardēta. Lai gan Frenks kā dzīvais mironis ir ļoti spēcīgs, ir pacelta kopējā grūtības pakāpe, kas režīma beigās kļūst nepieklājīgi augsta, kad jācīnās pret cilvēkiem eksotērpos.

4. attēls

Visbeidzot, iekļautā lejupielādējamā satura klāstā ir režīms Capcom Heroes. Tas Frenku ietērpj dažādu pazīstamu Capcom varoņu tērpos, kam katram ir savas priekšrocības un trūkumi. Pēc raksta autora domām, lielākais pluss ir tāds, ka nav vairs ieroču, kas nolietojas. Ja arī, piemēram, Dantes kostīmā tērptam, vīrietim beidzas lodes, tās pēc brīža atkal atjaunojas. Katru reizi uzvelkot jaunu atribūtiku, tai ir noteikts lietošanas laiks, bet taimeri var atsākt, izmantojot kādu no daudzajiem pasaulē izvietotajiem arkāžu automātiem. Tā kā režīms ir balstīts uz pamata DR4 stāsta, tā iziešanai ir jāvelta vēl gandrīz 10 stundas.

Kopumā Dead Rising 4: Frank's Big Package ir jautra un bieži smieklīga zombiju iznīcināšanas spēle ar dažiem kaitinošiem elementiem, piemēram, ātru ieroču nolietošanos un pretiniekiem, kuriem grūti iesist. Sižets ir pārsteidzoši neslikts. Iekļautā lejupielādējamā satura ziņā jāizceļ Frank Rising par tās atšķirīgumu, bet jānopeļ grūtības pakāpes straujais kāpums.

Apskats sadarbībā ar:

Gamestar.ee Gamestar.ee


Žanri: survival horror, beat 'em up

Platformas: PS4 (iepriekš iznāca uz Xbox One un Windows)

Izstrādātājs: Capcom Vancouver

Izdevējs: Capcom

Sēriju iznākšanas datums: 05.12.2017.

824 skatījumi 1 komenti kudos

Raksta autors

2 komentāri The Game Awards 2017 jaunumi
9.Decembris 2017 10:43
genotsiid

1 Komentārs

12.Decembris 2017 19:16

Izklausās labi! Neesmu nevienu no daļām vēl mēģinājis, bet vienmēr ir jautri šķaidīt staigājošos daž ne dažādos veidos!

Paldies par interesanto apskatu!

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!