Outcast: Second Contact

1999. gada spēles Outcast 2017.gada remastered versijas apskats

17.Decembris 2017 08:41
goodman2576

Ne velti ievadā izcēlu faktu, ka spēle ir "remastered" jeb pārstrādāta iepriekšējas spēles versija. Jāsaka gan ka tālajā 1999.gadā es varēju tikai sapņot par tādas veiktspējas datoru, kurš spētu šo spēli cienīgi atskaņot . Toreiz voxel jeb 3D punktu grafika solīja pacelt spēli nebijušās virsotnēs un ļaut baudīt lielas atklātas teritorijas, kas tā laika 3D videokartēm izmantojot poligonu grafiku nebija pa spēkam. Tomēr arī šajā gadījumā bija nepieciešams tiem laikiem modernākais CPU, lai nodrošinātu iespēju baudīt tiešām skaistas atklātas teritorijas 1999. gada spēļu datorgrafikas izpratnē. Un tas izdevās, jo tolaik Gamespot portāls spēli novērtēja ar 8.4 punktiem. Tāds ievads saistīts ar to ka 2017. gada versija ir tikai un vienīgi grafisks spēles rimeiks, kas nu jau izmanto poligonu grafiku. Tas pats skaņu celiņš, tā pati spēles mehānika un tas pats saturs. Teikšu bez aplinkiem, ka šodienas skaisto spēļu pārbagātībā, Outcast SC izskatās krietni atpalicis. Tomēr jāņem vērā, ka spēli nav pārveidojusi kāda no lielajām un bagātajām studijām, bet gan 9 puiši no Beļģu studijas Appeal un jāatzīst ka darbs ir padarīts labi un noteikti atbilstoši iespējām un bez lieliem papildus tēriņiem. Talkā ņemts Unity 5 dzinis.

Attēla apraksts

Jā tā ir tā pati studija, kura savulaik radīja oriģinālo Outcast un iespējams tādēļ pārstrādātajā versijā tieši apkārtējā vide atkal iedarbojas gandrīz vai maģiski un brīžiem pat pārspēj mūsdienu AAA līmeņa spēlēs redzēto. Diemžēl pretēji ir ar tēlu animāciju un tekstūrām, celtnes ir kantaini vienveidīgas un šaudīšanās garlaicīga. Un lai arī pēc dažām stundām jau gribējās atmest ar roku ar secinājumu "garlaicīgi", tomēr kaut kāda maģiska iedarbība mani noturēja ilgāk pie šīs spēles. Un tas ir sižets. Lai arī dinamikas ir maz tomēr jūsu varonis kuram jāglābj pasaule, jo zinātnieki atkal sataisījuši mēslus un nu paralēlās pasaules radīts virpulis lēnām iesūc zemeslodi citā dimensijā. Bet tas nav būtiski, jo dodoties portālā lai novērstu briesmas, jūs protams atmostaties paralēlā pasaulē viens, vietējo iedzīvotāju namiņā un uzreiz saprotat, ka esat izredzētais un jums jāglābj arī paralēlās pasaules iedzīvotāji no ļaunā valdnieka. Vispār spēlē ir samērā daudz neloģikas un daudz sīkumi pie kā varētu piekasīties, taču kaut kādā mērā jūsu varoņa sarkastiskie jociņi ļauj pat drusku uzjautrināties. Tā nu spēlējot saprotu ka jādodas caur portāliem uz dažādiem planētas reģioniem, jāpilda visādi uzdevumiņi un jāapšauj visi vienādie ļaunie karavīri. Pasaule vizuāli izveidota tiešām skaisti, taču būtnes tajā ir it kā no 10 gadus vecas videospēles ieceltas un tas kaut kādā brīdī apnīk. arī dialogi sāk kļūt pārāk gari un garlaicīgi.

Attēla apraksts

Droši vien esmu slinks un moderno spēļu pieradināts, taču man pietrūka norādes kurp doties kad īsti neredzi risinājumu uzdevumam. Man pietika pacietības notīrīt pirmo lokāciju no visiem ienaidniekiem, tomēr visus dotos uzdevumus neizpildīju. Riskējot ielīst vienā no portāliem sapratu, ka tur laikam jāiet stipri vēlāk, kad būšu ticis pie jaudīga ieroča, jo paspēju aizskaitīt līdz 2 un jau biju apšauts soli no paša portāla. Secinājums ir tāds, ka šī spēle šķiet kā treniņš un demonstrācija un arī finansējuma meklējumi Appeal studijai, ka redz "mēs varam atkal piedāvāt kaut ko". Cerams, ka šo mākslinieku un spēļu radītāju potenciālu drīz ieraudzīsim kādā patiešām modernā un pilnvērtīgā jaunā spēlē. Bet Outcast: Second Contact lai paliek īstiem faniem, un tiem kas izmēģina jebkuru adventure-action spēli un kuriem grafiskais izpildījums īsti nerūp, bet patīk gari dialogi.

Attēla apraksts

Es pagaidām nolieku šo spēli plauktiņā, tomēr nesaku ka kādu dienu atkal nepamēģināšu, maģiskā piedzīvojumu garša ir saglabāta. Arī muzikālais noformējums ir lielisks, un man visu laiku lika vilkt paralēles ar Zvaigžņu karu sāgas fona mūzikas episkumu. Zemāk neliels video kurā salīdzinātas 1999. un 2017. gada versijas.

speciāls paldies @genotsiid

Raksts tapis sadarbībā ar: Attēla apraksts


Izdevējs: Bigben Interactive GmbH Izstrādātājs: Appeal S.A. Iznākšanas datums: Nov 14, 2017 Oficiālā mājas lapa: Outcast: Second Contact Platformas: PlayStation 4, Windows, Xbox One Žanri: Action, Puzzle-solving, Shooter

701 skatījumi 0 komenti kudos

Raksta autors

8 komentāri 15.decembra izloze PRO kontu lietotājiem
12.Decembris 2017 17:44
goodman2576

0 Komentāri

Nav pievienots vēl neviens komentārs, bet Tu vari būt pirmais!

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!