Apskats: Resident Evil 7 Biohazard Gold Edition

Īpaši nelāga sēnīšu infekcija

18.Decembris 2017 08:04
genotsiid

Apskatītā versija: PlayStation 4

Mūsdienās daudzi cieš no pastāvīga noguruma, nespējas aizmigt, aizkaitināmības un kāres pēc saldumiem. Daļai arī bieži niez dibena caurums un ir vēdera problēmas. Pats vienkāršākais, protams, ir vainot kādu citu, jo viņu dēļ taču visu laiku ir stress, kas lēnām nogalina! Patiesais cēlonis gan varētu būt ar antibiotikām un mūsdienu uzturu izjauktais baktēriju balanss vēdera dobumā. «Pārtikas» produktiem vājprātīgā daudzumā piejauktā narkotika cukurs tikai baro visas sēnīšu un rauga infekcijas, kas tur brīvi plosās.

Par laimi, dzīvē nekas nav tik traks kā simptomi no parazīta, kas ticis līdz Beikeru (Baker) ģimenes locekļu smadzenēm. Saņēmis video no savas pazudušās sievas, kas īpaši uzstāj nedoties sievieti glābt, Resident Evil 7 (turpmāk – RE7) galvenais varonis Ītens (Ethan) aizbrauc uz nekurieni Luiziānas štata vidū. Tur viņu sagaida ne tikai līdz nepazīšanai mainītā dzīvesbiedre, bet arī aptrakusī ģimenīte, kas atvērtām durvīm sagaida savu kārtējo upuri. Visticamāk, Ītens ilgi slīks alkoholā, lai mēģinātu aizmirst nakts šausminošos notikumus.

1. attēls

RE7 pirmā stunda ir kaut kas neticams. Ja iepazīšanās ar Ītena sievu un Beikeru ģimeni neliks jūsu žoklim atkārties izbrīnā, tad jums nav sirds... vai arī esat baudījuši pārāk daudz šausmu žanra produktus, un nekas jūs vairs nepārsteidz. Jā, RE7 ir pirmā seriāla daļa ilgā laikā, ko var droši saukt par survival horror. Ir skats no pirmās personas, tumši, klaustrofobiski gaiteņi, ko izgaismo vien kabatas lukturītis, lavīšanās un neuzveicami pretinieki, kas rada bezspēcības sajūtu.

Sižetā īpaši jāizceļ sekcijas, kur Ītens iejūtas citu tēlu ādā, skatoties kādu no atrodamajām videokasetēm. Sākotnējā lentē, kas ir iekļauta arī RE7 demo versijā, galvenais varonis uzzina, kur telpā ir noslēpts rokturis slepenas ejas atvēršanai. Savukārt vēlāk citas kasetes fragmentā ir jāpiedalās nāves slazdā, tādējādi uzzinot, kā to atrisināt un kā izvairīties no fatāla iznākuma. Patīkami, ka spēle pat uz konsolēm strādā ar 60 kadriem sekundē, kas vadību padara īpaši atsaucīgu, kad jābēg no kāda briesmoņa, kaut gan Ītens skrien nožēlojami lēni.

Lai gan visas uzskaitītās pazīmes varētu liecināt par kārtējo «es arī» šausmu videospēli, kas radīta muļķīgiem YouTube reakcijas video, RE7 jaunie horror elementi ir īstenoti ļoti labi, turklāt saglabājot seriāla nianses. Pirmkārt, ir liela māja ar daudzām aizvērtām durvīm, kuras top pieejamas vēlāk, kad atrodat pareizo atslēgu. Tas nozīmē, ka daudz ir jāstaigā šurpu turpu – tipiska RE lieta. Otrkārt, palasot pasaulē izvietotos dokumentus, noteikti prātā uzausīs doma «jap, tas ir Resident Evil». Treškārt, ir ierobežota vieta mantām, iespēja tās kombinēt un pazīstami šaujamieroči, kā pistole, bise un granātmetējs. Daļa smagumu jāatstāj lādēs, kas izvietotas atpūtas telpās.

2. attēls

Diemžēl ar seriālam raksturīgajām iezīmēm saistāms RE7 lielākais trūkums – nespēja atbrīvoties no priekšgājēju atstātā mantojuma. Vienā brīdī spēlē parādās pelējuma briesmoņi, kas izlien no melnām sēnītēm apaugušām sienām un ko atšķirībā no Beikeriem var nogalināt. Ja spēlējāt RE: Revelations, droši vien atcerēsieties, cik apnicīgi bija atšaudīties no kuģa gļotu radījumiem. Tas pats sakāms arī par RE7 pretekļiem. Lai patērētu vismazāk ložu, jātrāpa galvā, kas nav viegli paveicams, kad pelējuma masa ļodzās pa labi, pa kreisi.

Kad Ītens beidzot izkļūst no Beikeru īpašuma, pazūd jebkādas bailes, ko radīja ģimene un tās baisās ēkas, jo atliek vien šaut briesmoņus. Tas ne tikai ir garlaicīgi, bet arī nereti mulsinoši, kad pēc piecām lodēm galvā preteklis tā arī nekrīt. RE7 ir pārspīlēts ar «šūtera» elementiem. Ja nu tomēr jums šaudīšanās iet pie sirds, tad droši vien izbaudīsiet arī stāsta papildinājumu, kas tika izlaists vienā dienā ar Gold Edition un ir bezmaksas papildu lejupielāde (arī parastās versijas īpašniekiem).

Not a Hero galvenajā lomā ir seriāla piekritējiem pazīstamais Kriss Redfīlds (Chris Redfield), kurš izskata un balss ziņā ir pavisam citādāks no iepriekš redzētā. Atgriežoties pamata spēles raktuvju līmenī, uzdevums ir doties dziļāk tajā un apturēt Beikeru psihopātisko dēlu. Papildinājums «sasien» vienu no RE7 neatrisinātajiem stāsta pavedieniem. Šoreiz citādi ļaunā Umbrella korporācija skaitās labo pusē, un Kriss kā tās darbinieks var lietot visādas uzpariktes.

3. attēls

Raktuves ir viens liels atvērts līmenis, kurā noteiktas vietas var sasniegt tikai tad, kad iegūst, piemēram, uzlabotu gaisa filtru un nakts redzamības funkciju. Tāpat Not a Hero iepazīstina jaunu briesmoni, ko var nošaut tikai ar īpašām pistoles lodēm. Ja papildinājumu spēlējat Normal grūtības pakāpē, rēķinieties, ka mirsiet daudz un pabeigsiet to aptuveni pusotras stundas laikā. Kopumā nav slikti pēc bezmaksas DLC standartiem.

Nākamais ar Gold Edition iepazīstinātais papildinājums ir End of Zoe. Tas no jauna tēla perspektīvas parāda kādas RE7 varones likteni. Darbība notiek drūmā purvā, taču šoreiz līmenis nav atvērts – uz priekšu jāiet kā pa taciņu. Iziešanai atkal jārēķinās ar pusotru stundu biežās miršanas dēļ. Šoreiz šaujamieroču vietā ir pārsvarā jāizmanto galvenā varoņa dūres, ar kurām jāizšķaida pelējuma briesmoņu galvas.

Lai cik jautrs process arī neizklausītos un sākumā neliktos, papildinājums patiesi ir dēvējams par survival horror (ar uzsvaru uz 1. vārdu). Nespēja nobloķēt pretīgo ienaidnieku uzbrukumus nozīmē ātru nāvi. Kad jums vienlaikus virsū metas divi vai trīs ķēmi, tad iespējas izdzīvot ir minimālas, ja stāvat uz vietas. Ir iekļauti lavīšanās elementi, taču tie ir ļoti primitīvi, kaut efektīvi. Ik pa laikam ceļā gadās pa kādam aligatoram, ar kuru var izrēķināties, metot viņam šķēpu. End of Zoe ir patiesi interesants papildinājums, taču pilnu cenu par to maksāt neieteiktu.

4. attēls

Gold Edition, protams, ietver arī jau iepriekš izdotos Banned Footage krājumus, tostarp 2 minispēles. Pirmais no četriem papildinājumu gabaliem ir izdzīvošanas režīms, kurā jāšauj pelējuma pretekļi un jākontrolē resursi, lai izdzīvotu pret arvien spēcīgāku pretinieku «viļņiem». Spēļu automātiem līdzīgā punktu krāšana un apbalvojumi pat var izraisīt atkarību. Otrā izvēle Banned Footage sarakstā ļauj iejusties tā paša Beikeru upura ādā, taču šoreiz šaudīšanās vietā ir jāizkļūst no istabas ierobežotajā laika periodā, kurā viņam būtu jāēd namamātes pagatavotās preteklības. Šeit vairāk par visu ir nepieciešams ass prāts, izdomājot, kā pareizi izmantot telpā atrodamo.

Savukārt otrā Banned Footage krājuma piedāvājumā ir sadistiska blekdžeka versija un īss sižeta fragments, kas parāda Beikerus pirms infekcijas. Kāršu spēlē pret citu upuri ir jācīnās par izdzīvošanu, mēģinot savākt skaitļus, kas nepārsniedz un ir iespējami tuvāk summai 21. Katrs zaudētais raunds sākumā nozīmē palikšanu bez pirkstiem, taču ar laiku kļūst arvien cietsirdīgāks. Uzvaru nosaka spēja uzminēt pretinieka kārtis, pareizi lietot īpašos paņēmienus un veiksme.

Pēdējā izvēle Banned Footage sarakstā no meitas perspektīvas pastāsta, kā trīs gadus pirms RE7 notikumiem sākotnēji viesmīlīgā un strādīgā ģimene saslima. Fragments ir īss, taču spriedzes un šausmu pilns. Ļoti patīkami, ka pelējuma briesmoņi tajā neparādās, tā ka tiem, kas nevar ciest pamata spēles otro pusi, būs tieši laikā. Turklāt tiek piedāvāti 2 dažādi nobeigumi. Ja jums ir parastā RE7 versija un esat gatavi iegādāties tikai vienu maksas papildinājumu, drīzāk ņemiet Banned Footage Vol.2!

5. attēls

Kopumā Resident Evil 7 Biohazard ir patiesi šausminoša spēle, kurā par izdzīvošanu ir nopietni jācīnās. Beidzot var teikt, ka Resident Evil ir baisa. Patīkami, ka nav atmests seriāla priekšgājēju atstātais mantojums, tomēr pelējuma briesmoņu šaušanas ir par daudz. Gold Edition ir labs piedāvājums, taču standarta versijas īpašniekiem no papildinājumu klāsta rekomendētu iegādāties vien Banned Footage daļas.

Apskats sadarbībā ar:

Gamestar.ee Gamestar.ee


Žanri: survival horror, first-person shooter

Platformas: PS4, Xbox One, Windows

Izstrādātājs: Capcom

Izdevējs: Capcom

Iznākšanas datums: 12.12.2017.

839 skatījumi 6 komenti kudos

Raksta autors

Atstāt komentāru Outcast: Second Contact
17.Decembris 2017 08:41
goodman2576

6 Komentāri

18.Decembris 2017 16:13

Šitas mani Steamā gaida Jāpabeidz AC:Origins un tad jāķeras klāt.

19.Decembris 2017 07:46

Esmi pirmās piecas spēlējis. Man personīgi ļoti patīk šīs sērijas spēles. Lai gan to izpildījums ir kā pa viļņiem. Ir labas, spēlējamas ciešamas un tādas par kurām nerunā. Bet prieks ka atgriežas pie saknēm un spēli padara vairāk baudāmu šāda stila spēļu piekritējiem!

Labs apskats, paldies!

20.Decembris 2017 06:32
goodman2576 Redaktors

Viena no spēlēm kuru esmu atlicis uz vēlāku laiku. Iepazinos ar demo uz PS4, bija traki scary ... Bet nu šis nav mans iecienītākais žanrs tāpēc pagaidām atlieku.

20.Decembris 2017 07:13

Spēlei kopumā nav ne vainas, bet acīs šausmīgi krita skriptētās vietas. To bija pārāk daudz.

24.Decembris 2017 00:24

skatoties gameplay uz augstaakaas gruutiibas pakaapes, radaas paardomas, kaa buutu, ja RE attistiitos dark souls virzienaa.

27.Decembris 2017 10:14
genotsiid Redaktors

@TV_MASKAVA End of Zoe papildinājums ir jau kaut kas līdzīgs Souls spēlēm, bet ne tuvu ne tik niansēts un labi izveidots. Man šķiet, ka RE vajadzētu turēties pie Biohazard iesāktā, taču vēl samazināt šaudīšanos.

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!