Observer - spēles apskats

Psihodēlisks piedzīvojums ar Rutgeru Haueru galvenajā lomā kiberpanciskā nākotnes Varšavā.

31.Decembris 2017 11:22
goodman2576

Sākot spēlēt, pirmais kas man iešaujas prātā ir Rutgera Hauera viens no veiksmīgākajiem fantastikas grāvējiem Split Second. Lai arī aktiera filmogrāfija ir ļoti bagāta ieskaitot Blade Runner, un astoņdesmito gadu šausmu filmu žanra ikonu The Hitcher, kā arī virkni citu grāvēj-filmu ar šausmu un fantastikas elementiem, tieši Split Second iesēdusies labāk atmiņā. Tomēr spēlei nav nekāda sakara ar šīs filmas sižetu un pieņemu ka tās ir vien nostalģiskas atmiņas par pašu aktieri un pagājušā gadsimta nogales grāvēj-filmām. Taču parādās otra doma noskaidrojot ka darbība norisinās Polijā - Nākotnes Varšavā post-apokaliptiskā laika posmā, kad austrumi un rietumi pēc kārtīga kariņa ir drupās un valda mega-korporācija un augmentēti ķermeņi ir norma (hmmm --- kaut kas no Deus-Ex).

[Saites apraksts](https://static1.squarespace.com/static/598c90ec59cc689d94d2c03e/5995c0b9d7bdce4d64fda0e8/59971db9d2b85786d77b8005/1503075799488/Observer_Police+Car.png)

Kāpēc Polija? Nu protams šī spēle izrādās poļu izstrādātāju - Bloober Team veikums (Layers of Fear). Nu vai poļi nav vella zēni? Vispirms The Witcher, un tagad kad liela daļa no mums nepacietīgi gaida jelkādu ziņu par CD Projekt Red jaunāko veikumu Cyberpunk 2077, ir iespēja iegremdēties līdzīgā pasaulē ar citu poļu zēnu palīdzību. Protams šī spēle ne tuvu nav RPG un šeit arī nav ne smakas no atvērtās pasaules, tomēr ir atmosfēra un vizuāli lielisks noformējums. Arī saturiski viss ir kārtībā, lai arī es to nosauktu par horror adventure detective, un šāda tipa spēlēm ar sižetu dažreiz mēdz būt diezgan daudz problēmu, tomēr šoreiz pateicoties tam ka ir izmeklēšanas elementi, kaut kā kopējā ainā arī sižets sakārtojas.

[Saites apraksts](https://www.gry-online.pl/galeria/galeria_duze3/602431868.jpg)

Minimāli atklājot spēles saturu centīšos nedaudz izklāstīt kas tad vispār notiek. Jūs iejūtaties Novērotāju (Observer) policijas detektīva Daniela Lazarska lomā, kurš gan vizuāli gan audiāli ir aktieris Rutgers Hauers. Protams esat kārtīgi augmentēts un, ierodoties izmeklēt nesen notikušu sprādzienu Varšavas centrā, nokļūstat tipiskā sovjetu sākumposma daudzdzīvokļu mājā, kura ir fiziski pamatīgi nolaista tomēr atbilstoši 2084.gada modei uzfrišināta ar hologrammām. Pārbaudot vienu no dzīvokļiem jūs atrodat izkropļotu līķi bez galvas. tad nu ņemot talkā savas augmentācijas, kā elektromagnētiskā spektra un bio spektra redzi sākat pētīt pierādījumus. Pats jautrākais sākas kad atklājas, ka varat arī pieslēgties upura neiroimplantam un iekļūt viņa domās un protams piedzīvot arī viņa bailes. Šāda spēle spēlē notiks ar katru upuri un kā jau varat iedomāties tad domu, sapņu un baiļu pasaulē nedarbojas fizikas likumi un ierastā pasaules uztvere - varat sagaidīt jebko, bet pamatā tas būs bailīgi un biedējoši un nedaudz arī būs jāpadomā. Taču mākslinieciski tiešām labi sanācis, sen ko tādu nebiju izbaudījis. Visu iespaidīgāku padara Rutgera vecišķais un mazliet monotonais bass - jā visi dialogi ir ierunāti.

Attēla apraksts

Vēl pieminēšu ka visā izmeklēšanas gaitā ir saikne arī ar galvenā varoņa dēlu - tur kā šķiet ģimenē viss nav bijis tip-top, bet nu detaļas lai paliek jūsu pašu ziņā. Atmosfēra spēlē ir ļoti labi uzburta un grafiski Unreal 4 dzinis ir nevainojams. Kārtējais pierādījums ka arī nelielas Eiropas studijas spēj radīt lieliskas spēles, lai arī viņu iepriekšējais veikums Layer of Fears (neesmu spelējis) pēc metakritiķa novērtēts ar 72 punktiem un esmu dzirdējis neviennozīmīgas atsauksmes, Observer jau saņēmis 78 punktus. Skaidrs ka ne visiem derēs šāda tipa spēles, tomēr manuprāt nākotnes kiberpanciskā vide un detektīva elementi padara šo šausmenīti krietni baudāmāku. Tāds labs refrešs gaidot Cyberpunk 2077...

Attēla apraksts

Laimīgu, panākumiem un lieliskām spēlēm bagātu Jauno gadu vēlot!!!

845 skatījumi 6 komenti kudos

Raksta autors

3 komentāri Apskats: RiME
30.Decembris 2017 16:05
genotsiid

6 Komentāri

31.Decembris 2017 13:51

O! Malacis, ka šito paņēmi. Man arī jau wishlist'ā ielikta. Paldies par apskatu

31.Decembris 2017 16:37
Skhen Redaktors

Priecē redzēt, ka parādas spēļu apskati. Tomēr es autoram vēlētos ieteikt vairākkārt pārlasīt savu darbu, izlabot pareizrakstības kļūdas un neveiklos teikumus. Citādi grūti lasīt. Kvalitāte zūd.

31.Decembris 2017 17:25
genotsiid Redaktors

Paldies par apskatu! Man savukārt raksts šķiet ļoti saprotams. Nekas gan nav minēts par trūkumiem, kas jebkuram apskatam liek izskatīties aizdomīgam. Saprotams, ka ir reizes, kad neko sliktu nevar pateikt, tā ka viss kārtībā . Atceroties, kā man nepatika Layers of Fear, un redzot, cik neviennozīmīgas ir lietotāju atsauksmes arī par Observer, pagaidām neiegādāšos, lai gan izklausās ļoti interesanti. Varbūt "demo versija" mainīs domas.

31.Decembris 2017 17:53
goodman2576 Redaktors

@Skhen Piekrītu, sasteigts apskats... vienmēr var labāk... ... Sintakses kļūdu gan nebija, ja neskaita angliskos vārdus un žargonu, interpunkcija nekad nav bijusi mana stiprā puse )))))))))))))... sorry... kāds esmu tādu pieņemiet. Vairākas reizes gan apskatus pārlasu, lai minimizētu kļūdu skaitu, bet nekad nepretendēšu uz absolūto pareizrakstību, tas lai paliek profiņiem..

31.Decembris 2017 18:04
goodman2576 Redaktors

@genotsiid sēžu un domāju ko lai min pie trūkumiem? Varbūt brīžiem trūkst norādes par to kas īsti jādara. Ja godīgi tad atbilstoši žanram nevaru patreiz neko tādu īpaši negatīvu atrast. Bet es jau minēju, ka iespējams dažiem spēle kopumā var likties pārāk garlaicīga. Vēl visu neesmu izspēlējis, varbūt kaut kas negatīvs atklāsies vēl...

2.Janvāris 2018 09:55

Izskatās pamēģināšanas vērta spēle!

Paldies par sniegto iespēju iemest aci spēlē!

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!