Apskats: Resident Evil Revelations Collection

Divas atšķirīgas puses

19.Janvāris 2018 07:30
genotsiid

Acīmredzot negaidot Switch konsoles augstos pārdošanas apjomus, daudzi izdevēji neaizrāvās ar jaunu spēļu izstrādi tai, taču tagad, kad platforma sevi ir apliecinājusi, steigšus tiek izlaisti zema riska un zemas sarežģītības projekti. Novembrī Capcom izdotais Resident Evil Revelations Collection ir viens no tiem.

Lai arī šeit to uztveram kā krājumu, Eiropas eShop veikalā tiek atsevišķi tirgotas Resident Evil (turpmāk – RE) daļas Revelations un Revelations 2, kas sākotnēji tirgošanā parādījās, attiecīgi, 2012. un 2015. gadā. Diemžēl mūsu reģionam netiek piedāvāta fiziskā Collection versija, kas – vismaz ASV – uz kārtridža iekļauj pirmo Revelations, otro dodot kā kodu ar teju 24 GB lejupielādi, kas arī ir dumji un grūti pieņemami, bet vismaz.

1. attēls

Paneļu hakošanas mīklas. Šoreiz bez irbuļa bakstīšanas ekrānā

Sākot ar 2012. gada produktu, uzreiz jāatkārto PC un citu platformu lietotāju atziņa, ka no Nintendo portatīvās ierīces 3DS «portētās» versijas neizskatās sevišķi labi. Kas reiz likās satriecoši detalizēti uz sīkā ekrāna, palielinājumā atklāj mazu poligonu skaitu, primitīvus efektus un izplūdušas tekstūras. Iznākot uz Switch, nekas nav mainījies. Salīdzinājumā ar Wii U variantu, piemēram, šoreiz tiek tēmēts uz 1080p izšķirtspēju un 60 kadriem sekundē. Diemžēl otrais raksturlielums gan TV, gan portatīvajā režīmā tiek sasniegts reti, atstājot sasteigta darba iespaidu un negludu vadību.

Pirmā Revelations ir sadalīta nelielos līmeņos, it kā padarot to piemērotāku baudīšanai īsos posmos. Dzīvē tas nozīmē ik pēc 30 minūtēm skatīties kārtējo zemās kvalitātes Previously on Revelations klipu, kas atgādina par notikumiem, ko piedzīvojāt pirms neilga brīža. Labāk būtu, ja tos rādītu tikai tad, kad lietotājs atgrieztos dienu vēlāk. Vēl viena lieta, kas atklāj 3DS ierobežoto veiktspēju, ir durvis, kas slēpj ielādes ekrānus. Visādi citādi Revelations ir pilnvērtīga RE daļa, lai gan ne pārāk laba.

2. attēls

Režīms Raid Mode ir izklaidējošs, kamēr jums nav beigusies munīcija

Šoreiz darbība pusi laika notiek uz kruīza kuģa, uz kuru seriāla faniem zināmā Džila Valentaina (Jill Valentine) kopā ar vīrieti, kuram ir dīvains, smieklīgs akcents, ierodas glābt Krisu Redfīldu (Chris Redfield). Neiedziļinoties stāstā, tas hronoloģiski atrodas pirms RE5, un arī šeit t. s. cheese netrūkst. Atmosfēra šoreiz ir daudz klaustrofobiskāka un tuvāka pirmajām seriāla daļām no 90. gadiem, kuģa izkārtojumam atgādinot dažu labu villu, kur daļa durvju ir slēgtas ar laika gaitā atrodamām atslēgām, tāpēc sagaidiet daudz staigāšanas šurpu turpu. Citi līmeņi, piemēram, arktiskā bāze, ir vairāk vienvirziena takas.

Protams, Revelations nebūtu RE spēle bez šaudīšanās no skata aiz varoņu pleca. Zombiji, kam šķīst asinis, svinam saskaroties ar sapuvušo miesu, ir aizvietoti ar ļodzīgiem un cits no cita neatšķiramiem gļotu radījumiem. Šaut viņus nav pilnīgi nekādas baudas arī tad, kad beidzot izdodas trāpīt. Pretinieki ir dažādu veidu un tie mēdz pēkšņi no kaut kurienes izlīst, pārsteidzot spēlētāju. Bieži pat pēc 3 šāvieniem galvā draņķi tā arī nekrīt, tāpēc esiet gatavi biežam munīcijas un veselības atjaunošanas līdzekļu trūkumam. Galu galā, spēles process nav saistošs, drīzāk tas ir raksturojams kā apnicīgs.

Parasti, pabeidzot kādas RE daļas stāstu, tiek atslēgts režīms Mercenaries, kurā jāšauj zombiji un jāsasniedz pēc iespējas labāks rezultāts. Revelations tā vietā jau no sākuma ir atslēgts Raid Mode, kas ir idejiskais turpinātājs ar pievienotiem lomu spēles elementiem. Atkarībā no jūsu tolerances pret radījumu šaušanu režīms var būt ļoti izklaidējošs – it īpaši tad, kad sadarbojaties ar kādu citu cilvēku vietējā tīklā vai internetā. Vienam pašam gan var būt problēmas ar munīcijas trūkumu.

3. attēls

Abās spēlēs netrūkst dumju izteicienu, it sevišķi 2. daļā

Collection otrā iekļautā spēle Revelations 2 ir liels uzlabojums pār pirmo daļu gandrīz katrā jomā. Izņēmums ir kadru skaits, kas 60 sasniedz ļoti reti, un ielādes laiki, kas bieži ilgst vairāk nekā minūti. Sižets seko RE5 notikumiem. Vecuma ierobežojums ir pacelts uz PEGI 18 trīsstāvīgu lamuvārdu un vēl asiņaināku skatu dēļ, taču joprojām ir saglabāta epizodiskā struktūra, šoreiz sadalot stāstu 4 sērijās, katrā ar 2 vidēji stundu garām sekcijām. Revelations 2 no sākuma līdz beigām ir divu cilvēku sadarbības spēle. Pirmajā kontrolējat divas sievietes, kamēr otrajā – seriāla veterānu Beriju Bērtonu (Barry Burton) un mazu meiteni.

Vienatnē baudot ne visai baiso stāstu, tēli ir jāmaina ar pogas spiedienu, jo katram no tiem ir neaizvietojamas prasmes. Tikai otrais varonis katrā no pāriem spēj, piemēram, atlauzt aiznaglotas durvis vai izlīst pa šauru spraugu. Tāpat ir visādas mīklas, kur bez sadarbības neiztikt. Kaut arī sekundārie tēli ar šaujamieročiem apieties neprot, viņi var palīdzēt pieveikt pretiniekus, kuri Revelations 2 jau vairāk atgādina zombijus. Interesanti, ka darbības ar vienu tēlu grupu reizēm ietekmē spēli otrai, piemēram, mainot pretinieku daudzumu, kad otro reizi apmeklējat to pašu vietu. Šaušana pati par sevi ir daudz baudāmāka un konkrētāka nekā pirmajā Revelations.

Visjautrāk, protams, ir spēlēt kopā ar citu cilvēku, kurš sēž blakus. Switch versija piedāvā dalītā ekrāna režīmu, kas pārsteidzošā kārtā neietekmē kadru skaitu negatīvi (tas turpina nodrošināt vien ap 30, bet krietni stabilākus nekā pirmā Revelations). Jārēķinās gan, ka vienam no lietotājiem vienmēr būs interesantāk nekā otram, ja vien viņam vai viņai patīk būt atbalsta lomā. Vēl ar nožēlu jāatzīst, ka vietām pārāk tiek uzspiesti sadarbības elementi.

4. attēls

Par priekšgājēju Revelations 2 ir labāka teju visās jomās, it īpaši grafikā

Piemēram, tikai Berija pavadītā meitene prot ieraudzīt pretinieku slēptos vājos punktus un kaitinošos neredzamos lidoņus, kas, spēlējot vienam, liek pastāvīgi pārslēgties starp varoņiem. Vēl negatīvas emocijas sagādā mūžam pārpildītā mantu izvēlne, kuras atvēršana neapstādina darbību. Tas ir ārkārtīgi mulsinoši, kad kāds preteklis nosmērē virtuālo skatu ar vēmekļiem vai izraisa asiņošanu, ko var labot tikai ar ārstniecības līdzekļiem, kas vispirms ir jāizvēlas, tad jāizmanto – parasti esot mošķu ielenkumā.

Revelations 2 ir vairākas kaitinošas vietas, kur vienlaikus jācīnās ar vairākiem briesmoņiem, no kuriem viens ir vai nu īpaši spēcīgs, vai arī prot uzbrukt no attāluma, pastāvīgi esot kā skabargai pakaļā. Turklāt bieža ložu beigšanās nozīmē, ka jāizmanto ieroči, kas nav sevišķi spēcīgi vai – tieši pretēji – ir pārāk stipri, bet kuru reto munīciju nevēlaties tērēt. Savādi, ka spēle mēdz dāvāt patronas šaujamajiem, kuri tajā brīdī nav aprīkoti, atkal aizpildot ietilpībā ierobežotās tēlu kabatas.

Vispārīgi skatoties, Revelations 2 sižets ir krietni interesantāks par pirmajā daļā redzēto, tomēr galvenais uzlabojums ir Raid Mode. Tagad tiek piedāvāti līmeņi no RE6 daudzveidīgā sortimenta, un ir paplašināti RPG elementi. Šis punktu krāšanas un īsāko laiku uzstādīšanas režīms var pat izraisīt atkarību, atslēdzot stiprākus ieročus, jaunus tērpus un grūtākas sekcijas, kā arī palielinot pieredzi, sniedzot pastāvīgu apmierinājumu kā kārtējai devai narkomānam. Vienīgā kritika ir dalītā ekrāna iespējas trūkums un ilgie ielādes laiki.

5. attēls

Kopumā Resident Evil Revelations Collection uz Switch ir neviennozīmīgi vērtējams krājums. No vienas puses skatoties, pirmā Revelations daļa ir apnicīgs un uz lielā ekrāna neizteiksmīgs piedzīvojums, tikmēr Revelations 2 ir krietni labāka gandrīz visās jomās un izskatās pēc mūsdienīga produkta. Tās sižeta situācijas vietām ir kaitinošas, un daudzviet ir pārspīlēts ar sadarbības elementiem, taču iespēja sadalīt ekrānu divās daļās un Raid Mode režīms padara otro spēli silti iesakāmu tiem, kas vēlas kārtīgi izšaudīties uz mazās Nintendo konsoles.

Apskats sadarbībā ar:

Gamestar.ee Gamestar.ee


Žanri: survival horror, adventure

Platformas: Switch

Izstrādātājs: Capcom

Izdevējs: Capcom

Iznākšanas datums: 28.11.2017.

619 skatījumi 2 komenti kudos

Raksta autors

Atstāt komentāru 12 minūtes ar: Ōkami HD
17.Janvāris 2018 20:23
genotsiid

2 Komentāri

21.Janvāris 2018 12:45

Resident Evil Revelations 2 nedaudz iemēģināju. Pagaidām man patīk šī spēle, lai gan esmu pašā sākumā.

Labs apskats. Padies par to!

21.Janvāris 2018 15:45
genotsiid Redaktors

@Surītis Man bija grūti vēlreiz tikt cauri stāstam uz Switch, jo jau biju pavadījis 35 h uz PC tad, kad spēle parādījās. Pirmajā reizē vajadzētu būt labiem iespaidiem. Ja sižets neaizrauj, notiek izmēģini Raid Mode!

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!