Iespaidi: Street Fighter V Arcade Edition

Iesācējiem draudzīgākā seriāla daļa

23.Janvāris 2018 19:37
genotsiid

Piezīme: tā kā neuzskatu sevi par 2D kaušanās žanra speciālistu (esmu kompetents tikai 3D "faiteros", kā Dead or Alive un Tekken), apskata vietā dalos ar saviem iespaidiem par spēli.

Apskatītā versija: PlayStation 4

Kad 2016. gada februārī fizisko un digitālo veikalu plauktos parādījās Street Fighter V (turpmāk – SF5), pastāvošais uzskats tobrīd bija vairāk vai mazāk šāds: nepabeigts produkts, kas izdots neilgi pirms japāņu finansiālā gada beigām. Vairākas iespējas un režīmus nevarēja izvēlēties, kamēr Capcom solīja, ka trūkstošais parādīsies vēlāk. Standarta Arcade Mode vietā tika piedāvāts tikai Story Mode, kas saturēja īsus stāstus, kam pa vidu starp statiskajiem attēliem un balss ierakstiem bija dažas cīņas. Vēlāk tika izlaista arī daudz garākā un sižeta ainām pilnā A Shadow Falls, kas ir labs veids, kā izmēģināt visus tēlus.

1. attēls

Sižets A Shadow Falls ļauj izmēģināt visus tēlus

Tāpat daudziem nepatika salīdzinoši mazais cīnītāju skaits (16), kas laika gaitā tika papildināts ar maksas lejupielādējamo saturu, un augstās cenas par tērpiem un arēnām. Jāpiezīmē, ka šī nebija pirmā reize, kad Capcom atļāvās būt bezkaunīgi. PC versija pat saturēja bīstamu draiveri, kas apdraudēja datora drošību. Lai nu kā, SF5 ieviesa lielas izmaiņas, kas kopumā tika uztvertas pozitīvi. Izpildīt sarežģītākas kustību kombinācijas kļuva vieglāk, jo vairs nebija jāievada komandas tik precīzi, turklāt cīņas tapa daudz agresīvākas un dinamiskākas.


Ja Arcade Edition iegādājaties fiziskā formātā, līdzi tiek doti kodi 1. un 2. sezonas DLC varoņu (kopā 12) atslēgšanai PSN veikalā. Žēl, ka atšķirībā no Resident Evil 7 Biohazard Gold Edition papildu saturs netiek iekļauts uz paša diska. Tas nozīmē, ka lietoti eksemplāri, visticamāk, būs vienā vērtībā ar pirmo SF5 versiju. Savukārt, pērkot Arcade Edition digitāli, saņemat to pašu Deluxe Edtition. Par laimi, visi lietotāji tiek pie Arcade Mode un citiem uzlabojumiem par velti, tāpēc labāk 2016. gada kopiju nemetiet ārā!


2. attēls

No jaunajiem tēliem Laura ir mans favorīts

Iznākot Arcade Edition, var droši apgalvot, ka beidzot tiekam pie tādas SF5, kādai tai vajadzēja būt jau pirms 2 gadiem. Kaut kur pazudušais Arcade Mode – kas līdz šim bija garantēta lieta katrā sevi cienošā fighting žanra pārstāvē – ir atpakaļ, turklāt piedāvājot sešus paveidus. Katrs no tiem ir par kādu no seriāla daļām, ļaujot izvēlēties un cīnīties pret tikai tiem tēliem, kas bija pieejami toreiz. Piemēram, paņemot pirmo Street Fighter, jūsu rīcībā ir vien 6 cīnītāji. Turpretī, piemēram, izvēloties nākamās daļas Arcade Mode, tēlu ir divreiz vairāk, un cīņu skaits ir palielināts, iekļaujot arī papildu līmeni, kurā jādauza no griestiem mestās vīna mucas (šoreiz – vienlaikus aizstāvoties no pretinieka uzbrukumiem).

Lai gan sadalīts 6 variantos, režīms nav tik detalizēts kā, piemēram, iepriekšējā SF redzētais. Pirmkārt, nav ievada un beigu filmiņas. Katra paveida finālā redzat vienu komiksu tipa ilustrāciju – acīmredzot, atsevišķā Story Mode dēļ sižeta elementi šeit tika vienkāršoti. Otrkārt, kad beidzot stājaties pret izvēlētā tēla galveno sāncensi, cīņas laikā viņi neapmainās vārdiem (kā to iepriekšējā SF, piemēram, darīja Vega un Chun-Li). Tagad šī parādība ir manāma tikai A Shadow Falls sadaļā. Treškārt, beigu cīņa nav pret nekādu īpaši spēcīgo varoni jeb bosu.

3. attēls

Viena no ilustrācijām Arcade Mode beigās

Arcade Mode salīdzinošais vienkāršums gan nav liels trūkums, jo citādi arī tiem, kas nekad nespēlē tiešsaistē, darāmā ir daudz. Neskaitot Story Mode, ir vēl visādi režīmi, kuros pārbaudīt savus spēkus, piemēram, izdzīvošanas variācija, kur jācīnās pret vairākiem tēliem, bet veselības stabiņš katra raunda sākumā neatjaunojas (ja vien to nelabojat, maksājot ar punktiem, kas samazina rezultātu). Ir arī īpaši grūti pārbaudījumi, kas izpaužas kā bosu mači. Salīdzinājumā ar, piemēram, jaunākajām Mortal Kombat daļām, SF5 gan piedāvā visai maz.

Runājot par apmācības iespējām, tās arī ir laika gaitā tikušas papildinātas. Pirmoreiz palaižot SF5, tiek paskaidroti spēles pamati, parādot arī, kā izpildīt šai daļai raksturīgos paņēmienus (V-Skill un V-Trigger). Tā kā ar to nepietiek, lai kļūtu par prasmīgu cīnītāju, ir papildu režīms, kur apgūt katra tēla paņēmienus un kombinācijas, kā arī klasiskais treniņš. Viss ir labi, ja nu vienīgi vēlētos palīdzību skaņas efektu formā (kā Tekken 7), kas signalizētu, kurā brīdī jāveic nākamā darbība. Mēdz būt grūti saprast, kāpēc neizdodas izpildīt kādu paņēmienu, kaut arī pogas spiežu īstās. Vēl gribētu redzēt iespēju pārslēgties uz nākamās vai iepriekšējās kustības pamācību, spiežot R3 vai L3.

4. attēls

SF5 ievieš pāris jaunus paņēmienus

Kad jūtaties gana satrenējušies, ir laiks izmēģināt tiešsaistes iespējas. Ir gan ranga, gan parastais mačs, kā arī turnīru iespēja. Izmantoju piedāvājumu uz 2 dienām izmēģināt PlayStation Plus abonementu, lai uzspēlētu internetā. Nebija problēmu atrast citus cilvēkus pat naktī. Cīnīties var gan pret PS4, gan Windows versijas lietotājiem. Bija gan ļoti gludi, gan saraustīti mači, bet vairāk pirmā veida. Gandrīz jebkurā režīmā var uzlikt, ka fonā tiek ar interneta starpniecību meklēti pretinieki, kamēr nodarbojaties ar ko citu.

Saistībā ar tiešsaistes cīņām mani mulsina nespēja norādīt, kāda līmeņa pretiniekiem vēlos stāties pretī. Parasti to var filtrēt. Attālums starp katru rangu ir pārāk liels. Tāpat netipiski šķiet, ka nav iespējams pirms mača sākuma izvēlēties tēlu – ir jānorāda savs favorīts un katru reizi jācīnās ar viņu (ja vien to nenomaināt galvenajā izvēlnē). Arī tad, ja spēlēšana pret citiem cilvēkiem jūs nesaista, vienalga ir jāizveido konts Capcom sistēmā CFN (par laimi, nekādas paroles) un jābūt pastāvīgi pieslēgtam. Pretējā gadījumā SF5 valūtu pelnīt nevar, bet rezultāti netiek skaitīti un saglabāti.

Kaut arī nekad neesmu bijis seriāla piekritējs, Arcade Edition rosināja vēlmi turpināt spēlēt un uzlabot prasmes. Visvairāk 2D "faiteros" man nepatīk, ka īpašo paņēmienu izpildei ir nepieciešams veikt ceturtdaļapļa kustības uz virziena taustiņiem – vieglāk liekas ievadīt sarežģītākas kombinācijas ar uzbrukuma pogām. Pēc pāris dienām gan ir labāk, bet slavenais Hadouken raksta autoram vēl aizvien izdodas varbūt katru otro reizi.

5. attēls

Fighting žanrs no spēlētāja prasa daudz, tomēr, ja jums interesē iepazīties ar vienu no populārākajām tā pārstāvēm, tad, manuprāt, Street Fighter V Arcade Edition ir labs sākuma punkts un izdevīgs piedāvājums (pieņemot, ka izmantosiet visus 28 tēlus).

Raksts sadarbībā ar:

Gamestar.ee Gamestar.ee


Žanrs: fighting

Platformas: Windows, PS4, Arcade

Izstrādātājs: Capcom, Dimps

Izdevējs: Capcom

Iznākšanas datums: 16.01.2018.

721 skatījumi 2 komenti kudos

Raksta autors

Atstāt komentāru GOEXANIMO CS:GO 5x5 #8
23.Janvāris 2018 14:53
GOEXANIMO

2 Komentāri

24.Janvāris 2018 09:24

Kā cīņas spēle šī nav manā gaumē Bet šī spēle mani vienmēr ir piesaistījusi ar grafisko noformējumu. Stāstu utt. Bet cīņas mani nekādi neuzrunā. Tas laikam tādēļ, ka esmu Tekken spēlētājs.

Be apskats labs! Paldies!

24.Janvāris 2018 10:58
genotsiid Redaktors

@Surītis Prieks, ka patika. Arī domāju, ka nav manā gaumē, līdz uzspēlēju un sapratu pretējo. Kopumā tā pati SF vien ir, bet nedaudz vieglāka un izskatīgāka.

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!