Uzlauzta PS4 OS versija 4.55

Holy Grail haks ļauj darīt nerātnas lietas

1.Marts 2018 15:43
genotsiid

Ilgu laiku PlayStation 4 programmatūras versija 1.76, kas iznāca ļoti, ļoti sen, bija vienīgā, ar kuru hakeri varēja uz Sony iekārtas palaist nesankcionētu kodu. Par laimi, pagājušā gada beigās iespēja parādījās arī tiem lietotājiem, kuriem mājās nav aizvēsturiskas pirmās paaudzes konsoles. Arī Slim un Pro īpašnieki varēja izmantot ierīces pilno potenciālu, pieņemot, ka OS nebija jaunāka par 4.05.

Diemžēl arī tā ir veca sistēmas versija, un iekārtu ar tādu firmware atrast ir grūti, tomēr ir patīkami jaunumi: tagad ir uzlauzta arī 4.55, kas dienasgaismu ieraudzīja pagājušā gada aprīlī. Tas nozīmē, ka, ja paveicas, veikalu plauktos vēl var atrast kādu eksemplāru, kas būs saderīgs ar t. s. Holy Grail PS4HEN (PS4 Homebrew Enabler) payload!

Ja runājam par jebkuras modernas konsoles hakiem, tad tos var iedalīt divos veidos – usermode un kernel. Pirmie ļauj palaist neoficiālu kodu ar parasta lietotāja privilēģijām (proti, neko nopietnu), taču otrie – sistēmas kodola līmenī, apejot aizsardzību. Aizvakar tika izlaists usermode haks, kas darbojas arī uz jaunākās stabilās PS4 programmatūras versijas (5.05), taču tikai 4.55 ir svaigākā, kurai ir pieejama kernel ievainojamība.

Šeit redzams, kā kāds lietotājs palaiž vienkāršu paštaisītu programmu, neoficiālu PlayStation 2 spēli un Grand Theft Auto V (iespējams, pirātisko versiju):

Kā droši vien noprotat, Holy Grail ļauj piekļūt konsolē iebūvētajam PS2 emulatoram. Diemžēl Sony funkciju izmanto minimāli, izlaižot vien niecīgu skaitu t. s. PS2 Classics. Iespējams, pagaidām tas vēl nav pieejams, taču 4.05 versijā konsoli var izmantot arī kā Steam Machine ierīci, proti, darbināt Linux. Protams, nevar aizmirst arī daudzu nīsto un visās pasaules nelaimēs vainoto pirātismu. Jā, iespējams palaist arī nelegāli iegūtus komerciālus produktus, tas ir, pilnās spēles!

Kā tikt pie uzlaužamas "kastes"?

Ja kādam jau tek siekalas, dzirdot par tumšās puses sniegtajiem labumiem, ziniet, ka pie uzlaužamas konsoles var tikt jau šodien! Drošākais veids, kā pārliecināties, ka iekārtai no rūpnīcas būs uzlikta sistēmas versija 4.55 vai vecāka, ir iegādāties oficiālos komplektus, kuros līdzi tiek dota spēle – jo vecāka, jo drošāk. Ja var ticēt internetā atrastajai informācijai, zelta krāsas un Gran Turismo Sport Slim modeļi derēs. Ņemot vērā to ierobežotās tirāžas statusu, cena ir augstāka nekā parasti. Runājot par Pro, meklējiet CUH-7016B eksemplāru, kam sērijas numura pēdējais skaitlis ir zemāks par 7393654!

Avots: Wololo

P. S. Šis nav Sony finansēts raksts, ar ko mudināt lasītājus iegādāties vēl vienu konsoli (kaut arī gribētos, lai tā ir).

954 skatījumi 2 komenti kudos

Raksta autors

Atstāt komentāru Civilization VI un tās DLC Rise and Fall apskats
8.Marts 2018 17:42
goodman2576

2 Komentāri

6.Marts 2018 12:42
NecroBob Redaktors

Par laimi, pagājušā gada beigās iespēja parādījās arī tiem lietotājiem, kuriem mājās nav aizvēsturiskas pirmās paaudzes konsoles. Arī Slim un Pro īpašnieki varēja izmantot ierīces pilno potenciālu, pieņemot, ka OS nebija jaunāka par 4.05.

PAR LAIMI ???? Ko labu Tu saredzi šajā visā?

6.Marts 2018 15:16
genotsiid Redaktors

@NecroBob Priekšā uzrakstīts: "izmantot ierīces pilno potenciālu". OK, tagad var teikt, ka PS4 hakošana ļoti ierobežo lietotāju – nevar piekļūt PSN, nav iespējams laist pašas jaunākās spēles, bet domāju, ka arī tās lietas ir tikai laika jautājums. Piemēram, 3DS un Vita īpašnieki no hakiem tikai iegūst. Uz otrās varu gan trofejas sinhronizēt, gan piekļūt PS Store, ja ļoti vēlos, kaut arī man ir veca FW versija.

Liels ieguvums PS4 gadījumā ir, piemēram, iespēja beidzot uzspēlēt P.T., nemaksājot ārprātīgas summas par vecām Fat konsolēm, uz kurām lietotāji to paspēja uzinstalēt, kamēr tas vēl bija izdarāms. Apejot Sony serverus, var izglābt lietas, kas ir nolemtas digitālajai nāvei. (Starp citu, no ārējā USB cietņa pakas instalējas daudz, daudz ātrāk nekā no PSN.)

Rakstā jau minēju par PS2 emulāciju. Kad būs laiks, pats notestēšu to ar Burnout Revenge. It kā darbojoties labi. Iespēja uz mūsdienīga ekrāna labā kvalitātē spēlēt klasiku, manuprāt, arī ir ko vērta.

Neaizmirsīsim arī homebrew potenciālu, kas man no Nintendo DS laikiem ir ļoti tuvs sirdij. Pagaidām entuziastu radīto programmu piedāvājums ir mazs, bet noteikti nākotnē tas augs.

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!