Switch pirmais gads

Atskats uz negaidīti veiksmīgiem 12 mēnešiem

3.Marts 2018 21:52
genotsiid

Pirms gada šajā datumā, 3. martā, veikalu plauktos parādījās japāņu uzņēmuma Nintendo jaunākā konsole ar nosaukumu Switch. Tas ir, katrā sevi cienošā Rīgas spēļu bodē bija pa pāris gabaliem abu krāsu modeļa. Ja iepriekšpasūtījāt ierīci un to saņēmāt par tagadējiem € 349,99 pirmajā iznākšanas nedēļā, bijāt viens no retajiem, jo mēs pārējie atstājām krietni lielākas summas, cīnoties par noliktavu atlikumiem. Laikam neviens negaidīja tik lielu pieprasījumu.

Pirkums tobrīd nebija sevišķi prātīgs, ņemot vērā niecīgo jaunajai platformai pieejamo spēļu skaitu. Protams, bija "Zelda" un Fast RMX, kam vajadzētu apmierināt daudzu gaumes, bet tās jau varēja baudīt uz Nintendo iepriekšējās konsoles. Tas pats ar neatkarīgo izstrādātāju produktiem. Zinot, cik nožēlojami bija Wii U pārdošanas rādītāji, nav brīnums, ka pirmajos mēnešos patērētāji un – it īpaši – lielie 3. puses izdevēji uz portatīvo ierīci raudzījās ļoti piesardzīgi, tomēr 2017. gada turpmākajos mēnešos japāņu korporācijai izdevās sevi pierādīt.

Manuprāt, ļoti labi strādāja Nintendo izretinātais grafiks, reizi mēnesī izdodot vai reklamējot vienu lielu spēli. Piemēram:

  • aprīlis daudzus iepazīstināja ar Wii U hita Mario Kart 8 uzlaboto versiju;
  • maijs sniedza pilnvērtīgu portatīvo Minecraft;
  • jūnijs – oriģinālo kaušanos Arms, kas ieguva savu sekotāju pulciņu;
  • jūlijs nesa kārtējo uzlaboto Wii U sensāciju Splatoon 2 veidolā;
  • augusts dāvāja pārsteidzoši labo Mario + Rabbids Kingdom Battle;
  • septembris bija pieticīgāks, sniedzot Pokkén Tournament DX;
  • oktobris tikmēr piepildīja Nintendo kontus ar jaunu Mario daļu.

Novembris iezīmēja pagrieziena punktu Switch īsajā vēsturē, vienā mēnesī sniedzot vairākas lielas 3. puses izdevēju spēles, turklāt pirmās ar PEGI 18 reitingu – DOOM, Telltale Batman, L.A. Noire, Skyrim. Jā, tās jau sen varējām baudīt uz krietni jaudīgākas aparatūras, taču sistēmas mazais izmērs ļauj piedot faktu, ka, piemēram, Rocket League neizskatās tik labi, jo to taču iespējams paņemt līdzi jebkur!

Diemžēl pastiprinātā izdevēju interese nozīmēja arī dažādu maza riska un niecīgas piepūles projektu izlaišanu, ar ko ātri nopelnīt uz konsoles negaidīto panākumu rēķina. Šeit, piemēram, Capcom izcēlās ar Resident Evil Revelations kolekciju un Tequila Works – ar RiME (kas gan ar jaunāko atjauninājumu darbojas daudz gludāk). Nevarētu tomēr teikt, ka tas ir slikti, jo patērētājiem tiek piedāvāta lielāka izvēle.

Ja novembrī nebija īsti skaidrs, kas tad ir tā ievērojamākā Switch spēle, jo iznāca vairākas dažādām gaumēm, tad decembrī tā noteikti bija simtstundīgā Xenoblade Chronicles 2 no pašas Nintendo. Savukārt janvāris pārtrauca korporācijas līdz šim ieturēto viena liela hita mēnesī tradīciju, vien februārī pie tās atgriežoties ar abu Bayonetta daļu pārizdošanu. Lai nu kā, uzņēmums varēja lielīties ar ļoti nesliktiem pirmajiem 11 mēnešiem tirgū: šajā laikā tika pārdotas gandrīz 15 miljoni hibrīdkonsoles. Ja tas nav veiksmes stāsts, tad nezinu, kas ir.

Pēc lapas Nintendo Life datiem, pirmajā gadā ir iznākušas veselas 404 dažādas Switch spēles, kas ir par vismaz 100 vairāk nekā Nintendo 64 – iepriekšējās mājas konsoles, kas kā datu nesēju lietoja kārtridžus – mūža laikā. Panākumi ir devuši tādu pārliecību, ka Bergsala AB, Baltijas un Ziemeļvalstu Nintendo pārstāvis, diviem Latvijas YouTube kanāliem ir uzdāvinājis pa sistēmai kopā ar trīs spēlēm:

(Interesanti, vai pēc šāda video noskatīšanās firma nenožēlos savu lēmumu?)

Ko varam gaidīt nākotnē? Kas to lai zina, Nintendo prot pārsteigt! Šomēnes veikalu plauktos parādīsies jauna Kirby daļa, kas pēc demo versijas izmēģināšanas nešķiet spīdoša, un nedaudz vēlāk atkārtoti tiks izdota Donkey Kong Country Returns: Tropical Freeze, ko jau redzējām uz Wii U. Kaut kur aiz kalniem ir Bayonetta 3, Metroid Prime 4 un Shin Megami Tensei V, kam ir jābūt teicamām. Iespējams, ko negaidītu redzēsim tad, kad beidzot tiks sākts iekasēt naudu par Switch tiešsaistes saspēles iespēju.

Vienalga, vai ar "portiem" vai oriģināliem darbiem, labi esmu pavadījis laiku, lietojot hibrīdkonsoli, tā ka ar cerību gaidu nākotni. Priecīgu dzimšanas dienu, Switch!

688 skatījumi 5 komenti kudos

Raksta autors

3 komentāri Marta skaļākās spēles
2.Marts 2018 10:18
genotsiid

5 Komentāri

3.Marts 2018 22:17
KristapsSuliņš キリスト

Tagad visi Latvijas ''Gaming'' Y-tuberi saņem Switch. Nezinu vai gan kāds par tādu summu viņu Latvijā pirks. Ap 300EUR varētu būt. Vai pat vairāk. @genotsiid zin cik maksā! Un runājot par Nintendo lēmumu. Prasiet Switch atpakaļ. 13-16 gadīgajiem tak nav tādas naudas lai iegādātos šo brīnumu! Varbūt 10 pārdos dēļ šiem ''Geimeriem''[s-fire]

4.Marts 2018 15:22

Bildē ir visas 92, pirmā gada laikā izdotās, Switch spēļu fiziskās versijas, kuras kāds trakais cilvēks ir iegādājies savai kolekcijai

6.Marts 2018 06:31

@SuicideChrist Latvijā tradicionāli lielākais bars lieto datorus. Vēl laikos, kad aktuāli bija PS2 un Xbox, Gamecube spēles galvenokārt neaiztiktas stāvēja veikalu plauktos. Diez vai pāris jefiņi internetā jebkad būtu spējīgi sagraut šo Latvijas patērētāju nostāju. Tā tas bija ar DS, Wii, Wii U. Ir pāris cilvēki, kuri tiešām pērk un lieto Nintendo konsoles, bet tie ir turīgu vecāku bērni un aptuveni 10 vecāki ļautiņi, kā teici, visā Latvijā.

6.Marts 2018 09:03
genotsiid Redaktors

@fenfen @SuicideChrist Nezinu par Latviju, bet Igaunijā mēdz būt mēneši, kad Euronics notirgo vairāk Switch nekā PS4 konsoles (!). Domāju, ka šeit situācija nav daudz citādāka. Iznākšanas mēnesī bija ļoti grūti tikt pie aparāta par saprātīgu cenu, jo cilvēki pirka, pat neskatoties uz šķietamo spēļu trūkumu. Piemēram, Videogames veikalā nereti noteiktus Switch produktus ātri "izķer" (Zelda: Breath of the Wild u. c.).

Tas, ka Strike tikai 2 (un konsoles.lv kādiem 7) aktīviem lietotājiem ir konsole, nenozīmē, ka Latvijā nav tirgus. Tas viennozīmīgi ir. Bergsala AB lēmums uzdāvināt lielajiem jūtūberiem pa konsolei, manuprāt, tikai stiprinās pārdošanas apjomus. Nenovērtējiet patērētājus par zemu! Redzot, ar kādām automašīnām Rīgā cilvēki pārvietojas, Switch par € 350 nav nekas.

6.Marts 2018 17:38
KristapsSuliņš キリスト

@genotsiid Nu nezinu cik tie lielie Rīgas pilsētas žurkulēni tās konsoles nopirks, visi tagad taisīs Youtube gaming kanālus un prasīs bezmaksas Nintendo priekš apskata vajadzībām! Ja viņiem būtu kaut cik normāls tirgus Latvijā, tad viņi nesūtītu ''slavenajiem'' LV Y-tuberiem konsoles! Tas vien nozīmē ka Latvijā tirgus ir ļoti švaks! Bet jā, es nedzīvoju LV tādēļ neko daudz nezinu kas un kā un cik un cikos.

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!