Special Edition apskats: Bayonetta (Switch)

Pārāk daudz drazas

13.Marts 2018 10:17
genotsiid

Spēļu apskatu varat izlasīt šeit. Šoreiz palūkojos uz to īpašo izdevumu Switch konsolei.

Ko darīt, kad ļoti gribas kaut ko spēlēt, bet prece ir pieejama tikai vienā pilsētas veikalā, savukārt, tur ierodoties, uz vietas ir vien īpašā versija, kas maksā € 25 vairāk nekā parastā? Loģiskā atbilde būtu to nepirkt, tā vietā vēlamo produktu pasūtot no ārzemēm. Diemžēl reizēm veselais saprāts tiek izslēgts, to pārvarot kārei. Tā nu es iegādājos Bayonetta Special Edition, kas maksā € 79,99 (izdevās gan sarunāt 3% atlaidi).

Teorētiski spēļu īpašās versijas ir lieliska iespēja kāda seriāla kvēlajiem faniem tikt pie jaukām mantiņām, ko nolikt plauktā. Tajā pašā laikā ierobežotās tirāžas modeļi nozīmē lielākus peļņas procentus izdevējiem (un varbūt arī dīleriem), jo pāris simti pievienotu plastmasas, kartona un alumīnija gramu neko daudz nemaksā. Ļoti reti Limited variantiem izdodas saglabāt savu vērtību vai pat laika gaitā pieaugt tajā. Eiropas Bayonetta Special Edition (turpmāk – SE) diez vai būs viena no tām.

1. attēls

No kastes aizvāktie vecuma ierobežojumi labāk izrāda ilustrācijas

Redziet, spēles standarta izdevumā kastītē ir iekļauts kārtridžs, kurā ir seriāla 2. daļa, kamēr pirmā tiek dota kā eShop virtuālā veikala lejupielādes kods. Diemžēl SE saglabā šo pazīmi, kas ir ļoti nepatīkami, zinot, ka Japānas un Āzijas tirgum paredzētā Bayonetta Non-Stop Climax Edition iekļauj divus kārtridžus. Kaut arī ieteicamā pārdošanas cena ir vairāk vai mazāk vienāda ar mūsu platuma grādiem paredzēto, šobrīd eBay mazāk par € 169 prasīts netiek. Tātad Eiropas SE kastes saturs ir:

  • fasēta Bayonetta 2 spēles kaste;
  • t. s. steelbook;
  • 3 loksnes ar uzlīmēm;
  • 22 kāršu kava.

Spēles kaste ir īpaša ar to, ka tai virsū nav tipisko PEGI vecuma ierobežojuma uzrakstu un simbolu, tādējādi mazāk aizsedzot ilustrācijas. Informatīvo papīra loksni var apgriezt otrādi, izvēloties pirmās vai otrās Bayonetta vāku. Nav slikti, bet vairums lietotāju droši vien dzīvē izmantos tikai metāla kārbu, parasto kasti kaut kur noslēpjot.

2. attēls

Metāla kārba ir SE labākā daļa

Steelbook gan ir ļoti skaista. Izskatās, ka veidota no alumīnija, kas ir pucēts un pēc tam apdrukāts. Interesanti, ka raganas pozas ir sajauktas vietām. Iekšā ir plastmasas rāmis, kurā ir vieta vienam kārtridžam (japāņu versijā – diviem) un aiz kura ir redzama tā pati grafika, kas ir virsū SE kartona ietvaram. Uz sāna ir rakstīts Bayonetta. Manuprāt, alumīnija kaste ir SE labākā lieta, lai cik skumji tas arī neizklausītos.

Mazliet gribas raudāt, no melnā kartona ietvara izvelkot 3 pastkartes izmēra loksnes ar mazām uzlīmēm. Uz vienas ir pirmās Bayonetta tematika, uz citas – 2. daļas ilustrācijas, bet uz trešās lapas ir tēli matroška leļļu izskatā. Nekas vairāk.

Visbeidzot, SE iepakojuma pašā dziļākajā vietā ir kāršu kava (ražota Japānā). Attaisot tās kastīti, skatam paveras 22 kartona plāksnes, kas ir veidotas pēc Bayonetta 2 sastopamo Verse Cards līdzības. Pa vidu katrai ir spīdīgas, gandrīz hologrāfiskas plēves slānis ar savu rakstu, kas kāršu ilustrācijām liek izskatīties nedaudz augstvērtīgākām.

3. attēls

Mazas uzlīmes un kāršu spēlēm nederīgs komplekts

Runājot par šo konkrēto SE kā investīciju, proti, perspektīvu saglabāt vai palielināt savu vērtību, domāju, ka tā ir zema. Galvenais iemesls ir fiziskās versijas trūkums pirmajai spēlei. Ja pērkat izdevumu baudīšanai, nevis tikai neatpakota nolikšanai plauktā, tad noteikti izlietosiet iekļauto kodu, tādējādi vien noskaitot 30 eiro no vērtības. Pat tad, ja neesat pat pieskārušies pārējām ekstrām, ļoti šaubos, ka atgūsiet izdoto naudu, pēc gada SE pārdodot tālāk.

Personīgi Bayonetta SE kāršu un uzlīmju vietā dotu priekšroku kādai mazai statujai, ko nolikt plauktā. Ja vēlaties izmēģināt ļoti labo spēļu sēriju uz Switch, labāk izvēlieties standarta versiju! Lai gan arī tā par cenu € 54,99 nešķiet izdevīgs piedāvājums, ņemot vērā to, ka tas ir Wii U "ports".

569 skatījumi 2 komenti kudos

Raksta autors

Atstāt komentāru Apskats: Bayonetta 1 un 2
11.Marts 2018 19:37
genotsiid

2 Komentāri

13.Marts 2018 21:03
KristapsSuliņš キリスト

Būs uzlīmju giveaway?

13.Marts 2018 21:23
genotsiid Redaktors

@SuicideChrist Nē, kaut kas labāks! Tas gan Strike lietotājiem būs jānopelna.

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!