Apskats: Batman - The Enemy Within

Psihopātu vidū

11.Aprīlis 2018 13:50
genotsiid

Apskatītā versija: PlayStation 4

Reti kurš Telltale Games izstrādātais seriāls saņem otro sezonu, taču nav nekāds brīnums, ka tieši Batman: The Telltale Series ir viens no tiem – turpinājums godam nopelnīts. Kaut arī pirmā spēle stingri turas pie studijas pazīstamās formulas, tipiskās bezcerības vietā tiek radīts pozitīvāks iespaids, jo Betmens, galu galā, ir supervaronis, spējīgs pievarēt vissarežģītākās situācijas. Tā kā salīdzinoši nesen iznāca turpinājuma pēdējā sērija, ir laiks apskatīt Batman: The Enemy Within (turpmāk – BEW).

Ja vēl neesat izgājuši pirmo sezonu, ieteiktu to izdarīt un tikai pēc tam lasīt šo recenziju, jo tiek atklātas svarīgas pirmās daļas sižeta nianses. BEW ir tiešs turpinājums, tāpēc jebkurā gadījumā nebūtu prātīgi ar to sākt «Telltale Games» izveidoto seriālu. Ja vēlaties vispār saprast, vai otrā sezona nav vilšanās, aiztiniet lapu līdz raksta beigām un izlasiet kopsavilkuma rindkopu!

1. attēls

Kamēr Batman: The Telltale Series atļāvās neturēties pie DC pasaules kanonizētajiem notikumiem, tā vietā izklāstot Brūsa Veina (Bruce Wayne) jeb Betmena un viņa lielāko ienaidnieku stāstu citādāk, BEW turpina tādā pašā garā, padarot sižetu vēl interesantāku supervaroņa faniem. Pēc tam, kad sikspārņa kostīmā tērptais tēls ir apturējis vājprātīgo Lady Arkham, uzsācis veiksmīgu sadarbību ar Gotemas policiju un atklājis patiesību par savu tēvu, pilsētā uzrodas jauni draudi, vēl bīstamāki par iepriekš redzētajiem.

Psihopāts Ridlers (The Riddler) ir atgriezies un augstprātīgi izmanto savu intelektu, lai piespiestu upurus piedalīties sadistiskās mīklās. Tikmēr viņu apturēt cenšas t. s. Aģentūra (The Agency), kas ar morāli apšaubāmām metodēm pārņem policijas darbu un draud izjaukt Betmena attiecības ar Gordonu (Gordon). Lietas sarežģī arī tikko no trakonama izlaistais Džons Dou (John Doe), kuram BEW beidzot ir lemts «uzplaukt». Gotemas lielākais miljonārs atkal ir nokļuvis neapskaužamā situācijā un spiests pieņemt smagus lēmumus.

Ja vien spēles sākumā nepieslēdzaties Telltale serveriem, lai lejupielādētu savas pirmās sezonas izvēles, BEW pieņems par patiesību, piemēram, ka sulainis Alfrēds (Alfred) saglabāja redzi (taču tagad cieš no smagām psiholoģiskām problēmām) un ka Brūsa labajā ausī ir liels caurums. Šoreiz jau ļoti agri tiek izmantots tipiskais izstrādātāja emocionālā kāpinājuma līdzeklis, proti, traģēdija, un Betmens pēc katra smagā kritiena pieceļas arvien grūtāk un grūtāk, padarot otro sezonu par lielākoties visai nožēlojamu piedzīvojumu.

2. attēls

Spēles procesa ziņā BEW neko patiesi jaunu nepiedāvā, ja neskaita kaitinošus kreisās analogās sviras grozīšanas paziņojumus, neveiklu drona vadību un pāris nejēdzīgas mīklas, taču, par laimi, klupšanas akmeņi parādās tikai pirmajās divās sezonas sērijās. Vēlāk sižets uzņem apgriezienus, parādot ļoti ievainojamu Brūsu, kurš ir spiests atrasties plecu pie pleca ar Batman pasaules neparedzamākajiem psihopātiem un pieņemt lēmumus, kas ir slikti vai vēl sliktāki.

Atšķirībā no pirmās sezonas beidzot jūsu izvēles ir svarīgas, jo BEW pēdējā sērija norit pavisam citādi atkarībā no atbildēm noteiktās vietās. Lielākoties gan iznākums tiek izšķirts 4. epizodē. Diemžēl nav iespējams ne manuāli saglabāties, ne izlaist jau redzētas ainas, līdz ar to ir atkārtoti jāpabeidz viena no sērijām, tāpēc 10 iziešanai nepieciešamajām spēlēšanas stundām pierēķiniet klāt vēl aptuveni trīs, ja vēlaties redzēt otru stāsta variāciju!

Vai sižets jums šķitīs aizraujošs un patiks, objektīvi pateikt nevar, bet viennozīmīgi lielāks baudījums būs tad, ja nemēģināsiet BEW iziet vienā dienā, tā vietā katru vakaru pabeidzot pa sērijai. Iespējams, vairākkārt tiksiet pārsteigti ar lietām, kas notiek pavisam citādāk, nekā cerējāt. Piemēram, gaidīsiet «uzmetienu», bet tas tā arī nepienāks. Kāds varbūt vilsies, ka vairāki nozīmīgi 1. sezonas tēli neatgriežas, bet, vispārīgi skatoties, neko ļoti sliktu par stāstu nevar teikt.

3. attēls

Kopumā Batman: The Enemy Within ir turpinājums, kurā Brūss Veins nokrīt vēl zemāk, ļaundaru ir vairāk un viņi ir vēl trakāki. Sākumā ir pāris aizķeršanās, bet vēlāk viss rit gludi. Izvēlēm 2. sezonas beigu pusē ir jūtama nozīme, pavisam atšķirīgi pasniedzot pēdējo sēriju atkarībā no tām. Ja jums patika Batman: The Telltale Series, tad turpinājumu viennozīmīgi ir vērts spēlēt.


Žanrs: graphic adventure

Platformas: Android, iOS, macOS, PS4, Xbox One, Windows

Izstrādātājs: Telltale Games

Izdevējs: Telltale Games

Sēriju iznākšanas datums: 08.08.2017.–27.03.2018.

602 skatījumi 3 komenti kudos

Raksta autors

2 komentāri Spoilerkāsts: Far Cry 5
2.Aprīlis 2018 10:00
Bezcerīgais

3 Komentāri

11.Aprīlis 2018 17:03

Telltale Games spēles man visai labi iet pie sirds. Patīk vizuālais noformējums un pasniegtais stāsts. Šo noteikti uzspēlēšu.

Šai spēlei noteikti būs arī 3 sezona!

Paldies par apskatu!

11.Aprīlis 2018 18:26

Noteikti daudzi nepiekritīs, bet tieši The Enemy Within ir vislabākā Telltale spēle līdz šim kā sižetiski, tā arī tehniski. Godīgi sakot, kompānijā jau biju zaudējis cerības, un situāciju neuzlaboja Betmena pirmā sezona, kas, lai arī uz beigām ieskrējās, tomēr tehniski bija visai vāja, izmantojot vienus un tos trešā plāna pašus tēlus vairākkārt, nespējot saglabāt konkrētu kadru skaitu un vispār neizceļoties ar labu vizuālo noformējumu. Šī daļa tomēr atjauno ticību tam, ka Telltale vēl ir iekšās, tā ir labāka visās jomās, sākot ar vizuālo reprezentāciju, kadru skaitu, stāstu. Lai arī cik man nepatiktu QTE, šajā spēlē cīņas ainas izskatījās nu ļoti labi, un QTE lika sajusties kā uz nažiem. Un QTE varēja izpildīt ar abām analogajām svirām.

Ieraksts tika labots, 11.Aprīlis 2018 18:30
15.Aprīlis 2018 16:11

Paldies par apskatu! Ļoti ceru, ka būs trešā sezona. Potenciāls šeit ir milzīgs, tāpēc cerēsim ka Telltale neatstās Betmenu novārtā pēc nieka divām sezonām.

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!