Life is Strange: Before the Storm apskats

18.Aprīlis 2018 06:13
fenfen

Šī ir trešā reize, kad strike.lv ietvaros pieskaros Life is Strange franšīzei – pirmā reize bija, kad apskatīju “pirmo sezonu” Life is Strange, bet otrā – kad apskatīju pirmo sēriju Life is Strange prīkvelam Before the Storm.

Tagad ir laiks pieskarties Before the Storm kā kopumam, kā tas bija jādara jau sākotnēji, bet fiziski tolaik vēl nebija iespējams.

Manuprāt, šādas veida spēles apskatīt ir ārkārtīgi grūti, jo, ja apskatam ir dota viena sērija no potenciāli vairākām, man kā apskata veicējam ir jāmēģina paredzēt, ko spēles izstrādātājs ir centies panākt, vērtējot ne vairāk kā pirmos 25% no produkta.

Attēla apraksts

Visu cieņu izstrādātājiem, kas galu galā spēj radīt ko sakarīgu, taču nekad neesmu bijis šāda formāta atbalstītājs. Gluži vienkārši labāk ir sagaidīt pēdējo epizodiskās spēles sēriju un izbaudīt to pilnībā, kā to izstrādātājs arī bija iecerējis.

Es domāju, ka lielākā daļa, tostarp arī es, dara tieši šādi, jo ap to laiku, kad iznāk pēdējā epizode, mums dota tiek ne tikai pilnīga pieredze, bet pati spēle jau ir nocenota.

Vai šādā gadījumā izstrādātājs necieš? Nezinu, neesmu pētījis fiskālos rādītājus, bet nepacietība ne velti tiek uzskatīta par netikumu, līdz ar ko secinājums lasītājam būs jāizdara pašam.

Kā jau minēju, Life is Strange: Before the Storm ir prīkvels vienai no atzītākajām Rietumu vizuālajām novelēm 2015.gadā. Ir trīs lielas atšķirības, kuras var atrast uzreiz, Before the Storm salīdzinot ar tās priekšgājēju Life is Strange, proti, jauns grafiskais dzinis – Unity –, jauns izstrādājs – Deck Nine – un jauns galvenais tēls – Kloja Praisa – pirmās spēles galvenās varones – Maksas Kaulfeldas – draudzene.

Spēles darbība risinās turpat – Arkādija līcī, Oregonā, Amerikas Savienotajās Valstīs – trīs gadus pirms Life is Strange atainotajiem Maksas piedzīvojumiem.

Maksa ar savu ģimeni no Arkādija līča ir pārvākusies uz Sietlu, Kloju atstājot vienu, līdz ar ko, apzinoties fizisko un emocionālo distanci starp abām, Kloja no teicamnieces lēnām kļūst par vienaldzīgu un mazliet klasisku sešpadsmit gadus vecu meiteni, kas šķietami dara visu, lai ieriebtu savai mātei, kas pēc Klojas tēva nāves lēnām cenšas savākt savu dzīvi atpakaļ vienkopus.

Attēla apraksts

Kloja ir vienpate, bez īstiem draugiem, ik pa laikam smēķē zālīti un nodarbojas ar tipiskām tīņu lietām. Viņa nav īpaša, nav gudra, nav apveltīta ar maģiskām spējām, kas tieši izpaužas spēles procesā, proti, viņa nevar pavērst atpakaļ laiku, ka to pirmajā spēlē spēj Maksa, līdz ar ko viņa paļaujas tikai un vienīgi uz savām dabas dotajām spējām brūķēt muti, kas viņai ļauj atrisināt dažādas dzīves situācijas.

Visādi citādi Life is Strange: Before the Storm ir vienkāršs stāsts par vienkāršu meiteni ne tik vienkāršās situācijās. Ja lasītājs ir spēlējis Life is Strange, tad Before the Storm norise apgaismos ar to, kā Kloja kļūst, kas viņa ir, kad spēlētājs viņu satiek kā Maksa Life is Strange.

Tas ir stāsts par meliem, kā tie var ietekmēt dzīves ne tikai melotājam, bet arī jebkuram citam, arī par to, cik viegli ir melot un cik grūti pateikt taisnību, baidoties no mīlēto cilvēku attieksmes.

Atšķirībā no Maksas Klojai ir ļoti daudz personības, jo tā tika nodibināta Life is Strange, līdz ar ko neloģiski būtu viņu Before the Strange padarīt par baltu audeklu, kāda Maksa ir Life is Strange, un izstrādātāji to arī nedara. Būtībā Before the Storm jau ir noteikta gaita bez īstām nozīmīgām izvēlēm. Protams, spēlētājs var sīkos veidos ietekmēt Kloju un apkārtējos, bet viss galu galā notiek, kā tam jānotiek. Klojas raksturs bieži vien nospēlē lielāku nozīmi kā spēlētāja izvēles, līdz ar ko vismaz man neradās iespaids, ka manām izvēlēm būtu bijusi liela nozīme.

Attēla apraksts

Bet tas nav nekas slikts, jo Before the Storm nav franšīzes galvenā spēle, tas ir stāsts par notikumiem pirms Life is Strange, konteksts, kas tiem, kas pirmo spēli vēl tikai spēlēs, radīs lielāku skaidrību par notiekošo, un tādiem kā man, kuri to spēlē pretēji hronoloģiskajai secībai, apmierina savu ziņkārību.

Kloja ir mans mīļākais varonis 2015.gada spēlē, līdz ar ko ar prieku devos viņas izcelsmes stāstā un atrodu maz, ko tajā kritizēt, jo šim stāstam ir bezgala daudz šarma. Tas ļauj man atcerēties to, kāds es pats biju viņas vecumā, un viņas pārdzīvojumi liekas ļoti tuvi arī man. Viņas sirdēsti par tēva nāvi, Maksas vienaldzību ir atspoguļoti ļoti labi un ticami, iztiekot bez daudzām sierainām ainām.

Kritizēt varētu izpildījumu, kas pirmajā pusotrā sērijā ir ļoti lēns un varbūt samocīts, bet uz beigām ieskrienas un kļūst pat visai spraigs, līdz ar ko vērojama zināma kvalitātes nevienmērība. Kritizēt varētu arī dziņa maiņu, jo varētu teikt, ka vizuālais izpildījums ir pat mazliet krities, lai gan nekādas dižas izmaiņas ne varoņu, ne arī līmeņu dizainā nav vērojamas.

To varētu skaidrot ar izstrādātāja maiņu un to, ka jaunajam izstrādātājam varbūt vieglāk bija strādāt tieši ar šo dzini. Varbūt iemesls nemaz nav tik svarīgs.

Žēl, ka netika vairāk attīstīti daži otrā plāna varoņi, līdz ar ko dažviet viņu pēkšņās attieksmju maiņas varētu likties mazliet dīvainas, bet citi varoņi, piemēram, Viktorija Čeisa, kas ir sērijas galvenā kuce, Before the Storm pašā spēles norisē ir pat visai piezemēti. Tāpat Before the Storm tā arī īsti neuzbur to īpašo mazpilsētas ainiņu, ko biju iemīlējis pirmajā spēlē.

Attēla apraksts

Jebkurā ziņā Life is Strange: Before the Storm ir piemīlīgs ieskats Klojas dzīvē un ļauj mazliet pagremdēties nostaļģijā par pirmo spēli. Tā nav slikta spēle, pat visai baudāma, bet jaunpienācējiem varētu būt grūti saskatīt to pašu, ko saskata asinskārie fani.

Es ceru, ka Dontnod, pirmās spēles izstrādātājam, azotē ir visai nogatavojoties Life is Strange sērijas īstenais turpinājums, bet, ja nav, tad arī Before the Storm ir visai cerīgs iestarpinājums šajā pauzē.

841 skatījumi 4 komenti kudos

Raksta autors

6 komentāri Bezcerīgais podkāsts Nr. 8
15.Aprīlis 2018 22:24
Bezcerīgais

4 Komentāri

18.Aprīlis 2018 07:39
genotsiid Redaktors

Protams, ka ieliki vishomoseksuālāko iespējamo titulbildi rakstam. Ieteiktu attēlus lādēt Strike.lv serverī un varbūt ne 4K izšķirtspējā. Paldies par apskatu!

18.Aprīlis 2018 09:06

@genotsiid bija vēl homoseksuālākas ainas..

18.Aprīlis 2018 09:07
genotsiid Redaktors

@fenfen OK... Pārliecināji sākt spēlēt Before the Storm.

Ieraksts tika labots, 18.Aprīlis 2018 09:08
18.Aprīlis 2018 10:06

Must buy due to lesbian content

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!