Apskats: Yakuza 6 - The Song of Life

Liels solis uz priekšu, mazs – atpakaļ

30.Aprīlis 2018 14:48
genotsiid

Spēlēta uz vecās standarta PS4 konsoles.

Pirmā reize, kad galvenokārt Sony sistēmām izdotais seriāls Yakuza piedzīvoja lielas izmaiņas, bija ar 3. daļas iznākšanu, kad pāreja uz jaudīgāku konsoli nozīmēja brīvi regulējamu kameru un jaunas iespējas. Diemžēl PS4 parādīšanās veikalu plauktos nedeva līdzīgus ieguvumus, pagājušā gada Yakuza 0 turoties pie PS3 ēras kodola. Līdz ar Yakuza 6: The Song of Life (turpmāk – Y6) atnākšanu beidzot arī tie, kas neprot japāņu valodu, var piedzīvot nākamo evolucionāro soli seriāla vēsturē.

Tā kā 6. numurētā daļa ir "no nulles" izstrādāta jaunākajai PlayStation konsolei, veidotāji ir pārgājuši uz krietni modernāku spēles dzinēju, kas prot daudz efektīvāk pakāpeniski ielādēt datus un vairāk nekā primitīvi aprēķināt priekšmetu fizisko mijiedarbību. Piemēram, ienākšanai veikalā vai ielu kautiņa uzsākšanai vairs nav nepieciešama neliela ielāde – pārejas tagad ir ļoti plūstošas. Ja pēc aktīvas dūru vicināšanas vēlaties atjaunot enerģiju, apēdot avokado burgeri, kasieris jūs palūgs doties projām pēc tam, kad ar mestu huligānu vai velosipēdu būsiet izsituši ēdnīcas stikla logu.

Seriāla cienītājiem tik pazīstamais Kamuročo sarkano lukturu rajons tagad izskatās dzīvāks nekā jebkad agrāk, vēl vairāk uzsverot lielpilsētas steigu un pārbāztību. Turklāt, laužoties cauri cilvēku pūļiem, noteikti apgāzīsiet neskaitāmus motorollerus un izkārtnes. Tas nozīmē, ka ar pilsētā izvietotajām lietām tagad var ticami sadurties arī ārpus kautiņiem. Tikmēr, šķērsojot ielu, ir ieteicams paskatīties pa labi un tad pa kreisi, jo līdzīgi kā 5. daļā pa dažām ielām tagad brauc automašīnas.

1. attēls

Kamuročo izskatās dzīvāka nekā jebkad agrāk

Pretstats Tokijas burzmai ir Y6 iepazīstinātā Onomiči mazpilsēta, kuras vienā pusē ir kalni, otrā – okeāns. Lai gan ar viedtālruņiem apsēstajai jaunatnei tur nav, ko darīt, tā ir viena no vietām Hirosimā, kam ir spēcīgas tradīcijas un čakli pamatiedzīvotāji. Nav brīnums, ka uz turieni mieru meklēt dodas popzvaigznes karjeru īslaicīgi izmēģinājusī Haruka Sawamura. Viņas pazušana galveno varoni šoreiz atkal dzen piekaut simtiem Japānas organizētās noziedzības pārstāvju.

Atšķirībā no Yakuza 4 un 5 ekstavagances spēlējams ir tikai viens tēls, līdz ar to sižets ir daudz koncentrētāks, jo nav jāiejūtas vairāku cilvēku ādā, pēc tam mēģinot pa gabaliem salikt kopā stāsta fragmentus. Īpaši neaizraujoties ar blakusnodarbēm, Y6 iziesiet ātrāk nekā 20 stundu laikā. Izstrādātājiem tik un tā ir izdevies radīt ne mazāk aizraujošu un emocionāli ietekmējošu sižetu kā iepriekš, turklāt piešķirot tam spēcīgu naratīvu un iepazīstinot vairāk jaunu varoņu, nekā izmantojot vecos.

Pēc trīs gadiem cietumā Kazuma Kiryu atgriežas viņa un Harukas vadītajā bāreņu patversmē Okinavā. Vīrieša audzinātās meitenes pazušana piespiež bijušo jakuzas locekli doties uz Kamuročo, kas tajā brīdī cieš no kara starp Tojo klanu un ķīniešu mafiju. Tur uzzinājis, ka jaunietei ir piedzimis dēls, bet viņa pati pēc mistiskas autoavārijas ir komā, Kiryu ņem mazo Haruto rokās un dodas uz Hirosimu noskaidrot, kurš ir tēvs un kuram jāuzņemas atbildība par notikušo. Protams, apstākļi izrādās daudz sarežģītāki, nekā gaidīts.

2. attēls

Neatņemama Yakuza spēļu sastāvdaļa ir blakusnodarbes. Divas no lielākajām Y6 ir Clan Creator un beisbols. Pirmā ir kaut kas līdzīgs RTS žanra spēlēm. Jūsu uzdevums ir cīņā ar skatu no augšas rekrutēt kājniekus un līderus, lai pieveiktu pretinieku spēkus. Ik pa laikam iespējams arī izmantot varoņu īpašās prasmes. Sadursmēs iegūtā pieredze paaugstina viņu līmeni un atslēdz jaunus uzdevumus, kas no grūtiem pārtop teju neiespējamos. To pašu varētu teikt par beisbolu, kura režīmā šoreiz ir ne vien jāatsit bumbas, bet arī jāpārvalda komanda. Protams, abām nodarbēm ir savs īsais stāsts.

Diemžēl Clan Creator var ātri apnikt, kad neskaitāmas reizes atkārtojat tos pašus konfliktus. Tikmēr beisbola lielākais mīnuss ir pārspīlēti grūts pirmais mačs. Lai celtu komandas biedru līmeni, ir vai nu daudzkārt jāspēlē, vai arī jānopelna taloni, ko iegūst uzvarot. Gandrīz lieki piebilst, bet sākumā jums nekā nav. Ik pa laikam tiekat pie iespējas atsist bumbu, bet bieži pat ar vairākiem meistarīgiem Home Run nepietiek, lai garantētu pārsvaru mača beigās.

Daudz jautrāk gan ir iesaistīties dažādās amizantās situācijās, kas paveras, izpētot abas pilsētas. Liels Y6 pluss ir teksta kastu aizvākšana – tagad visas, patiešām visas, sarunas ir ierunātas. Ja esat mēģinājuši iepriekšējās Yakuza daļas, jau zināt, ko sagaidīt. Šķiet, atmiņā paliekošākais blakusuzdevums šoreiz varētu būt kādas sievietes izglābšana no reliģiska kulta, tajā iefiltrējoties, vai astoņkāja nomedīšana, kas nepieciešama, lai kādu profesionālu beisbolistu pierunātu pievienoties Kiryu komandai.

3. attēls

Parocīgi, ka veselības stabiņi tagad tiek parādīti virs cīnītāju galvām

Ievērojami uzlabotas ir arī Club SEGA spēļu automātu zāles. Tagad baudīšanai tiek piedāvāta ne tikai 8 bitu klasika (piemēram, Outrun), bet pat tādi vēl aizvien aktuāli grāvēji kā Puyo Puyo un Virtua Fighter 5: Final Showdown. Jā, iespējams spēlēt pilnvērtīgu 3D kaušanās spēli, turklāt 60 kadros sekundē! Ja vēlaties ko relaksētāku, kāpēc gan nepamētāt šautriņas ar kādu no Club Shine meitenēm? Vai varbūt videočatā pārliecināt dāmas atkailināties?

Nu vairs nav iespējams zvejot upes krastā – tā vietā ir zemūdens minispēle, kurā jāšauj ar harpūnām. Patīkami, ka tagad nav vajadzīga ēsma. Daudziem gan varētu nepatikt tēmēšana ar kreiso analogo sviru. Vispār ir visādi sīki, bet patīkami uzlabojumi (piemēram, karaoke režīmā), kas padara Y6 daudz mūsdienīgāku par iepriekšējām daļām. Viens piemērs būtu mazāk uzmācīgās pamācības. Pats galvenais jaunums tomēr ir viedtālrunis un tā sniegtās iespējas.

Viena no sadaļām tā izvēlnē ir uzlabojumi. Līmeņu un kopējā EXP vietā tagad ir 5 dažādi pieredzes punktu veidi, kamēr prasmes iespējams iegādāties brīvā secībā, ļaujot visai agri pielāgot Kiryu savai gaumei. Lai gan žēl, ka pazuduši Yakuza 0 iepazīstinātie maināmie cīņu stili, varoņa standarta maniere ir vairāk nekā laba. Piedevām vairs nav ik pēc desmit sekundēm jāskatās brutālie neizlaižamie piebeigšanas paņēmieni (t. s. Heat Actions).

4. attēls

Varētu teikt, ka Y6 ir sasodīti laba, taču tikai tad, ja mēs nebūtu pazīstami ar seriāla iepriekšējām daļām. Lai arī spēle ir izskatīgāka un modernāka nekā jebkad agrāk, zaudējusi lieko svaru, izstrādātāji diemžēl ir pazudinājuši visādas nianses, kas padara priekšgājējas tik lieliskas. Piemēram, piekaujot kāda bariņa stiprāko pretinieku, viņa padotie mēdz aiz bailēm nokrist zemē vai izsaukt papildspēkus. Tāpat, pirms izvēlaties iesaistīties kādā sarunā, nelielā teksta kaste dod mājienus, par ko tā būs. Nekā tāda vairs nav. Piedevām tagad blakusuzdevumi neparādās kartē, kamēr vēl nav atklāti, tāpēc to atrašana var būt problemātiska.

Kamuročo rajons Y6 piedāvā vairākās ēkās izmantot kāpņu telpu, lai nokļūtu dažādās iestādēs vai uzkāptu uz jumta. Diemžēl daudzviet vēl aizvien ir t. s. neredzamās sienas, piemēram, pie pazemes tirdzniecības centra ieejām. Pilsēta ir modernizēta, bet izpētei pieejama mazāka platība nekā iepriekš, jo ir vietas, kas tagad ir slēgtas. Par laimi, vismaz ir ļoti interesanti izpētīt Onomiči, lai gan gribētos arī kādu lielāku pilsētu.

Ja runājam par Y6 grafisko pusi, tā nesacenšas ar PS4 vizuāli iespaidīgākajiem darbiem. Daudzviet jūtama aizķeršanās, un ekrāns ne vienmēr turas kopā vienā veselā kadrā. Savukārt jaunā fizikas sistēma nozīmē, ka pretinieki vairs nekrīt ar galvu cauri sienām vai citiem priekšmetiem, tomēr lietas mēdz tik pārspīlēti lidot pa gaisu, ka rodas asociācijas ar pirmajām Havok atbalstītajām spēlēm. Jebkurā gadījumā liels solis augšup.

5. attēls

Kopumā Yakuza 6: The Song of Life ir līdz šim labākā seriāla daļa. Tā ir modernizēta un daudzējādā ziņā uzlabota, kamēr atgriešanās pie viena galvenā varoņa nozīmē vieglāk saprotamu – taču ne mazāk aizraujošu – stāstu. Diemžēl no priekšgājējām ir zudušas daudzas sīkas nianses, un satura ir mazāk, kamēr ne viss jaunais ir lieliski izveidots. Tik un tā silti iesakāma kā seriāla veterāniem, tā jaunpienācējiem.


Žanrs: action-adventure

Platforma: PS4

Izstrādātājs: Sega

Izdevējs: Sega

Iznākšanas datums: 17.04.2018.

629 skatījumi 1 komenti kudos

Raksta autors

4 komentāri Life is Strange: Before the Storm apskats
18.Aprīlis 2018 06:13
fenfen

1 Komentārs

3.Maijs 2018 19:42

paldies par apskatu. fantastiska spēļu sērija. izspēlēju yakuza 0, tagad sāku kiwami un tad jau arī the song of life .

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!