Uzlauzta PS4 OS versija 5.05

Daži paliks bez mazā pirkstiņa

30.Maijs 2018 07:27
genotsiid

Nu labi, japāņu sadzīves tehnikas un videospēļu milzis Sony nav jakuza jeb organizētās noziedzības grupējums, taču tas, visticamāk, apgroza krietni lielākas naudas summas, un šo jaunumu dēļ droši vien saujiņa darbinieku zaudēs daudz vairāk par mazo pirkstiņu.

Marta sākumā ziņojām, ka hakeri ir atklājuši kodola līmeņa ievainojamību PlayStation 4 operētājsistēmas versijā 4.55, padarot konsoles atkodēšanu pieejamu plašākai daļai lietotāju. Tomēr tikt pie ierīces ar tik vecu programmatūru nebija viegli – piemēram, raksta autora iegādātais sudraba krāsas Slim modelis mēnesi vēlāk vairs gandrīz nekur Latvijā nebija nopērkams. Nu korporācijai ir uzradusies daudz pamatīgāka problēma.

Hakeri jau labu laiku bija veiksmīgi uzlauzuši operētājsistēmas versiju 5.05, bet 28. maijā par SpecterDev dēvētais izstrādātājs publiskoja ievainojamību, ļaujot arī vidējam Jānim no savas konsoles izspiest vairāk. Sony vadībai ir pamats izdalīt litriem sviedru un urīna, jo jebkurš patērētājs var aiziet uz veikalu un jau šodien nopirkt atkodējamu PS4, kamēr vien viņš zina, kuru modeli ņemt.

Redziet, 5.05 ar spēju palaist HEN (Homebrew Enabler) nozīmē to, ka varam ne tikai darbināt neoficiālas PS2 spēles un entuziastu radīto Project Mira, bet ielikt disku un baudīt 2018. gada pirmās puses skaļākos kases grāvējus! Līdz šim vienmēr uzlauztas konsoles kompromiss bija atteikšanās no jaunākā, taču jūsu atkodētā ierīce ar prieku ņems pretī God of War un Far Cry 5 spīdīgos apļus (tiesa gan, atjauninājumus uzlikt nevarēs). Protams, tas izraisa īpaši lielu sajūsmu pirātu aprindās, jo šifrējuma dēļ līdz šim uz 4.55 neko, kas iznācis vēlāk par 2017. gada vidu, palaist nebija iespējams.

1. attēls

Ar šiem jaunumiem Sony smagi apsargātais dambis ir sprādzis, ielaižot upē desmitiem jaunu nelegālo spēļu versiju. Tagad uz pirātu kuģa ir zviedru galds, ļaujot mūsu vienacainajiem draugiem mieloties ar pērnā gada beigu gardākajām delikatesēm, kā arī šīs sezonas svaigāko produkciju. Domājams, ka procentuāli nelegālās programmatūras lietotāju skaits ir ļoti niecīgs, taču ar 5.05 uzlaušanu skaitlis varētu pieaugt vairākkārt.

Kuru modeli pirkt?

Jāatzīst, ka šobrīd mazākos veikalos ir grūti tikt pie jaunas Slim konsoles, kamēr Pro vispār ir pielīdzināma deficītprecei, tomēr situācija ir daudz pozitīvāka nekā marta beigās. Pērkot jaunu PlayStation, vienmēr ir risks, ka operētājsistēmas versija būs augstāka par 5.05 (vai 5.07, kas arī ir ievainojama), tāpēc daudz drošāk ir ņemt vecākus komplektus vai ierobežotās tirāžas modeļus. Zemāk ir daži varianti, ar ko nenošausiet greizi. Neviens no saitēs minētajiem veikaliem nav sponsorējis šo rakstu. Sūtiet internetā, lai iegūtu 14 dienu atteikuma tiesības!


Ja esat paspējuši atjaunināt OS virs versijas 5.05 vai 5.07, tad hakošanas prieki diemžēl jums vairs nav pieejami, bet atgriezties pie vecākas nevar. Pastāv iespēja, ka nākotnē tiks uzlauzti arī jaunāki sistēmas varianti, taču garantijas nav itin nekādas. Ja varat to atļauties, prātīgākais risinājums ir izmantot divas konsoles – vienu tikumiskām lietām (piemēram, tiešsaistes mačiem, trofeju sinhronizācijai un PS Store pirkumiem) un otru neķītrām izdarībām, par ko Sony noteikti vēlētos, lai dodaties uz elli.

1561 skatījumi 6 komenti kudos

Raksta autors

6 komentāri Apskats: Dark Souls Remastered
27.Maijs 2018 13:23
kornivskis

6 Komentāri

31.Maijs 2018 08:17
Skhen Redaktors

genotsiid, Tu atbalsti pirātismu?

31.Maijs 2018 09:35
genotsiid Redaktors

@Skhen Kādu atbildi tu gaidi? Nevienā vietā raksts neaicina nodarboties ar pirātismu. Tās ir ziņas ar devu humora un manu viedokli, kādas varētu būt jaunumu sekas. Atbalstu izvēles brīvību un sevis izglītošanu. Šī viennozīmīgi nav informācija, ko Sony vēlētos, lai patērētāji zina, bet te netiek laizīti lielo uzņēmumu zābaki.

Varētu teikt, ka man ir pozitīvs viedoklis par to, ka kādas ierīces īpašnieks iegūst pilnīgu kontroli pār to. Vai neliekas muļķīgi, ka nedrīkstam izmantot savu mantu pilno potenciālu? Tāpēc arī beigās iekļāvu papildu informāciju, kas ir noderīga mūsu reģiona PS4 lietotājiem, kuriem ir interese par šo tēmu. Ja tas nesaista, tad nav nepieciešams bojāt prieku citiem. Turklāt ar hakotu PS4 pie PSN nav iespējams pieslēgties, tā ka par krāpšanu tiešsaistes mačos satraukties nav vērts.

Starp citu, 2. personas vietniekvārdu ar lielo sākumburtu raksta vēstulēs un iesniegumos. Privātās sarakstes varētu pieskaitīt šai kategorijai, bet droši vien ne publisku saziņu.

31.Maijs 2018 11:51
Skhen Redaktors

Man žēl, ka manu jautājumu Tu interpretēji negatīvi (tikai painteresējos), kaut gan rakstisku informāciju cilvēki nepārtraukti pārprot tās nozīmi.

Lasot Tavu rakstu, es to tomēr uzskatīju (joprojām uzskatu) kā aicinājumu nodarboties ar pirātismu, tādēļ arī attiecīgs jautājums (iespējams pārāk tiešs, ņemot vērā Tavu reakciju).

Lai vai kā, kurš ir teicis, ka es nevaru rakstīt "Tu" ar lielo burtu tur, kur vēlos? Pats taču minēji "Atbalstu izvēles brīvību".

31.Maijs 2018 13:09
genotsiid Redaktors

@Skhen Tu vari domāt un interpretēt rakstīto, kā vēlies, bet, manuprāt, tavs jautājums ir muļķīgs. Pirātisms ir nelikumīgs. Kāpēc lai es publiski rakstītu, ka to sekmēju? Varbūt man tagad aiziet uzrakstīt policijai iesniegumu? Gana daudz esmu teicis par konsoļu hakošanu, paskaidrojot tās plusus un mīnusus. Šī ir bezjēdzīga diskusija.

31.Maijs 2018 15:56
Skhen Redaktors

Tu vari domāt un interpretēt rakstīto, kā vēlies

Tev ir tādas pašas iespējas. Mēs katrs interpretējam pa savam. Lasot Tavu gara darbu - man radās šāds jautājums, tādēļ pavaicāju (muļķīgs Tavā izpratnē) .

Jēdzīgs, bezjēdzīgs to nevar noteikt, bet jebkurā gadījumā, es nevēlējos Tevi nosodīt vai kā citādi. Gaidu no Tevis arī citas interesantas lasāmvielas. =]

Ieraksts tika labots, 31.Maijs 2018 15:58
3.Jūnijs 2018 10:35

Paldies par rakstu. Bija interesanti uzzinàt ko jaunu

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!