Pirmskats: The Crew 2

Visiem ir jautri

2.Jūnijs 2018 14:19
genotsiid

Iespaidi balstīti uz vairākām stundām, kas pavadītas ar beta testa versiju uz PC.

Ja labi padomā, The Crew un Watch Dogs seriāls ir ļoti līdzīgs viens otram. Runa nav tikai par atvērtu pasauli, kas veidota ar ASV tematiku, plašu automašīnu klāstu un vispārējo Ubisoft produktu homogēniskumu, bet arī par tendencēm, kas caurvij tos. Abas 2014. gada spēles satur drūmu stāstu par atriebību, kamēr turpinājumi koncentrējas uz jautrību un sekotāju skaita palielināšanu kā attīstības rādītāju. Liela atšķirība gan ir apreibinošo vielu izvēlē.

Kamēr Watch Dogs 2 galvenais varonis un viņa komanda kā savu narkotiku ņem alkoholu, The Crew 2 dod priekšroku amfetamīnam. Citādāk nevar izskaidrot spēlētāja menedžera pārspīlēti sajūsmināto balsi un savādo vizuālo efektu ievada cēlienā, kur jūsu apziņa pēkšņi nokļūst motorlaivas vadītājā, bet puse pasaules ir pagriezusies par 90 grādiem. Vecīt, kooooo!? Teoriju atbalsta arī cilvēku 3D modeļu koka sejas ar izvalbītām acīm. The Crew 2 sacīkstes notiek 24 stundas diennaktī. Ne velti tālbraucēji lieto "spīdu" – ar kofeīnu ir par maz, brāl'!

1. attēls

The Crew 2 viennozīmīgi neuzrunā auto entuziastus, lai gan tā satur patīkamus elementus, ko konkurējošais Need for Speed seriāls jau sen izliekas nezinām, piemēram, skatu no salona, iespēju pašam slēgt pārnesumus un stūres manipulatoru atbalstu (pat ar 3 pedāļiem). Katram iekļautajam transportlīdzeklim ir savs sākotnējais veiktspējas indekss, kas bieži vien ir pavisam atšķirīgs no patiesā, piemēram, viegla 160 ZS automašīna skaitās 30 % labāka par divreiz jaudīgāku spēkratu, kaut smagāku (diez vai pustonnu lielāks svars tik ļoti bojā ātrumu).

Runājot par "ķīlēšanu", pirmā daļa satur interesantu mehānismu, kā uzlabot braucamos – paveicot uzdevumus un veiksmīgi izpildot pārbaudījumus, izlozes veidā tiek dāvinātas rezerves daļas, kas vienmēr ir augstākas veiktspējas par esošajām un ko uzreiz varat aprīkot nepiestājot. The Crew 2 risinājums: pēc uzvaras uz ceļa tiek nomests "lūts", ko ir ieteicams savākt, tad izvēlnē aprīkot. Nav tik eleganti. Ja vēlaties uzlabot konkrētu transportlīdzekli, tad tas ir arī bieži jāizmanto, jo detaļas katram jāvāc savas.

2. attēls

"P" nozīmē POWER!!!

Viss The Crew 2 iekļautais saturs, kas ir prečzīme, liek spēlei justies kā milzīgai reklāmai (par kuru katrs maksājam € 60, haha!). Daudzas virtuālās sacīkstes ir tematiski pasākumi ar zināmu zīmolu atribūtiku, piemēram, Motor Trend rīkota sacīkste pret klasiskām automašīnām vai viens no pirmajiem bezceļu novirziena uzdevumiem, par ko apbalvo ar jauno Mercedes-Benz X-Klasse kravas auto. Diemžēl izstrādātāji vairākos gadījumos nav pat pacentušies rūpīgi izlasīt tehnisko specifikāciju, piemēram, Nissan 370Z "automātam" atņemot vienu pārnesumu (jābūt 7; konkrētā kļūda bija arī pirmajā The Crew).

Droši vien jau noprotat, ka transportlīdzekļu vadība un fizika ir tālu no realitātes, tādējādi padarot spēli pieejamu plašam lietotāju lokam. The Crew 2 gan paceļ lietas augstāk – burtiski –, klāstam pievienojot arī dažādus motociklus (sākotnēji 1. daļā nebija), motorlaivas un lidmašīnas. Tas nozīmē daudzveidīgāku saturu. Kamēr pirmā The Crew garlaikoja, atkārtojot vienu un to pašu, turpinājums diez vai šķitīs apnicīgs. Katrs drīz vien atradīs savu mīļāko sacīkšu novirzienu.

3. attēls

Viļņu šķelšana liek rēķināties ar ūdens reljefu un motorlaivas leņķi, parasti vadības sviru pavelkot atpakaļ, lai būtu zemāka pretestība. Jālec pa tramplīniem un jāizvairās no šķēršļiem. Nekā sarežģīta, tomēr atgādina veco labo Hydro Thunder (lai gan bez superspējām un lieliskām trasēm). Blakusnodarbju klāstā ir, piemēram, slaloms un boju iznīcināšana, no kuriem otrais, protams, ir pieejams tikai laivām.

Savukārt lidošanas disciplīnās ir lielāks uzsvars uz triku taisīšanu, ne sacīkstēm. Parasti tiek prasīts veikt konkrētus manevrus, tad pusminūti brīvi izvēlēties, ko darīt. Tā kā The Crew 2 jebkurā brīdī piedāvā mainīt transportlīdzekļa veidu, piemēram, planējot virs ūdens, pārslēgties uz laivu, lidaparāti varētu būt lielisks palīgs lielāku attālumu mērošanā. Diemžēl tie attīsta vienādu ātrumu ar sauszemes un ūdens transportu, atņemot to būtiskāko priekšrocību un atstājot lēnuma iespaidu.

4. attēls

Tiek piedāvātas plašas tiešsaistes iespējas

Par laimi, atšķirībā no pirmās daļas turpinājums ļauj brīvi dažu sekunžu laikā mainīt atrašanās vietu, neierobežojot iespēju tikai tur, kur jau esat bijuši. Patīkami arī, ka ielādes ir īsākas. Tas nozīmē, ka ilgie un apnicīgie 30 km braucieni vairs nav jāpiedzīvo, ja tos nevēlaties. Tas ir liels pluss, kuru gan nedaudz bojā vienkāršotā GPS, kas vairs nerāda gaisā redzamu līniju, liekot skatīties mazajā kartes lodziņā ekrāna stūrī. Ja uz atzīmēto vietu var tikai aizlidot, tad maršruta vietā tiek zīmēta svītra, attēlojot aptuveno virzienu.

Galu galā, kad skaidri apzināmies, kas tā ir un ko tā piedāvā, The Crew 2 šķiet jautra un izklaidējoša atvērtās pasaules spēle ar daudzveidīgu saturu. Turpinājums ir visādā ziņā pārāks par pirmo daļu. Protams, pie pilnvērtīgiem secinājumiem varēsim nonākt tikai pēc spēles iznākšanas 29. jūnijā.

Ja rakstu lasāt tā publicēšanas dienā, jums vēl ir laiks izmēģināt slēgto beta testu un pašiem pārliecināties, vai The Crew 2 jūs uzrunā, spiežot šeit.

738 skatījumi 0 komenti kudos

Raksta autors

11 komentāri Izmēģini The Crew 2 jau rīt
30.Maijs 2018 09:15
strike.lv

0 Komentāri

Nav pievienots vēl neviens komentārs, bet Tu vari būt pirmais!

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!