Apskats: Street Fighter 30th Anniversary Collection

Vairāk nekā tikai muzeja eksponāts

12.Jūnijs 2018 07:09
genotsiid

Apskatītā versija: PS4

Kā pareizi no angļu valodas atveidot arcade machine? Arhitektūras jēdziens "arkāde" atbilst tikai formātam, kādā parasti iekārtas ir izvietotas, bet nekam vairāk. Diemžēl padomju okupācijas kulturālā genocīda dēļ pie mums laikus nenonāca 80. un 90. gados ārzemēs tik iecienītais fenomens – droši vien tāpēc arī nav izstrādātas īpašas terminoloģijas. Tā nu jāizmanto ar ļoti negatīvu auru apvītais jēdziens "spēļu automāts", jo, galu galā, iekārtas mērķis ir tās lietotājam iztērēt pēc iespējas vairāk naudas. Reiz Street Fighter (turpmāk – SF) bija šajā jomā vadošā sērija.

Vēsturisko apstākļu dēļ Baltijas valstīs dzimušajos 30th Anniversary Collection, visticamāk, sentimentu par vecajiem labajiem laikiem neradīs, taču kaušanās žanra piekritējiem tā vienalga varētu likties ļoti interesanta. Kolekcija satur 12 dažādas SF, kas lielākoties ir II, Alpha un III variācijas, tātad divdimensiju daļas. Ir ietverta arī 1987. gada SF, taču jo mazāk par to teikts, jo labāk (īsi sakot, neveikla un mulsinoša kaušanās).

1. attēls

30th Anniversary Collection satur:

- Street Fighter (1987)
- Street Fighter II: The World Warrior (1991)
- Street Fighter II: Champion Edition (1992)
- Street Fighter II Turbo: Hyper Fighting (1992)
- Super Street Fighter II (1993)
- Super Street Fighter II Turbo (1994)
- Street Fighter Alpha (1995)
- Street Fighter Alpha 2 (1996)
- Street Fighter Alpha 3 (1998)
- Street Fighter III: New Generation (1997)
- Street Fighter III: 2nd Impact (1998)
- Street Fighter III: 3rd Strike (1999)

Ir iekļautas spēļu automātu versijas, tātad to galvenais mērķis ir "norīt" pēc iespējas vairāk žetonu. Tas tiek panākts ar augstu grūtības pakāpi. Pat katras spēles iestatījumos tās noklusēto vērtību samazinot līdz minimumam, datora vadītie pretinieki jums tik un tā "sados pa mizu". Mākslīgajam intelektam vecākās SF daļās nav pat kauna, piemēram, bez mitas taisīt slaveno Hadouken paņēmienu, tas ir, no rokām šaut ugunsbumbas. Protams, var bloķēt, bet dzīvības punkti vienalga tiek iedragāti. Lai iegūtu zināmu meistarību, jātrenējas ir daudz un cītīgi.

2. attēls

Tomēr piekasīties 25 gadus veca darba trūkumiem un tos labot būtu bezjēdzīgi, jo 30th Anniversary Collection ir virtuāls muzejs, kur eksponātus drīkst aiztikt. Katra no CPS sistēmām, kas darbina SF spēļu automātus, ir ticami emulēta, ieskaitot procesora palēninājumu. Jūs saņemat tādas spēles, kādas tās bija toreiz, ar jebkādām kļūdām un nepilnībām. Neko gan nav nepieciešams izskaistināt, jo, piemēram, III mūs priecē ar satriecoši plūstošu 2D grafiku, pat neskatoties uz zemo izšķirtspēju. Par laimi, arī nauda nav jātērē, jo visur ir iedarbināts Free Play režīms – neierobežotu skaitu reižu drīkst pēc katras sakāves turpināt.

Lietas tikai labākas padara patīkamie pievienotie uzlabojumi, piemēram, iespēja apstādināt notiekošo, apskatīt vadību un īpašos paņēmienus, izvēlēties ekrāna izmēru un filtru (bez nekā; imitē kineskopa televizoru vai monitoru) un ieslēgt/atslēgt ilustrācijas, kas parādās melno malu vietā. Pats būtiskākais palīgs gan ir saglabāšanās/ielādes funkcija, kas piedāvā turpināt no jebkuras vietas. Labs piemērs būtu nospiest Save Game pirms pēdējās cīņas Alpha 3 un pēc katra zaudējuma atkārtot raundu, lai atslēgtu labo nobeigumu. Atšķirībā no citām veco spēļu kolekcijām laiku gan atpakaļ patīt nevar, taču SF tas nebūtu ļoti svarīgi, jo mači ir īsi.

3. attēls

Protams, grūti mūsdienās iedomāties fighting žanra pārstāvi bez interneta pieslēguma, tāpēc 30th Anniversary Collection četrās no iekļautajām SF daļām ļauj cīnīties arī pret cilvēkiem jebkurā pasaules malā. Ir gan ranga mači, gan turnīri, kur, gaidot pretiniekus, var "sisties" ar mākslīgo intelektu. Runā, ka Switch versijā tīkla kods neesot sevišķi labs, bet uz PS4 viss ir kārtībā. Piekasīgākajiem nepatiks, ka Super SF II Turbo drīkst izmantot tēlu Akuma, kurš turnīros ir pamatoti aizliegts.

Kad apnicis kauties un lasīt, ar ko īpaša ir katra no divpadsmit ietvertajām daļām, 30th Anniversary Collection mums piedāvā apmeklēt citu muzeja telpu, kurā iespējams ielūkoties sērijas vēsturē. Tur ir gan grafiks ar svarīgākajiem notikumiem dažādos gados, gan dažādi dizaina dokumenti ar tulkotām piezīmēm, gan tēlu spraiti un animācijas, ko apskatīt kadru pa kadram, gan skaņdarbu izvēlne, piedāvājot noklausīties jebkuru kompozīciju vai melodiju.

Tā kā attēli ir 4K izšķirtspējā, tos var pievilkt ļoti tuvu. Mīnuss – teksts tajos ir lielākoties japāniski, bet pilns tulkojums netiek nodrošināts. Tik un tā lasāmā ir daudz. Ir interesanti uzzināt, piemēram, ka Streets of Rage radās tehnisku ierobežojumu dēļ, kad izstrādāja pirmās SF turpinājumu. Tāpat var būt saistoši ieraudzīt, kā Kena kustība Shoryuken ir vizuāli attīstījusies un mainījusies laika gaitā.

4. attēls

Kopumā Street Fighter 30th Anniversary Collection ir lieliska dāvana sērijas cienītājiem, ļaujot uzspēlēt 12 pārliecinoši emulētas daļas un sīki iepazīties ar to vēsturi. Pievienotās ekstras padara darbus tikai baudāmākus, kaut grūtības pakāpe tiek saglabāta augsta. Jaunpienācējiem tomēr ieteiktu sākt ar Street Fighter V.

Apskats sadarbībā ar:

Gamestar.ee Gamestar.ee


Žanrs: fighting

Platformas: Xbox One, PS4, Windows, Switch

Izstrādātājs: Digital Eclipse

Izdevējs: Capcom

Iznākšanas datums: 29.05.2018.

546 skatījumi 0 komenti kudos

Raksta autors

4 komentāri Full Throttle Remastered apskats
10.Jūnijs 2018 12:40
Homērs

0 Komentāri

Nav pievienots vēl neviens komentārs, bet Tu vari būt pirmais!

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!