Full Throttle Remastered apskats

Sprādziens no pagātnes

10.Jūnijs 2018 12:40
Homērs

Un vecais labais atkal top jauns

Full Throttle Remastered ir point-and-click kvesta spēle, kuru izstrādāja kompānija LucasArts 1995. gadā. Tā ir spēle, kuru daudzi žanra lietpratēji ļoti ciena, un ar labu iemeslu. Šī ir spēle ar ļoti unikālu, bet diezgan īsu sižetu, radošām puzlēm, interesantiem personāžiem un nelielu devu rietumnieku humora. Un pavisam nesen, 22 gadus kopš oriģināla iznākšanas, kompānija Double Fine Productions ir sniegusi spēlētājiem spēles pārstrādāto, Remastered versiju, kura sevī apvieno uzlabotu grafiku, atjauninātu mūziku, un daudzus citus labumus. Un, nu ir pienācis laiks noskaidrot, vai spēles šarms ir saglabājies, pārklājot to ar jaunu krāsas kārtu.

Spēlei sākoties, mēs redzam, kā spēles galvenais varonis vārdā Bens kopā ar savu baikeru bandu brauc vientuļas šosejas garumā. Pa ceļam viņi sastop lidojošu automašīnu, kura pārvadā Corley Motors kompānijas īpašnieku Malkolmu Korliju (Malcolm Corley) un viņa asistentu vārdā Ripburgers (Ripburger). Pats kādreiz būdams baikeris, vecais Malkolms nolemj sekot gangsteriem uz kādu nomales bāru. Kamēr vecais vīrs jautri pavada laiku ar baikeriem, viņa šaubīgais asistens Ripburgers uzrunā Benu aiz stūra, paziņojot, ka Corley Motors kompānija ir ieinteresēta nolīgt Bena bandu eskortam uz uzņēmuma akcionāru sapulci.

Bens šo piedāvājumu noraida, sakot, ka viņa vīrus nolīgt nevar. Ripburgera vīri uzbrūk Benam no aizmugures, kā rezultātā viņš bezsamaņā nogāžas zemē un tiek iemests atkritumu tvertnē. Šeit arī sākas spēlētāja piedzīvojumi, kuru laikā būs nepieciešams izjaukt ļaunā Ripburgera mēģinājumu piesavināt sev uzņēmumu Corley Motors un neļaut viņam pārtraukt pēdējo īsto motociklu ražošanu.

Liela daļa sižeta tiek pasniegta ar lūk šādām, skaisti animētām cut-scēnām.

Kā jau visās līdzīgās point-and-click spēlēs, Full Throttle Remastered izmanto kompjūtera peles orientētu interfeisu (taču var izmantot arī spēļu kontrolieri). Noklikšķinot uz jebkuras ekrāna daļas, Bens tūdaļ dosies spēlētāja norādītajā virzienā. Novietojot spēles kursoru virs kāda objekta vai personāža un noklikšķinot, uz ekrāna parādīsies ikonas, kurās ir norādītas spēlētājam pieejamās darbības, kuru ir četras. Noklikšķinot uz acs āboliem, Bens apskatīs objektu un sniegs par to nelielu komentāru. Izvēloties zābaku, Bens iespers izvēlētajam objektam. Mēles ikona liks Benam uzsākt sarunu ar kādu citu spēles personāžu. Un visbeidzot, dūres ikona tiks izmantota, lai paņemtu sev kādu priekšmetu. Visi priekšmeti, kurus Bens paņem sev tiek pārnesti spēlētāja inventārā, un tos vēlāk varēs izmantot, lai tiktu cauri kādai puzlei.

Neskatoties uz to, ka lielākā daļa spēles tiks pavadīta klikšķinot uz objektiem, spēlē pastāv arī arkādes stila mini-spēles. Tās sevī pārsvarā ietver arkādes stila viens-pret-vienu cīņas uz ātri braucošiem močiem, kuru laikā spēlētājam būs nepieciešams notriekt pretinieku no to braucamrīka. Ja ir vēlēšanās, spēle dod iespēju šīs nodaļas izlaist. Šāda veida "spēlītes" šeit lieliski iederas, galvenokārt pateicoties spēles sižetam. Bens ir sūrs, muskuļains baikeris, kurš mīl risināt problēmas ar dūrēm tikpat stipri, cik risināt puzles ar savu prātu, kuras spēlētājam šeit būs jāveic pietiekami daudz.

Runājot par pašām puzlēm, es nedomāju, ka kādam tās sagādās pārāk lielas grūtības. Spēle sniedz pietiekami daudz pavedienu, lai spēlētājs saprastu, ko darīt tālāk. Pie tam, ja katru lokāciju rūpīgi izskatīt, tad puzles nesagādās pārāk daudz problēmu. Kā jau pieminēju, spēlētāja rīcībā ir pieejamas mazāk tradicionālas metodes problēmu risināšanā. Ja loģistiskā domāšana nenes rezultātus, var izmantot arī Bena fizisko spēku, lai iekustinātu spēles sižetu.

Interaktīvo objektu šajā spēlē ir ļoti daudz, un Benam ir ko teikt par katru no tiem.

Neskatoties uz to, ka Full Throttle ir LucasArts veidota spēle, tās sižets ir diezgan nopietns, un vietām pat nedaudz "bargs". Standarta Tima Šeifera humors šeit, protams, joprojām pastāv, kas piedod spēlei gaišāku toni, un neļauj tai pārtapt par kādu Zeka Snaidera veikumu. Būtībā spēles sižets ir viens no tās visstiprākajiem aspektiem. Spēles pasaule ir lieliski realizēta un izklāstīta, un lokācijas ir ļoti detalizētas.

Spēlē pastāv arī unikāli mūzikālie skaņdarbi, kurus ierakstīja īsta rokgrupa vārdā The Gone Jackals. Tie tiek izmantoti atbilstoši un pastiprina spēles valdošo noskaņu, dodot Full Throttle Remastered milzīgu autentiskuma devu. Spēles personāži jau un tā ir bijuši ieskaņoti visaugstākajā līmenī, taču Remastered versija pieredzi padara arvien labāku, uzlabojot mūzikas un dialogu kvalitāti. Spēlei savu balsi ir aizdevis pat pats Marks Hemils, tāpēc šaubu nav - ar skaņas kvalitāti un izrunām šeit problēmu nav.

Droši var izvēlēties katru dialoga "zaru", lai dzirdēt, kas personāžiem ir sakāms.

Būtu jāparunā arī par pašu "remastered" aspektu. Tradicionāli, šim Double Fine studijas veikumam tika pievienota iespēja noklausīties Tima Šeifera un viņa partneru komentārus, kurus var ieslēgt gandrīz jebkurā spēles ainavā un uzzināt ko jaunu no oriģinālajiem Full Throttle spēles veidotājiem. Tāpat, ar viena taustiņa pieskārienu (F1), ir iespējams jebkurā laikā pāriet uz spēles oriģinālo, 1995. gada izskatu un ieskaņojumu. Jaunais spēles izskats ir ļoti prasmīgi un kvalitatīvi izveidots, un jaunās HD tekstūras tikpat labi pastāsta spēles sižetu. Tiem, kam šāda informācija ir aktuāla, būtu jāpiemin, ka Full Throttle Remastered atbalsta arī 4K izšķirtspēju.

Nostaļģijas pilnie veterāni var spēli izspēlēt arī tās oriģinālajā, 1995. gada grafiskajā stilā, pie tam bez nepieciešamības izmantot veco spēļu emulatorus vai ko tamlīdzīgu.

10/10

Katram point-and-click spēļu fanam noteikti vajadzētu iegādāties Full Throttle Remastered. Krievu lokalizācijas šeit, vismaz oficiāli, nav, tāpēc ja ar Angļu valodu neesi draugos, šeit tev darīt nav ko. Spēles cena pēc mūsdienu standartiem ir ļoti izdevīga, un kaut arī spēles iziešana neaizņems vairāk par trim vai četrām stundām, tajā attēlotie piedzīvojumi noteikti ir prasītās cenas vērti.

Full Throttle Remastered ir pieejama uz PC, PS4, un PS VITA. Iekš Steam to var iegādāties šeit.

567 skatījumi 4 komenti kudos

Raksta autors

Atstāt komentāru Apskats: What Remains of Edith Finch
4.Jūnijs 2018 14:28
genotsiid

4 Komentāri

10.Jūnijs 2018 14:55
genotsiid Redaktors

Paldies par apskatu! Beidzot kāds jauns raksts. Atceros, ka Full Throttle spēlēju ScummVM emulatorā, bet kaut kādu tehnisku problēmu dēļ nevarēju tikt garām vienam no lielceļu dueļiem. Labi, ka tagad tos var izlaist.

10.Jūnijs 2018 18:42

@genotsiid Nu ko, iemesls atgriezties ir - būs tātad jāperk!

10.Jūnijs 2018 19:21
genotsiid Redaktors

@Homērs Skatos, ka Full Throttle var iziet 3,5 stundās, tad laikam tiešām tā jādara. Tagad lādēju PS Vita versiju. Pēc Bloodstained: Curse of the Moon pabeigšanas ķeršos klāt.

16.Jūnijs 2018 09:42
genotsiid Redaktors

Esmu vīlies. Izgāju aptuveni 64 %, bet nolāpītais mīnu lauks ar trušiem pielika punktu manai pacietībai. Spēlēt uz PS Vita ir galīgi garām, jo ekrāns ir pārāk mazs un analogās sviras/pieskārienekrāns – pārlieku neprecīzi. Vajag lielu ekrānu un peli. Ļoti labi tēli, pasaule un humors, bet trūkumi, manuprāt, tos neatsver.

Full Throttle cieš no klasisko point-and-click spēļu lāsta: ir grūti saprast, kur jāklikšķina, kur jādodas tālāk, kas palaists garām utt. Bez interneta ceļvežiem un video ir pārāk viegli ilgi blandīties apkārt, nesaprotot, kas jādara. Mīklas ir vairāk mulsinošas nekā asprātīgas. Remastered versijā izstrādātājiem bija iespēja pievienot kaut kādu padomu sistēmu, taču tās nav. Patīkami, ka var pārslēgties no jaunās grafikas uz veco, bet dižas jēgas nav.

Man prieks par tiem, kas spēj baudīt Full Throttle – es diemžēl ne. Man daudz labāk patīk 90. gadu Sam & Max un Day of the Tentacle.

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!