Moonlighter apskats

25.Jūnijs 2018 18:41
Homērs

Dienā – viens, naktī – cits

Žanru apvienošana mūsdienu video spēlu biznesā ir riskanta lieta. Lielākoties, tas ir izstrādātāju mēģinājums apvienot divas foršas lietas trešajā, super foršajā lietā. Dažiem tas izdodas, taču bieži vien no tā visa sanāk pilnīgs juceklis. Tomēr to pašu nevar teikt par izstrādātājiem Digital Sun, kuri savā debija, Indie projektā ar nosaukumu Moonlighter ir apvienojuši rogue-lite, RPG, un management spēļu žanrus vienā, patīkamā "iepakojumā". Cik patīkamā? Lasiet zemāk!

Spēles notikumi risinās Rinokas (Rynoka) ciematā, un centrējas ap nelielu preču veikalu ar nosaukumu Moonlighter (lūk arī spēles nosaukums!). Šis mazais veikaliņš, tāpat kā daudzi citi ciemata uzņēmumi, spēja uzturēties biznesā pateicoties netālu esošajām drupām (dungeons), kurās ir atrodami neskaitāmi vērtīgi artifakti. Drosmīgākie no ciemata iedzīvotājiem riskēja ar savām dzīvībām, pētot šīs drupas, un meklējot dārgumus. Taču ar laiku šīs drupas kļuva arvien nāvējošākas, līdz beidzot bīstamākās no ejām tika slēgtas. Ciemata ekonomiskais stāvoklis, pēc šī lēmuma, protams, kritās. Sākās grūti laiki.

Mūsu galvenais varonis ir jauneklis vārdā Vils, kurš no saviem vecākiem ir mantojis jau minēto bodi. Spēlei sākoties, Vilam uz pleciem tiek likta atbildība uzturēt veikalu kārtībā, un mēģināt atjaunot sava ciemata bijušo spožumu. Lai to visu paveiktu, spēlētājam ir kaut kādā veidā jāsāk pelnīt nauda. Tas, savukārt, tiek darīts, piepildot savu veikalu plauktus ar precēm, un tās pārdodot. Izklausās viegli? Kā tad! Vilam būs nepieciešams doties uz bēdīgi slavenajām drupām un jāmēģina sev ko pievākt.

Pa dienu Vils ir vienkāršs pārdevējs, bet pa nakti - zobenu vicinošs piedzīvojumu meklētājs.

Moonlighter ir sadalīta dienas un nakts ciklos. Kad spīd saule, vislabāk ir rūpēties par savu veikalu. Tieši tad pie mums nāk potenciālie pircēji un apskata piedāvātās preces. Tomēr uzturēt veikalu nemaz nav viegli. Cenas precēm ir jāuzstāda saprātīgas, jo ja kāds priekšmets būs sacenots pārāk dārgs, tas nemaz neatstās veikala plauktu. Nav ieteicams pārdot pārāk daudz populāru priekšmetu, tā kā tirgus piesātinājuma gadījumā cenas būs jāsamazina. Šeit ir nepieciešams atrast balansu, un cenas ir jāuzstāda tādas, lai tās būtu apmierinošas pircējiem, un lai tās tajā pašā laikā nebūtu pārāk zemas. Lai pārliecinātos, ka spēlētāja uzstādītas cena ir pareizas, ir jāvēro pircēju reakcijas. Ja pēc preces apskates viņi ir neapmierināti, cena esot par augstu. No otras puses, ja pircējs uzsmaida, tas nozīmē, ka prece tam ir pa kabatai.

Spēlē pastāv četras galvenās lokācijas, kuras ir nejauši ģenerētas. Katrai no tām ir unikāls dizains, unikālie monstri un unikālie artefakti. Katrā var atrast pa vienai atslēgai, kuras vēlāk var izmantot, lai atvērtu piekto, visbīstamāko lokāciju. Lai šīs atslēgas dabūtu, vispirms ir jāpieveic tā līmeņa boss pretinieks. Spēlētājam būs nepieciešams sist nost visdažādākos mošķus, vākt priekšmetus, pārdot tos, un uzlabot savu veikaliņu, kā arī pašu ciematu. Jo vairāk naudas un resursu savāksi, jo labākas bruņas un ieročus spēsi iegūt. Vietējā burve, piemēram, palīdzēs apburt ieročus ar noderīgām burvestībām, kas uzlabo to efektivitāti, kā arī pārdos spēlētājam mikstūras.

Nāves logs ļauj spēlētājam redzēt, cik pretinieku ir nožmiedzis, cik lāžu atvēris, u.t.t.

Vils spēj veikt divu veidu uzbrukumus - ātro, kas nodara nelielu kaitējuma daudzumu, bet var veikt trīs ātrus sitienus, un smago, kas nodara lielu kaitējumu, bet prasa laiku, lai izpildītu. Svarīgi zināt, ka Vils spēj veikt uzbrukumus tikai četros virzienos, un sist pa diagonāli spēlētājs nevar. Pretinieku klāsts, ar kuriem šajā spēlē var saskarties, ir ļoti plašs. Katram mošķim ir pašam savs uzbrukuma veids, kā arī vājās vietas, tāpēc sev līdzi jāņem atbilstošos ieročus. Katram ierocim, piemēram, zobenam, šķēpam vai lokam ar bultām, ir savas priekšrocības, uzbrukumu rādiusi un ātrums, kas ļauj izvēlēties taktiku, kas atbilst spēlētāja individuālajam kaujas stilam. Būtībā, kaut arī brīžiem jautra, Moonlighter kaujas sistēma nav nekas jauns vai oriģināls.

Ja spēlētāja personāžs nomirst kādā no danženiem, tas zaudē visus savus tajā līmenī savāktos artefaktus un resursus, un tiek izmests turpat ārā, lai pēc kāda laika mēģināt vēlreiz. Šis rogue-like elements biezi vien liek aizdomāties, vai būtu laiks laisties prom ar jau sagrābtām mantām, vai arī iet tālāk un riskēt zaudēt visu. Neskatoties uz to, katrs mēģinājums spēlētājam kaut ko iemācīs, un ļaus uzsākt nākamo cīņu ar atjaunotu pārliecības sajūtu.

Pretinieki ir sastopami gandrīz katrā drupu 'istabā', un ar katru nākamo lokāciju tie kļūs arvien stiprāki.

Grafika, bez šaubām, ir ļoti skaista. Spēles animācijas ir visaugstākajā līmenī, un pikseļu grafikas stils lieliski iederas šāda veida spēlē. Apgaismojums, animācijas, krāsu palete, apkārtējā fona detaļas, visas šīs lietas padara Moonlighter par vizuāli patīkamu un aizraujošu pieredzi. Tiem, kuriem dators nav tas jaudīgākais, varu ar prieku teikt ka Moonlighter var spēlēt arī uz vājākām sistēmām, kā arī uz portatīviem datoriem, pie tam ar stabilu 30 FPS. No otras puses, spēles mūzika mani atstāja diezgan vienaldzīgu. Statiski un nemaz neaizraujoši soundtreki, kas spēlētāju pavada visas spēles garumā, dažreiz liksies pat ļoti monotoni, un nepiedod spēlei nekādu īpašu šārmu.

Šādus boss-līmeņa ienaidniekus ir nepieciešams pieveikt, lai virzīt spēles gaitu.

7/10

Moonlighter ir spēle, kura diezgan veiksmīgi sevī apvieno divus, pavisam dažādus žanrus. Kaut gan kaujas sistēma, RPG elementi, un veikala pārvaldišana ir bez nekādiem pārmērīgiem trūkumiem, tajos visos trūkst kaut kā dziļāka, kaut kā tāda, kas paceltu gameplay aspektu uz jauniem augstumiem. Kaut arī nekādu kukaiņu es nesastapu, to kopējo, deviņpadsmit stundu laikā, kuras es pavadīju, spēlējot Moonlighter, mani no spēles izmeta ne reizi vien, kas diezgan stipri iedragāja pieredzi. Noslēgumā atliek teikt, ka Moonlighter pilnībā apmierinās rogue-like / lite un RPG žanra spēļu fanus - šeit šaubu nav. Šī nav spēle kura ir slikti realizēta, pavisam otrādi, tomēr beigu beigās, Moonlighter ir diezgan aizmirstama spēle.

Moonlighter ir pieajama uz PC, Mac, Xbox One, PS4 un Nintendo Switch platformām. Iekš Steam to var iegādāties šeit.

469 skatījumi 0 komenti kudos

Raksta autors

Atstāt komentāru Criterion dibinātāji strādā pie 2 spēlēm
21.Jūnijs 2018 14:42
genotsiid

0 Komentāri

Nav pievienots vēl neviens komentārs, bet Tu vari būt pirmais!

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!