Apskats: The Crew 2

Lauztas cerības un nepārtrauktas galējības

3.Jūlijs 2018 21:23
genotsiid

Apskatītā versija: PS4

Ieteicams iepriekš izlasīt spēles pirmskatu, lai saprastu tās pamatus.

Atvērtās pasaules spēles The Crew 2 (turpmāk – TC2) bēta versijām tik veiksmīgi izdevās pārliecināt par pilnā produkta nepieciešamību raksta autora dzīvē, ka viņš to arī iegādājās. Pēc cerīgas pirmās iepazīšanās un labi kopā pavadītām vairākām stundām sperot soli tālāk, diemžēl parfimērija sāka nākt nost, pamazām atklājot sejas otru, neglīto pusi. Lai gan lielākoties vēl aizvien bija jautri, uz briesmīgajiem trūkumiem vairs nevarēja pievērt acis.

TC2 gadījumā metafora par divām pretējām sejas pusēm ir tieši vietā, jo gandrīz katrai labajai lietai pretstatā ir viena sliktā. Runa pat nav par pretrunīgo automašīnu vadību, šķebinošo konsumerisma piegaršu, atvērto pasauļu raksturīgo kļūdainumu vai, piemēram, ātrumkārbas sviru, kas braucošā spēkratā atstāta "P" pozīcijā. Ja jums tas viss bēta testos lika "korķēt", uz tualeti aizskrējāt jau pēc 15 minūtēm, lai nekad vairs TC2 nepieskartos. Tomēr tie, kuriem uzskaitītie trūkumi netraucēja, diemžēl, spēlējot pilno produktu, drīz vien atklās patiešām būtiskus mīnusus.

1. attēls

Nav viegli formulēt, kas tieši ir lielākā vaina, jo satura kvalitāte ir tik dažāda (tāpēc tālāk rakstītais varētu izklausīties pēc kaut kāda nesakarīga jūkļa). Vienā brīdī sajūtas saka "šis ir lieliski", kamēr nākamajā mirklī uzdodat jautājumu, kāpēc izniekojat savu laiku ar TC2. Teju vienmēr ir cīņa starp šīm divām galējībām.

Ubisoft ir radījusi unikālu produktu, kas apvieno autosacīkstes ar laivošanu un lidošanu vienā milzīgā teritorijā. Diemžēl, cenšoties izpatikt visiem, diez vai atradīsies kāds, kuram pilnīgi visi piedāvātie režīmi ies pie sirds. Protams, kaut ko no satura var izlaist, bet ne tad, ja vēlaties atvērt jaunas Live Extreme nodaļas, kur vienā sacīkstē izmantojat dažādus transportlīdzekļus un kas pieprasa iegādāties jauna tipa eksemplārus, vai redzēt visus sižeta video. Starp citu, tie ir vienīgie gadījumi, kur manāmi daudzu nīstie halucināciju specefekti.

Atmetot gaumi kā faktoru, iespaids par TC2 noteikti visvairāk pasliktinās brīdī, kad tiek sasniegts sekotāju rangs Famous un nolemjat uzreiz izmēģināt jaunumus. Top pieejama 3. "disciplīnu" partija – dragreiss, rallijkross, Air Race un Monster Truck. Lai gan iepriekš vien pavīdēja balansa trūkums starp daudzu sacīkšu prasībām pret transportlīdzekļa līmeni un pieejamajiem uzlabojumiem, nekur nekonsekvence, šķiet, nav tik manāma kā Drag Race.

2. attēls

Grūtības pakāpe režīmā ir krietni augstāka nekā pārējos, liekot atkal un atkal mēģināt vienu un to pašu pasākumu. Kaut arī riepas sildīsiet labi, pārnesumus slēgsiet perfekti un auto jaudas indekss atbildīs ieteicamajam, tik un tā noteikti zaudēsiet. Ja līdz tam mirklim TC2 likās viegla kā pastaiga gar jūru, tad dragreiss sāks pārbaudīt jūsu pacietību. Risinājums problēmai būtu iegūt uzlabojumus konkrētajam transportlīdzeklim, taču tos dala tikai pēc uzvarām daudzu ienīsto mantu kastu (loot box) formā un bieži ne vajadzīgos. Alternatīva ir doties ceļojumā pa spēles virtuālo Ameriku.

Liels TC2 pluss pār priekšgājēju ir iespēja ātri nokļūt jebkurā teritorijas punktā, kur ir novietots kāds pasākums, nespiežot braukt lielus gabalus. Diemžēl cietusi ir parastā pārvietošanās, tai kļūstot vēl garlaicīgākai. Arī pasauli negatīvi ietekmē galējības, pilsētām un trasēm esot labi pārdomātām, kamēr pārējais šķiet kā mākslīgā intelekta ģenerēts melnais caurums. Caur šādiem nekā biezokņiem tad ir jādodas, cerot, ka beidzot ieskanēsies paziņojums par netālu atrodamu tik ļoti vajadzīgo mantu kasti, tad pārslēdzoties uz transportlīdzekli, ko vēlaties uzlabot, lai izgaismoto kubiku atvērtu.

Tikmēr cita veida nekonsekvenci parāda sekotāju ranga Icon atslēgtais formulu jeb Grand Prix režīms. Redzot derīgo braucamo skaitu (divi) un nieka 5 tam veltītās sacīkstes, ir skaidrs, ka "disciplīna" izstrādātāju acīs nav bijusi svarīga. To tikai apstiprina kapa klusums īsajā posmā, kas pirms sākšanas jāizbrauc, kamēr tiek lādēti dati – parasti tur kā kokaīnu salietojies sprēgā mūsu menedžeris. Līdzīgu parādību novērosiet arī vēlākās pirmo sacensību veidu trasēs, radot iespaidu, ka izstrādātājiem aptrūkās laiks pabeigt visu līdz galam.

3. attēls

Pretstats ir jau minētais Air Race režīms, kur ar lidmašīnu pareizajā leņķī jāšķērso kontrolpunkti. Tas satur ne tikai komentārus katrai no 8 sacīkstēm, bet pat vairākas sižeta ainas. Tomēr domāt, ka lidošanai ir pievērsta liela uzmanība, būtu maldīgi, jo tai veltīto pasākumu ir mazāk nekā 20 % no kopējā skaita. Turklāt, kur pievienotajam pārvietošanās veidam varētu būt negatīva ietekme uz TC2 kopumā, ir grafikā.

Brīžiem spēle izskatās satriecoši skaisti lieliskā apgaismojuma, bagāto efektu un ticamo krāsu dēļ, tomēr skatu mūžīgi bojā – it sevišķi traucoties lielā ātrumā – pārspīlētais LOD (level of detail), kas priekšmetiem liek "iegaist" (no pirksta izzīsts antonīms vārdam "izgaist") vai mainīt detalizācijas pakāpi no tuva attāluma. Nav jautājumu par parādības vajadzību, taču no tās klātbūtnes cieš pat PC versija High iestatījumos.

Un kāda joda pēc nepieciešams obligāts pieslēgums internetam, ja TC2 tiešsaistes iespējas ir tik trūcīgas!? Var uzaicināt draugus savā bandā un tad bezjēdzīgi braukāt apkārt vai kopīgi piedalīties tajās pašās sacensībās, ko jau, visticamāk, mēģinājāt ar datora vadītiem sāncenšiem. Ja nemaksājat par PS+ vai analoģiskiem pakalpojumiem, retu reizi pasaulē arī sastapsiet citus spēlētājus, bet bez iespējas mijiedarboties.

4. attēls

Ir vēl daudz mīnusu, ko uzskaitīt, bet gan jau domu sapratāt. Par spīti visai kritikai TC2 var būt ļoti izklaidējoša un jautra, it īpaši, kad savā hiperauto ar vidēji 300 km/h traucaties no ASV labā uz kreiso krastu 40 minūšu braucienā vai kad ar dažām atlikušām sekundēm pieveicat grūtu orientēšanos pa bezceļiem. Piemēram, raksta autoram režīms Jetsprint radīja patīkamas asociācijas ar Wave Race, kaut laivu vadība tajā šķiet pārāk jutīga, liekot pēc mazākās neuzmanības kaut kur ieskriet.

Kopumā atvērtās pasaules sacīkšu spēli The Crew 2 vislabāk raksturo vārds "nekonsekvence". Īpašība izpaužas gan satura kvalitātē, gan grūtības pakāpē, gan uzmanībā, kas pievērsta dažādiem elementiem. Rodas iespaids, ka produkts ir nepabeigts. Šobrīd tas viennozīmīgi nav pilnas cenas vērts. Varbūt būs jēga pie spēles atgriezties pēc gada vai diviem, kad tā, iespējams, būs gatava.


Žanrs: racing

Platformas: Xbox One, PS4, Windows

Izstrādātājs: Ivory Tower

Izdevējs: Ubisoft

Iznākšanas datums: 29.06.2018.

659 skatījumi 8 komenti kudos

Raksta autors

Atstāt komentāru Moonlighter apskats
25.Jūnijs 2018 18:41
Homērs

8 Komentāri

5.Jūlijs 2018 16:47
KristapsSuliņš キリスト

6.Jūlijs 2018 06:25

Prieks, ka redzi gaismu.

6.Jūlijs 2018 11:49

Nu jau pēdējos gados cik dzirdu ir šī nepbeigtības problēma ir spēlēm. Lai to labotu ir patērētājiem kas jādara lietas labā, bet tas visticamāk nenotiks vēl ilgi.

7.Jūlijs 2018 08:42
genotsiid Redaktors

@fenfen Nepiekrītu tavam redzējumam, ka lielo izdevēju € 60 spēles pēc noklusējuma ir atkritumi. Secinājumus par The Crew 2 izdarīju patstāvīgi, bez sākotnēja sev iestāstīta pieņēmuma, ka tā ir sūds (tas savā ziņā ir gala produkta kvalitāti neatspoguļojošo bēta versiju nopelns). Joprojām domāju, ka nepabeigti produkti ir izņēmums, nevis norma. Ja palūkojamies uz Ubisoft izdotiem darbiem, ko esmu apskatījis šeit 2 gadu laikā, ir redzams, ka viss nav balts un melns:

  • Watch Dogs 2 – gatavs produkts
  • For Honor – nenoslīpēts prod.
  • Ghost Recon Wildlands – gatavs pr.
  • Mario + Rabbids – nenoslīpēts
  • South Park: Butthole – gatavs
  • Far Cry 5 – gatavs
  • The Crew 2 – nepabeigts

Saraksts atbalsta manu uzskatu, ka negatavi darbi nav tik liela problēma, kā varētu domāt.

7.Jūlijs 2018 19:04

Mans uzskats, ka visas spēles pēc noklusējuma ir sūds. Un es priecājos, ka redzi, ka TC2 ir sūds. Kā Tu nonāci pie šī slēdziena, varbūt nav tik svarīgi.

Ieraksts tika labots, 7.Jūlijs 2018 19:05
8.Jūlijs 2018 10:29

Viss kas nāk no ubisoft spēlējams vienmēr ir pēc pusgada kad 100 updates izlaisti, tas jau sen ir viņu signature move.

Ieraksts tika labots, 8.Jūlijs 2018 10:29
10.Jūlijs 2018 12:53

nopirku PUBG ar atlaidi. samaksāju 15$. galīgi negatavs un izskatās, ka tāds arī paliks. esmu vīlies, sūds.

10.Jūlijs 2018 12:56

bet kopumā, nav tik traki, jāmāk tikai izvēlēties to labāko.

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!