BATTLETECH apskats

Kaujas robotu fani sarosās!

24.Jūlijs 2018 18:12
Homērs

Kaujas robotu spēle, kura ir tavas uzmanības vērta

Harebrained Studios, kura ir pazīstama ar savas Shadowrun franšīzes spēlēm, pirms trim gadiem nolēma atjaunot ļoti populāro MechWarrior franšīzi, kuras pamatā ir pilou kaujas robotu cīņas. Un tā, studija 2015. gadā beidza Kickstarter kampaņu savai jaunajai spēlē ar nosaukumu BATTLETECH, beigu beigās savākusi 2,785,000 dolārus. Atraduši spēlei līdzekļus un to izstrādājuši, 2018. gadā izstrādātāju studija nodeva spēlētāju rokās šo taktisko, kaujas robotu stratēģijas spēli. Vai labu spēli "uzcepuši"? Uzziniet zemāk.

Spēles sižets risinās tālajā nākotnē, kur cilvēku kolonizācija ir aptvērusi kaut vai ne visu galaktiku, un kur starpzvaigžņu ceļojumi ir ierasta lieta. Pēc Zvaigžņu Līgas, kolosāla galaktikas mēroga impērijas, krišanas, pārējo planētu federācijas savā starpā sadalās un izkliedējas, bieži vien karojot viena ar otru. Šis kara stāvoklis ir radījis ļoti labu vidi priekš algotņiem un to uzņēmumiem. Kļūstot par vienu no šādiem algotņu komandieriem, spēlētāja uzdevums ir palīdzēt likumīgajai troņa mantiniecei, lēdijai Kamerai Arano ( Kamea Arano ), iegūt varu un uzlabot galaktikas stāvokli.

Spēles sižeta rullīši ( cutscenes ), kas izklāsta sižeta galvenos notikumus, ir skaisti sazīmēti un spilgti paskaidro notiekošo. Spēles personāži nemaz nav nekādi kartona izgriežņi, un katram no tiem ir liels daudzums dialogu un informācijas, ko izklāstīt spēlētājam. Lai gan tas nav nekas "Oskara" balvas cienīgs, spēles sižets ir ļoti interesants, un pavērsienu pilns, un labi iederas izstrādātāju izveidotajā pasaulē.

Pēc pāris "ievada" misijām mums tiek uzticēta pašiem sava algotņu grupa, pēc kuras vajadzēs rūpīgi sekot. No šī brīža spēlētājam tiek dota brīvība lidot, kur vien tas vēlās, un pildīt tās misijas, kuras visvairāk iet pie sirds. Klāt standarta misijām, spēlētājam būs nepieciešams pārvaldīt savu ikmēneša budžetu (ņemot vērā to, ka ja tavi līdzekļi izsīks, spēle beigsies), pieņemt darbā algotņus un uzlabot to prasmes, pieņemt svarīgus lēmumus, kā arī apzīmēt un modificēt savus robotus-kaujas mašīnas ( Mechs ).

Spēles kartes ir samērā lielas un ļoti detalizētas.

Izvēloties savām spējām atbilstošu misiju, tam seko pārrunas ar klientu, kurš šo misiju ir pasūtijis. Šo sarunu laikā spēlētājam ir jāizvēlas, kāda veida atlīdzību tas grib saņemt pēc uzdevuma izpildes. Šiet tiek piedāvāta izvēle starp naudu, pretinieka robotu sastāvdaļām, vai reputāciju. Misiju laikā mēs pārņemam kontroli pār 4 kaujas robotiem, kuru uzdevums ir izpildīt noteiktus mērķus, un to daudzveidība tiešām iepriecina. Ir viss, sākot ar eskorta-tipa misijām, mērķa nogalināšanu, bāzes aizsardzību, līdz informācijas atgūšanai, un cita veida uzdevumiem. Klāt tam visam nāk arī galvenās, sižeta misijas, kuras sevī bieži vien ietver daudzus unikālus, daudzpakāpju mērķus, kurus ir nepieciešams izpildīt.

Balstoties uz pieredzes, kuru Harebrained Studios ir guvuši no savas Shadowrun sērijas spēlēm, BATTLETECH izstrādātāji ir pilnveidojuši visiem zināmo turn-based kaujas sistēmu. Tieši šajā spēles aspektā viņi atgādina mums, spēlētājiem, cik nopietni viņi pieiet spēļu izstrādei - viņi zina, kā kaut ko statisku un parastu pārvērst par īstu sci-fi šaha diorāmu. Ja esat pazīstami ar stratēģijas spēlēm, BATTLETECH jutīsies kā sava veida absolventu vakars, bet ar pavisam citiem klasesbiedriem. Taču ja šī ir tava pirmā saskarsme ar šāda veida, turn-based (gājienu) spēlēm, BATTLETECH būs maiga, un samērā žēlsirdīga. Tas ir, ja spēlēsi uz vieglākajām sarežģītības pakāpēm...

Ieroču daudzums ir ļoti plašs. Ir ieteicams pa eksperimentēt un izmēģināt dažādas kombinācijas.

Taktiskā spēle ir absorbējoša un jautra. Jaunus kaujas robotus var vai nu iegādāties, vai arī savākt no ienaidnieka iznīcināto robotu sastāvdaļām. Pakāpeniski uzlabojot un attīstot tos no jaunpienācēja rangam līdz spēcīgam avangardam vienā no četrām sākotnējām klasēm ( Gunner, Pilot, Defender, Tactitian ), spēlētājs, gājienu pēc gājiena apšaudīs pretiniekus un to kaujas robotus. To, vai tu kaujas laukā būsi uzvarētājs, diktē katra kaujas robota stiprās un vājās puses, kartes reljefa tipi, klimats, robotu īpašās spējas, kaujas arsenāls, un, protams, tevis paša prāts un domāšanas spējas.

Izstrādātāji ir parūpējušies arī par to, lai spēlētājs kaujas laukā nekad nejustos garlaikots. Ja izmantosi savu arsenālu pārāk bieži, vai arī ja tu atrodies kādā karstā, tropiskajā klimatā, kāds no spēlētāja robotiem var sākt pārkarst, radot bojājumus no iekšienes. Uzbrūkot pretiniekiem, var tēmēt uz specifiskām robota daļām, lai nodarītu vairāk kaitējuma. Aizies zināms laiks, pirms spēlētājs pilnībā apgūs visas spēles mehānikas, tomēr tās visas kopā noved pie ļoti episkiem momentiem. Kā mīl teikt mūsu austrumnieki - "viegli saprast, bet grūti apgūt."

Roboti grafiski ir ļoti pievilcīgi, it īpaši tuvumā. Savukārt apkārtējā fona grafika vietām izskatās izplūdusi.

Spēles grafika ir patīkama. Robotu modeļi ir prasmīgi izveidoti un ir ļoti detalizēti, savukārt apkārtējo lokāciju tekstūras pieklibo un viens vai otrs kalns vai grēda var izskatīties nedaudz izplūdis. Citiem vārdiem, grafikas departamentā BATTLETECH īpaši neizceļas, taču nekāds Mass Effect: Andromeda tas arī nav. Sistēmas prasības ir salīdzinoši vidējas, tomēr ar Intel planšetdatoru šo spēli gan nepavilksi. Spēlei tikko iznākot, ar to bija saistītas daudzas tehniskas problēmas, tomēr tāss visas, liekas, tika izlabotas, un ieguldot BATTLETECH 32 kopējas stundas, es nesastapos ne ar vienu problēmu vai kukaini.

Spēles skaņas celiņš ir satriecošs. Kas var sākties kā skumjš un mierīgs tonis, var ātri vien pārvērsties grandiozā un skaļā izpildījumā, kas, nez kāpēc perfekti saderas ar spēles nāvējošo, militāro robotu tematiku. Spēlē pastāv arī mierīgākas melodijas, kas perfekti atbilst spēlētāja kosmosa kuģa klusajam un tumšajam interjeram.

Sižets ir noteikti viena no spēles stiprākajām pusēm. Personāžu ir daudz, un katram no tiem ir ko teikt.

9/10

Nepievērsiet uzmanību nelielajiem trūkumiem. BATTLETECH ir vērtīga stratēģijas žanra spēle ar lielisku sižetu un patiesi jautriem gameplay elementiem. Stratēģijas spēļu veterāni šeit atrādīs daudzas jaunas, interesantas mehānikas, kā arī nepieredzētu daudzumu robotu pielāgošanas opciju. Uzcenojums dažus noteikti atbaidīs, taču spēle, kurā var viegli pazaudēt ap 30+ stundām, manuprāt, ir prasītas cenas vērta.

Battletech ir pieejama uz PC, Linux un Mac sistēmām. Iekš Steam to var iegādāties šeit.

532 skatījumi 2 komenti kudos

Raksta autors

3 komentāri Jūlija spēles izloze PRO kontu lietotājiem
13.Jūlijs 2018 12:17
goodman2576

2 Komentāri

25.Jūlijs 2018 19:37
genotsiid Redaktors

Paldies par apskatu! Izklausās interesanti.

Man šis kadrs liekas uzjautrinošs: Virtanen Melnādains vīrietis ar ķīnieša vārdu un soma uzvārdu .

26.Jūlijs 2018 10:26

@genotsiid Ko gan teikt - tāda, lūk, nākotne!

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!