FIFA fans neapzināti iztērē 16 tūkstošus

FIFA Ultimate Team kāršu paku vilinājums

28.Jūlijs 2018 09:24
genotsiid

Ja pēdējos gados esat sekojuši līdzi EA izdotajām futbola spēlēm, gan jau zināt par FIFA Ultimate Team jeb vienkārši FUT. Īsumā: tas ir pats populārākais režīms (miljoniem aktīvu lietotāju ik dienu), kur uzdevums ir no nekā izveidot savu sapņu komandu, lai sacenstos vienspēlētāja un tiešsaistes mačos. Konkurētspējīgam sniegumam ir nepieciešami sportisti ar labiem atribūtiem. Vieglākais ceļš pie viņiem ir par reālās pasaules valūtu iegādāties kāršu pakas, kas nejaušā kārtībā piešķir spēlētājus un izlietojamus priekšmetus.

32 gadus vecais Maikls no Lielbritānijas ir viens no daudzajiem FUT entuziastiem, dienā ar to pavadot no 30 minūtēm līdz 6 stundām. Mēģinot pierādīt izplatīto pieņēmumu, ka FIFA spēles krāpjas, palīdzot zaudējošajai komandai vai sarežģījot dzīvi uzvarētājiem, viņš 25. maijā EA nosūtīja pieprasījumu par saviem privātajiem datiem, kas ir uzņēmuma rīcībā. Protams, 30 dienas vēlāk vīrietis saņēma atbildi, tostarp divas PDF datnes ar vairāk nekā 100 lpp. katrā.

Diemžēl Maiklam savu sākotnējo pieņēmumu neizdevās pierādīt, jo vajadzīgos datus lielais amerikāņu izdevējs slēpj, dēvējot par komercnoslēpumu, kaut arī tas ir sīki uzskaitījis katru sportistu, kas tika nopirkts un pārdots FUT Transfer Market sadaļā. Tomēr lielākais sitiens "ar slapju kedu pa kuli" bija virtuālajām futbola kartītēm iztērētais valūtas daudzums.

1. attēls

Attēlā redzama tikai vienas dienas virtuālās valūtas bilance

Sākumā brits, kuram ir "veselīgs daudzums brīvo līdzekļu", bija šokēts, uzzinot, ka divu gadu laikā izšķiedis vairāk nekā $ 10 000 ekvivalentu, tomēr vēlākā saziņā ar portālu Eurogamer atklāja, ka patiesais apjoms ir līdzvērtīgs $ 16 154. Summu sastāda mikromaksājumi, kas veikti spēlēs FIFA 17 un FIFA 18. Kur tikai tādu daudzumu nevarētu investēt!

Kādi ir Maikla datu pieprasījuma rezultāti? Pats vīrietis bija spiests apspriest savus apjomīgos izdevumus ar otro pusi, nonākot pie secinājuma, ka "FIFA Points [valūta] gluži vienkārši nav tā vērta" (cerēsim, ka vēsture neatkārtosies, kad iznāks FIFA 19). Tikmēr izdevējs EA, atsaucoties uz šo gadījumu, apgalvo, ka strādā pie tā, lai turpmākie datu pieprasījumi būtu skaidrāki, un solīja, ka Maikls saņems cerēto informāciju.

Ko varam secināt mēs, cilvēki ar ne tik "veselīgiem brīvajiem līdzekļiem", bet droši vien lielāku saprātu? Pirmkārt, katrs pats uzņemas atbildību par savu rīcību un finansēm, tāpēc vīrietis pats ir vainīgs par rezultātu (vismaz viņš labi pavadīja laiku). Otrkārt, t. s. loot box (mantu kastu?) elementiem mūsdienu spēlēs ir nepārprotama līdzība ar azartspēlēm, iespējami izraisot atkarību un atņemot indivīdiem spēju apzinīgi rīkoties. Treškārt, vēl aizvien nezinām, vai FIFA krāpjas.

Baudiet spēles un tērējiet saprātīgi!

528 skatījumi 2 komenti kudos

Raksta autors

2 komentāri BATTLETECH apskats
24.Jūlijs 2018 18:12
Homērs

2 Komentāri

28.Jūlijs 2018 14:28

FUTanari. Izskatās, ka viņam ir problēmas ar azartspēlēm. Protams, EA nav bez vainas, bet lielākais idiots ir pats brits.

Ieraksts tika labots, 28.Jūlijs 2018 14:29
29.Jūlijs 2018 00:07
KristapsSuliņš キリスト

Autists

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!